reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Mamy marcowe mówią - wątek o wszystkim

reklama
Witajcie!
U nas Borysek też już się przekręca z brzuszka na plecki i wierci się niemiłosiernie, i bardzo lubi leżeć na boku , zasypia tylko na boczku. :-) I łapie leciutkie grzechotki a najbardziej lubi jak leży na brzuch, czołga sie wtedy do smoczka swojego, który mu kładziemy pare cm nad głową ...i tak sie odpycha nogami że w koncu smoczek ląduje w jego rączce.
Dwa dni temu śmiał się głosno i długo - myslałam że oszaleje ze szczęscia - ale narazie nie powtórzył tego wyczynu, chociaż ja wariuje przed Nim jak pajac :-D
 
Moja córa pierwszy raz zaśmiała się w głos jakieś 2-3 tygodnie temu, a rozbawiło ją to jak do niej prykałam buzią :baffled::-D
Innym razem bardzo spodobało się jak do niej szeptałam :-p
No i od dzisiaj łapie maskotkę, która nad nią wisi i przykłada do buzi. Bardzo się cieszę :-D
Przedwczoraj jak leżała na macie odwracała się z plecków na boki, więc pewnie niebawem nastąpi ten pierwszy obrót na brzuszek ;-)

Pocieszne są te nasze dzieciaczki nie?
Jakie to wspaniałe jak one się tak rozwijają, aż żal się robi, że trzeba będzie w końcu wrócić do pracy, a opiekunki, babcie i inne będą widzieć te postępy naszych pociech.
 
Jak byłam ostatnio u fryzjerki to pytała się czy nie wypadają mi włosy. Powiedziałam jej że nie i czy powinny - skoro pyta. Okazuje się, że po urodzeniu dziecka bardzoczęsto wypadają włosy - najwięcej 3-4 miesiące po porodzie. Mówiła, że jedyny sposób to cierpliwie poczekać, aż wypadną te co mają wypaść
kurcze ale czy one muszą wypadać w takich ilościach:szok:

:-)

U Nas jest dokładnie tak samo



Nie chcę cię straszyć Agutek, ale Wiktoria bardzo ładnie chwyta zabawki, przekłada je sobie z rączki do rączki, bierze do buzi, wszystko co ma w zasięgu ręki jest jej. Pięknie wędruje po łóżku, przekręca się na boki, na brzuszek i z brzuszka na plecki. I wydaje mi się, że potrzebuje więcej mojej uwagi.Szybko się nudzi.
Np. teraz próbuję coś napisać a Wiktoria ściągnęła już z łóżka gondolę (trzymam małą na ręku), a teraz wcina pasek od gondoli:tak:
Ewa u mnie Natalcia też wszystko chwyta szczególnie lubi pieluszkę, grzechotkę tez przekłada, również przekręca się na boki:tak: od kilku dni próbuje przekręcic się na brzuszek ale nie wie co zrobić z ręka która jej zostaje pod brzuszkiem:-D no ale zając się sama potrafi czasami nawet ze 2 godziny leży na macie i rozrabia aż zasypia:tak:

A mam pytanie nt szerokiego pieluchowania. Byliśmy na kontroli w 3 miesiącu i wszystko jest oki, nie mniej jednak u nas w szpitalu zalecają profilaktyczne pieluchowanie do 6 miesiąca. Stwierdziłam,ze na noc będe mu wkladać tę pieluche ale w dzień niech sobie fika bez niej. W te upały nie zakladam mu nawet na noc. Slyszalam juz rózne opinie na temat pieluchowania i już sama nie wiem co robic. A Wy jeszcze "pielu****ecie"???
Natalka była pieluchowana przez 1 miesiąc póżniej byłyśmy na usg i lekarz stwierdził że wszystko jest ok i nie ma potrzeby dalej pieluchować:tak: kilka dni później przyszła do nas położna i powiedziałam jej że zamierzam jeszcze piluchować małą na noc a ona powiedziała że skoro nie ma takiej potrzeby i wszystko jest ok to nie wolno tego robić:baffled:
 
Hejak dziewczyny

Moja malenka przekreca sie tez na boczki ,a na plecki jeszcze nie umie:no:zabaweczki tez zaczepia lapie raczkami ale nie zauwarzylam zeby przekladala sobie z raczki do drugiej:-(a ze smieszkiem to tez probuje juz smiac sie w glos:tak::-)

ja pieluszkowalam mala tylko na poczatku przez jakis miesiac i przestalam, a slyszalam ze powinno sie do 3miesiecy:confused::shocked2:
 
a ja nie pieluchowałam małej WCALE :no: . Lekarz kazał ale wszystko było z bioderkami ok więc nie widziałam potrzeby męczenia jej w taki upał:sorry2::baffled:

Mała też lubi trzymać pieluszkę. Dzisiaj leżąc na leżaczku podciągała sobie bluzeczkę odkrywając brzuszek i pchała sobie ją do buzi :-D

była dzisiaj troche marudna, nie chciała nawet cyca. ślini sie strasznie ostatnio i wsystko pcha do buzi :shocked2:. na dolnym dziąsełku zauważyłam małą białą kropeczkę. czyżby to ząbek? nie za wcześnie? :szok:
 
ślini sie strasznie ostatnio i wsystko pcha do buzi :shocked2:. na dolnym dziąsełku zauważyłam małą białą kropeczkę. czyżby to ząbek? nie za wcześnie? :szok:
u nas to samo otkoki śliny:szok: narazie nic nie widać :no: wydaje mi się że Natalka ma rozpulchnione górne dziąsła:tak: ale lepiej niech poczekają zęby im później wyjdą tym są lepiej zmineralizowane:tak:
 
Moja mała też się straszni ślini :-p
Najlepiej to wygląda jak leży na brzuszku, wtedy jej leci taki długaśny ślinowy glutek :-D:cool:

No, dzisiaj ostatni dzień mąż idzie do pracy i potem się urlopuje.
Nareszcie!!! :-)
Cała rodzinka całymi dniami w komplecie.
To lubię :tak:
 
Serdecznie witam marcowe mamy, jestem jedną z Was, mój Piotruś ma prawie 3 mies i postanowiłam do Was dołączyć wczoraj, także jestem z Wami od bardzo niedawna,
Do tej pory tylko podglądałam forum, ale chciałam tez aktywnie uczestniczyć w rozmowach, myślę że można w ten sposób dużo się dowiedzieć
 
reklama
Do góry