reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy marcowe mówią - wątek o wszystkim

reklama
Podałam datę rozpoczęcia działalności 01.03, bo myślałam, że formalności trwają ze 2 tygodnie i nie chciałam płacić ZUSu za luty. A to wszystko na miejscu się załatwia :szok:. Ale to nic, będę miała czas żeby się przygotować. Mam plan, żeby sprzedawać akcesoria Avent i może Tommee Tippee. Ale nie wiem jeszcze jakie ceny mi zaproponuje dystrybutor, bo żeby dostać cennik trzeba mieć działalność. Jeżeli się okaże, że ceny będą mało konkurencyjne, to będę się zastanawiać nad czymś innym :tak:. Zauważyłam, że dużo ludzi kupuje ubranka Early Days, ale chyba muszą mieć kogoś w Anglii, kto im to kupuje i wysyła. No i pewnie robią to na czarno :ninja2::-).
 
wow blueberry zdecydowalas sie! :szok:
gratulacje...koniecznie dziel sie doswiadczeniami co i jak, moze natchniesz jeszcze kogos do takiej dzialalnosci :rolleyes:


moja mala padla jak zabita i smacznie spi, wiec wieczor wolny ;-)
 
Sama jestem ciekawa co mi z tego wyjdzie :-).

No ale nie pochwaliłam się (może dlatego, że nie ma się czym chwalić ;-)), że w urzędzie byłam dzisiaj dwa razy. Bo najpierw pojechałam z małym, ale była kolejka i wymiękłam. Wróciłam do domu, zjadłam obiad i pojechałam drugi raz. I za każdym razem musiałam jeden przystanek przejść na nogach w obie strony. Oj, nabiegałam się dzisiaj :tak:.
 
czy w zwiazku z otworzeniem firmy bedziesz musiala uiszczac jakies oplaty niezaleznie od sprzedazy? jesli tak to duze to sa kwoty? tak sie pytam, bo ja wcale nie obeznana w tym temacie, a chcialabym chociaz zalazek wiedzy miec ;-)

chyba, ze nie chcesz o tym tutaj pisac to mozemy sie przeniesc na pogaduchy :-p
 
Spoko, to nie tajemnica ;-). Trzeba płacić ZUS, ale jeżeli jesteś zatrudniona, to tylko składkę na ubezpieczenie zdrowotne. Kolega, który jest w podobnej sytuacji powiedział mi, że to niecałe 200 zł (jeszcze tego nie sprawdzałam).
 
200zl na miesiac dodatkowo oprocz tego co normalnie w pensji jest jesli jest sie zatrudnionym? hmmm...to troche sporo, trzeba miec pewnosc, ze co miesiac jednak bedzie sie mialo jakis tam utarg....nie wiem szczerze powiedziawszy jakie sa mozliwosci jesli chodzi o wielkosc sprzedazy na allegro na przyklad, wiec moze zupelnie bez sensu mysle, ze to duzo ;-)


jezu ja to jednak zielona jestem totalnie....
 
Bylismy u lekarza, Piotrus nadal gorączkuje:-(, ale osłuchowo jest czysty, lekarz mówi, że złapał infekcję z powodu osłabienia spowodowanego ząbkowaniem:-(, idą dolne dwójki i na górze, chyba czwórki, bo podobno trójki wychodza potem:confused::sad:, w sumie 4 ząbki naraz:szok:.

Bluberry gratulacje:tak:, może będziesz mogła nam coś "opchnąć", lubię kupować sprawdzone i polecane rzeczy;-)
 
reklama
Ewelina pisałaś coś o chorym facecie w domu?? Jesli tak to ja się pod tym podpisuje. :tak:Mój M marudzi gorzej niż Ignaś przy ząbkowaniu:szok: a to go plecy bolą i nie może małego nosić a jak mu mówie że może przecież usiąść to on na to że nie usadzie w spodenkach na zimne krzesło bo jest chory!!!!!!!!! normalnie go wysłałam do drugiego pokoju spać bo nie wytrzymałabym dwóch marudzących facetów w jednym łóżku:angry:
 
Do góry