reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Mamy majowe 2009

Witam serdecznie majowe mamusie:-)

Z radością dołączam się do Waszego grona, mój termin porodu to 4 maja:tak:
Pochodzę z Chełma (czytałam, że jest tu ktoś z tego miasta) ale obecnie mieszkam w Norwegii.
Narazie jeszcze nie widziałam mojej dzidzi na USG bo kolejną wizytę mam na 7 października a na pierszej wizycie miałam tylko zrobione ogółne badanie, pobranie krwi i moczu oraz ciśnienie.
Obecnie czuję się dobrze, dziwi mnie to, że narazie poza bolącymi piersiami nie mam żadnych dolegliwości.
Serdecznie pozdrawiam wszystkie przyszłe i obecne mamy:-)


No to witamy serdecznie....Co do objawow jedna rzyga cala ciaza druga wogole nie ma rzadnych dolegliwosci ale tez jeszcze moze sie zaczac...
Głowka do gory i ciesz sie ze tylko masz bolace piersi...

ja tez mam 2 wizyte na 7 pazdziernika bo zmienilam tego wała co chcial mi non stop robic USG
 
reklama
witam wszystkie mamusie majowe
Madzia_Singh bardzo słuszna decyzja o zmianie gina :tak:bardzo ważne jest podejscie i zachowanie gina, przecież tyle teraz w nas obaw, niepewności.

Z pierwszą ciążą chodziłam do ginekologa starej daty- odbierał jeszcze poród mojej mamy. Jego spokój, wiedza, podejście do przyszłej mamy coś wspaniałego. Mam wielką nadzieję, że jeszcze przyjmuje i będę do niego chodziła i z drugą ciążą.

Do gina wybieram się mniej więcej za 2 tygodnie, jak minie 6 tydzień ciąży, by móc zobaczyc już coś więcej. U nas podczas wizyty u gina nie robią USG, bo nie posiadają sprzętu w gabinecie, on daje skierownie na usg do szpitala, gdzie czeka sie na badanie ok miesiąca :-(

Tak więc zazdroszczę tym mamom, które już mogły zobaczyc swoje malutkie słoneczka:happy:
 
Witam wszystkie poczatkujace mamy. Milam kilka dni przerwy, bo w Polsce bylam. Z postow wynika, ze duzo nas mieszka za granica. Rodzila juz ktoras z was za granica i w Polsce? Jak porownujecie sluzbe zdrowia?

W Irlandii gdzie jestem jest inne podejscie do ciazy niz w Polsce. Trakuje sie ja tutaj jako stan normalny, a nie chorobe jak czesto w Polsce i duzo zostawia sie naturze, przynajmniej przez pierwsze 3 miesiace. Tutaj uznaja zasade "no news is good news" czyli nie panikuja.
Ciekawa jestem jak to wszytko bedzie tu wygladalo ze mna :) Jutro zamierzam zdecydowac sie na szpital i lekarza. Bylam juz wprawdzie w Polsce, ale za wczesnie bylo na USG. Z waszych postow wynika, ze najlepiej pocekac do konca 6 tyg. Wiec mam jeszcze poltora tygodnia.
Pozdrowienia
:)
 
Witam serdzecznie wszystkie mamusie majowe 2009:tak: Z wielką radością dopisuje się do was majóweczki i życzę wszystkim wspaniałej i spokojnej ciąży:happy: Mam termin na 15 maja 2009, wczoraj zrobiłam teścik i wyszły 2 piękne kreseczki. Jest to moja druga ciąża. Córeczka moja ma rok i osiem miesięcy.Więcej i suwaczki póżniej, bo moje pierwsze szczęście stoi obok mnie z butami i juz ją złości biorą, że jeszcze nie jest na dworze. Tak więc dozobaczenia póżniej.
Witaj Ayra - piekna data 15 Maja- mojej mamy imieniki :-)

