reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy marcowe mówią - wątek o wszystkim

Kupujecie ubrania w TOP SECRET ? Jest promocja do końca miesiąca. Trzeba wypełnić ankietę, Jedną rzecz kupujesz, a drugą otrzymujesz gratis. Zostało mało czasu. Dziś siostra kupiła fajne bluzki.
 
reklama
Malaga ja też mam po prawej stronie fałdkę :-D i też bliznę bardzo nisko.(myślałam że będzie wyżej):eek::-D nie mierzyłam jej. zszywana byłam nicią rozpuszczalną więc nie miałam szwów:-p. na szczęście ja nic nie czułam (poza tym że podczas operacji było mi niedobrze. miałam powiedzieć jeśli byłoby mi mdło lekarzom ale nie chciałam im przeszkadzać :laugh2::laugh2:)

dołączam sie do życzeń: Wszystkiego najlepszego mamusie!!!!:happy:

Miloku
ja nie mam takich widoków bo przyzwyczaiłam Laurę że śpi ze mną. Zasypia w swoim łóżeczku ( i to też nie zawsze) ale jak sie budzi na amku o 2-3 to już jej tam nie odkładam tylko zasypiamy razem:tak::baffled:
no i moja niunia też nie łapie jeszcze grzechotki :-p(jak ma chęć to potrzyma chwilę i zaraz wypuszcza) ale spokojnie, te kalendarzyki rozwojowe są tylko orientacyjne.:tak: Każde dziecko rozwija sie w swoim własnym tempie i nie ma sie czym przejmować;-):happy:
 
Dzień dobry miłym Paniom :-)

ewa dzięki za cynk. Może się wybiorę do Top Secreta :happy:

My dzisiaj odwiedzamy drugą "mamę", a tym samym drugi dzień z rzędu mamy z głowy gotowania obiadu :-D

Miłej słonecznej niedzieli (tylko nie za gorącej ;-) )
 
Witajcie :happy:

My wczoraj nigdzie nie byliśmy, nie licząc hipermarketu ;-):-D A dziś wybieramy się do teściów :tak: Na kawkę :-) Dziś już przynajmniej spacerek będzie przyjemny, bo się ochłodziło i wieje wiaterek :tak::-)

Miłej niedzieli marcówki :-)
 
a u nas dalej upał:tak: wczoraj była niezła burza a lalo strasznie:-)
dzisiaj wybieramy się do moich rodziców ja się poopalam a mama zajmnie się Natalką:-)
 
Poprosiłam Wiktorię o prezent na Dzień Matki - najpiękniejszy jaki przychodził mi do głowy - chciałam żeby udrożnił jej się kanalik łzowy (ropiało jej oczko i "stały" łzy w oczku - już miałam przed oczami zabieg). I dziś jak jej masowałam oczko to coś usłyszałam - nie wiem czy to możliwe, ale usłyszałam jak coś prztyknęło no i... kanalik udrożnił się. Mamy już śliczne oczka. Jestem taka szczęśliwa, że nie będzie musiała mieć zabiegu:happy::happy::happy::rofl2:
 
Jak masowałaś oczko?? :confused:

Są dwie "szkoły" - jedni twierdzą, żeby masować z góry na dół, a drudzy odwrotnie. Sama nie wiedziałam w końcu jak. Byliśmy u okulistki i kazała z góry na dół, delikatnie pociągać palcem - od kącika oka w dół. Szwagierka w zeszłym roku była u okulistki z Niekłańskiej i tamta podobno kazała - tak jakby - wyciskać. Pokazała mi na Wiktorii to mało nie zemdlałam, tak jej przejechała paluchem że został czerwony ślad - mało jej oka nie wyjęła. No i 2 miesiące temu pojechaliśy do tej samej lekarki o której mówiła szwagierka - pokazała nam jak trzeba masować - tylko że ja widziałam jak masuje z góry na dół, a mąż patrząc na to samo widział, że ciąga palcem do góry:laugh2::laugh2::laugh2: Na potwierdzenie, że ja widziałam lepiej znalazłam wypowiedź specjalistki z Instytutu MAtki i Dziecka.
Trzeba to robić tak - małym palcem najpierw masujemy kącik oka - takie małe kółeczka zataczamy, nie przesuwając palca, i nie odrywając palca ciągniemy go w dół. Chodzi oto, żeby przebić błonkę w kanaliku. Robimy to z wyczuciem, jak najcześciej.

Dwa tygodnie temu udrożniło się jedno oczko, a dziś drugie.
 
reklama
Nie chodzi oto, żeby wycisnąć ropkę z oczka - jak twierdzą niektórzy, bo nie oto chodzi, ale żeby tą ropką (czy łzami) przebić błonkę wciskając ją do środka.
 
Do góry