reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy majowe 2009

Aga K M ja mam to samo ze spaniem. Wyczytałam żeby nie spać na prawym boku (biegną tamtędy tętnice) więc zostaje tylko lewy i na pleckach. Moja dzidzia szaleje jak leże na plecach więc szybko muszę wracać na prawy bok. Wstaje oczywiście połamana i być może również od spania na jednym boku mam problem z nerką. Ale już się zbliża ostatni trymestr:-)
 
reklama
Teraz najlepiej mi się śpi na prawym boku. Na plecach już nie mogę bo bardzo szybko robi mi się słabo. Na lewym z kolei mała daje popalić i tylko z rozsądku zmieniam boczki. Jednak teraz często się wybudzam w nocy, a budzę się obolała, skostniała i ciężko mi się rozruszać biorąc pod uwagę, że budzę się na plecach. A dziś dodatkowo obudziłam się przerażona w nocy bo przyśnił mi się koszmar. Śniło mi się, że byłam na rozdaniu dyplomów doktorskich i mnie nie wyczytali, dopiero na samym końcu powiedzieli że muszę zdawać poprawkę. Koszmarne, pamiętam, że płakałam i mówiłam, że nie dam rady się już tyle uczyć, że nie zdążę w 5 tygodni przypomnieć sobie wszystkiego. Nawet jak się obudziłam to chwilę trwało że to był tylko sen :-)

Dziewczynki sprawdźcie ile tego magnezu bierzecie, ile przypada na tabletkę. Dane medyczne podają że zapotrzebowanie na magnez kobiety w ciąży wzrasta nawet do 350-450 mg, a płód dziennie magazynuje ok.8 mg. Ja biorę trzy tabletki (jedna zwiera 60 mg magnezu) i na razie mi wystarcza.
 
te sny to czasami dobijaja wiecie co mi sie dzis snilo, ze poszlam na usg a tam zamiast jednego dzidziulka byla ich az szostka, myslam ze padne zaczelam sie zastanawiac skad ja wezeme pieniadze na rzeczy dla dzieci i jakie imiona im dac jeny co za glupoty!
 
Widze że każda z nas ma problemy ze spaniem ja zawsze spałam na plecach ale teraz jak się położe to wszystko mnie gdzieś ciągnie i boli także najbardziej mi pasuje na prawym boku ale ze względu na dzidzie staram się jak najkrócej m też mnie pilnuje a po takim cało nocnym przewracaniu się z boku na bok rano boli mnie tak kręgosłup że nie moge wstać ech... jeszcze tylko 3 miesiące, dodam jeszcze że o 20 kłade się spać bo już nie moge, a 6 rano jak nowo narodzona moge biegać i choćbym chciała to nie pośpie dłużej
 
witajcie!!!!
sam urlop byl super ale szybko minal....
problemy zaczely sie od meza dostal grypy zoladkowej....trzymala go ok 4-5 dni.... w miedzy czasie u Nikkiego wyszlo Atopowe Zapalenie Skory (AZS) i tak sie zaczely badania... od dermatologa do alergologa i testy... oczywiscie prywatnie bo kolejki sa niesamowite termin najszybciej byl na poczatek czerwca...oszalec mozna... okazalo sie ze jest uczulony na orzeszki, papryke,koper,pietruszke i make zytnia.... wprowadzono mu diete i masci...teraz juz jest troszke lepiej....
ja bylam u gina... wszystko z dzidzia ok...jedynie ja mam zle wyniki... stwierdzono bialko w moczu... chcial mi robic dodatkowe badania ale dopiero w poniedzialek a ja juz w niedziele lecialam do domku... mam na siebie uwazac i odpoczywac duzo pic wody i stawic sie tu do lekarza... wizyte mam na czwartek ale juz sie boje... potwierdzil dziewczynke na 100%... smial sie ze chyba juz jej nic nie urosie miedzy nogami... jest drobniutka waga 900 gram... macica i wody plodowe sa ok... i tak zlecial mi urlop na bieganiu od gabinetu do gabinetu...
pozdrawiam was serdecznie i strasznie sie ciesze ze juz jestem w domu...tesknilam za wami...buzka..
 
ankzoc jakbym widziała swój sen ... mnie się śniło ,że miałam zamiast jednego czwórkę i kazałam lekarzowi cos z tym zrobić bo przecież ja już kupiłam jeden wózek ( nieważne ze wózka jeszcze nie mam ;) ) no i on zaczął te dzieciaczki ze mnie wyciągac :/ cały czas z reszta powtarzał ze nie mam się martwić bo te dzieci na pewno znajdą "właścicieli" (!!!) . Nie musze ci chyba mówić ze obudziłam się zlana potem i cięzko mi było ponownie zasnąc ...
 
dziewczynki przez te cholerne skurcze to normalnie tak mi sie dłuzyc zaczeło kurcze jak bym chciała zeby był juz maj:-) u nas dzis mruz chycił szaro buro za oknem no straszna pogoda heh.
Właśnie przed momentem skończyłam prasować ubranka po Oliverku. Pokompletowałam je i bede sie przymierzać do robienia fotasków- dzis na obiadek makaron w sosie z zielonego groszku parmesaniku i białego sera z godatkiem czosnku oczywiscie :-)
 
paula7 - to rzeczywiście urlop nie należał do udanych.. Mam nadzieję, że Synek szybko przyzwyczai się do nowego trybu żywieniowego :happy: a Tobię życzę dużo zdrówka - oby wyniki się poprawiły:-) i to szybko!!!

Gratuluję córeczki :-):-):-) ja za 3 tyg. dopiero będę wiedziała na 100 % czy mam córunie, a nie powiem z Synka cieszyłabym się równie mocno :-D
 
Patusiu - błagam nie kuś obiadkiem... ja tu ledwo tą dietę przez doktorkę trzymam (właśnie wcinam kisielek)... a do powrotu z pracy do domku - jeszcze 2 godziny :blink:
 
reklama
Co do snow to pamietam ,jak zaraz po powrocie z Oliverkiem do domku ze szpitala śniło mi sie ,ze rodziłam i wyciaglize mnie dwie dziewczynki i zanieśli pokazać męzowi-a potem jeszcze jedna i zanieśli mu znów- A mąz na to ale to trzecie to nie moje!- owszem pana kolejna córka !!!:-) a on sie popłakał zadzwonił do taty swojego - i mowi tato 3 dziewczynki wyszły co ja poczne z czterema babami w domu !!! Obudziłam sie zlana potem- a i nawet imiona pamietam Natasza ,Natalia i Naomi- a mąż i rodzinka sie uśmiała z tego snu :-)
Paula to ,rzeczywiście po lekarzach sie wyganiałaś - mi tez sie białoko w moczu pojawiło w sladowych ilosciach- jestem na furaginie bo dotego licznebakterie sie przyplatały, no i anemia sie wdała -zelazo 2xdzoennie i nospa tak samo jak zelazo. Potem sie skurczełydek przybląkały i walcze z nimi heh. Super ze z maleńką wszystko wporzadeczku:-)
 
Ostatnia edycja:
Do góry