Witam dziewczyny, Basia z tej strony :-)
Ja mam synka Huberta 2 lata i 7 miesięcy. Staraliśmy się od 5 cykli i jest!! Nie mogę przestać się uśmiechać.....Zobaczymy co powiem za parę tygodni :).. Mąż Szymon. Ja pracuje w przedszkolu.
Witaj Basii - gratuje wytrwalosci, najwazniejsze ze sie udalo :-D

Witam wszystkie majowe mamy!
3 dni temu dowiedziałam się że będę mamą. Jesteśmy z moim ukochanym przeszczęśliwi, chociaż ta ciąża była dla nas lekkim zaskoczeniem.
Życzę wszystkim mamusiom wspaniałych 9 miesięcy!! Dużo zdrowia!
Mapela - tobie rowniez najpiekniejszych 9 miesiecy.Witaj w Majoweczkach!!!!

To tez moje pierwsze...wiec trzymajmy sie ramy i przejdziemz wszystkie razem ta ciaze.

A jak milo bedzie spotkac sie na babyboom po porodzie i wiem ze przezyc nie bedzie konca i opowiadan i zdjec pierwszych

Wow nie moge sie doczekac
Madzik ja sie tez do was przylaczam bo tez was kobitki moje pierwsza ciaza-ktora mam nadzieje doniose do konca:tak:
Po moich przezyciach mam drobne obawy, ale sa tylko w mojej glowie i stram sie pozytywnie myslec i wierzyc ze tym razem bedzie wszytsko dobrze.

Witam serdecznie majowe mamusie:-)

Z radością dołączam się do Waszego grona, mój termin porodu to 4 maja:tak:
Pochodzę z Chełma (czytałam, że jest tu ktoś z tego miasta) ale obecnie mieszkam w Norwegii.
Narazie jeszcze nie widziałam mojej dzidzi na USG bo kolejną wizytę mam na 7 października a na pierszej wizycie miałam tylko zrobione ogółne badanie, pobranie krwi i moczu oraz ciśnienie.
Obecnie czuję się dobrze, dziwi mnie to, że narazie poza bolącymi piersiami nie mam żadnych dolegliwości.
Serdecznie pozdrawiam wszystkie przyszłe i obecne mamy:-)
Czesc kakus witaj w Majoweczkach milo tu i przyjemnie:-p
Mnie tez tylko w sumie piersi bola , a tak to tylko podwyzszona tempka ok 37 stopnii codziennie.A tak to podobnie jak u ciebie zero objawow:szok:
Moja przyjaciolka urodzila 2 tyg temu synusia i u niej jedyne objawy jakie wystepowaly podczas ciazy to na poczatku zmecznie i krew z nosa.Moze nam tez sie uda bezobjawowo przejsc ta ciaze:-p

Majoweczka - Co u ciebie ? faktycznie ze jakos cicho ostatnio bylo, na forum, pewnie kazda zapracowana kupa obowiazkow na glowie, moze sie zmieni jeszcze :laugh2:
A co u reszty dziewczyn slychac ?
Trzymajcie sie kochane
 
Z waszych postow wynika, ze najlepiej pocekac do konca 6 tyg. Wiec mam jeszcze poltora tygodnia.
Pozdrowienia
:)

Tak kochana bo wtedy wiecej sie zobaczy i jak ciaza jest tak samo jak z wyliczen to zobaczysz serdunio jesli mlodsza (tak jak u mnie) to jeszcze pozniej.

Na badaniu usg mierza wielkosc pecherzyka ciążowego i wedlug tych kryteriow wychodzi ktory tydzien ciazy i kiedy mniej wiecej porod.
Tak samo jak z betaHCG. Tylko z beta masz pomiedzy 3-4 tygodniem np

Ja juz jestem po wstepnych badaniach:

mocz,

HIV,

morfologia,

Glukoza

Grupa krwi,

Toxoplazmoza
Aby przejść pełen cykl rozwojowy pasożyt wymaga żywiciela pośredniego, i ostatecznego.
Żywicielem pośrednim jest człowiek i zwierzęta domowe (z wyjątkiem kota). Żywicielem ostatecznym jest kot


CMV
Cytomegalowirus - CMV atakuje zwłaszcza gruczoły ślinowe, a także może być wyniszczający lub nawet śmiertelny dla płodów),

WR (badanie Wassermana na obecność jak dobrze pamiętam kiły)

Wiec bylo 6 duzych fiolek...fujjjjjjj
ale naszczescie bylam dzis na madalinskiego w wawie i zapisalam sie do lekarza w tym szpitalu. Traf chcial ze akurat ginekolog pelznal korytarzem i zlapalam go, wtyknelam wyniki, przejrzal i wszystko jest wporzadku
 
Ostatnia edycja:
Madzik ja sie tez do was przylaczam bo tez was kobitki moje pierwsza ciaza-ktora mam nadzieje doniose do konca:tak:
Po moich przezyciach mam drobne obawy, ale sa tylko w mojej glowie i stram sie pozytywnie myslec i wierzyc ze tym razem bedzie wszytsko dobrze.


Kochana bedzie dobrze napewno...Ja tez sie martwilam ale dzis w szpitalu na madalinskiego rozwiali mi wszystkie watpliwosci
 


mocz,

HIV,

morfologia,

Glukoza

Grupa krwi,

Toxoplazmoza
Aby przejść pełen cykl rozwojowy pasożyt wymaga żywiciela pośredniego, i ostatecznego.
Żywicielem pośrednim jest człowiek i zwierzęta domowe (z wyjątkiem kota). Żywicielem ostatecznym jest kot


CMV
Cytomegalowirus - CMV atakuje zwłaszcza gruczoły ślinowe, a także może być wyniszczający lub nawet śmiertelny dla płodów),

WR (badanie Wassermana na obecność jak dobrze pamiętam kiły)

Wiec bylo 6 duzych fiolek...fujjjjjjj
ale naszczescie bylam dzis na madalinskiego w wawie i zapisalam sie do lekarza w tym szpitalu. Traf chcial ze akurat ginekolog pelznal korytarzem i zlapalam go, wtyknelam wyniki, przejrzal i wszystko jest wporzadku
[/quote]


Duzo duzo tych badan. tu w Irlandii nie robi sie az tylu. Tak jak pisalam, inne podejscie. Zreszta badania na toxo i CMV to chyba przed powinno sie zrobic. Jakby ci wyszly pozytywne co bys zrobila? N a dodatek wirus cytomegalii moze sie uaktywnic w czasie ciazy i nic nie mozna z tym zrobic.
 
Duzo duzo tych badan. tu w Irlandii nie robi sie az tylu. Tak jak pisalam, inne podejscie. Zreszta badania na toxo i CMV to chyba przed powinno sie zrobic. Jakby ci wyszly pozytywne co bys zrobila? N a dodatek wirus cytomegalii moze sie uaktywnic w czasie ciazy i nic nie mozna z tym zrobic.


Kurcze az sie zapytam lekarza i wytkne im
 
:-(witajcie majowki dla mnie dzisiejszy dzien byl straszny bylam u lekarza na badaniach gdyrz strasznie bolal mnie brzuch... i okazalo sie ze mam zle wyniki mam za durzo protein w organizmie... i niestety bede dostawala zastrzyki na ich zbicie... jestem przerazona tym wszystkim nie wiem co myslec... strasznie sie boje...:sad: POZDRAWIAM WSZYSTKICH
 
reklama
:-(witajcie majowki dla mnie dzisiejszy dzien byl straszny bylam u lekarza na badaniach gdyrz strasznie bolal mnie brzuch... i okazalo sie ze mam zle wyniki mam za durzo protein w organizmie... i niestety bede dostawala zastrzyki na ich zbicie... jestem przerazona tym wszystkim nie wiem co myslec... strasznie sie boje...:sad: POZDRAWIAM WSZYSTKICH

Hej Slonce!
Biedaku.... Trzymaj sie! Brzmi niewesolo, ale to wszytko dla twojego dobra!
Wierze, ze bedzie dobrze!
 
Do góry