reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy listopad 2013

Aaga- witaj:-) miło, że jest nas coraz więcej. W listopadzie będzie wysyp dzieci, widać, że zima długo trzymała:rofl2:

Kamilka- piękne wyróżnienie, gratuluję. Musiałaś zasłużyć:-)

Jutro idę na wizytę, z tego co pamiętam, to któraś z Was też ma mieć. Ale jestem o wiele spokojniejsza niż ostatnio. Dzidzia kopie coraz częściej, więc bardzo mnie to cieszy. Ciekawe, czy dowiem się jaka płeć.
Wam już siara leci, a ja mam od kilku dni mały problem. Swędzą mnie piersi. Normalnie jakby mnie tam komary pogryzły. nie cały czas, ale tak kilka razy dziennie. I tak się zastanawiam, czy to może być spowodowane tym, ze ogólnie mam suchą skórę? Czy o co kaman?
Ja niestety nie skorzystam ze szkoły rodzenia, bo mało tego, że płatna, to jeszcze przy szpitalu, a ja mam do niego 30km. Musimy sobie jakoś poradzić. ;-)
 
reklama
Ja mam skierowanie na krzywą cukrową. Planuję iść za półtora tygodnia tylko zastanawiam się, jak wypiję tę glukozę :) Kiedyś miałam to badanie i z tego, co pamiętam, nie była zbyt smaczna...

Ja zamierzam sobie wcisnąć cytrynę, żeby tego nie zwrócić.

melonowa89 takie wycieki to nic dziwnego :)

akaiah chodzenie z tatusiem to nawet wskazane :)
 
Jolka6621 mnie też swędzą czasami piersi i brzuch. Z tego co wiem, to rozciąga się skóra. Trzeba nawilżać i ... drapać ;)
Mnie też Dzidzia kopie, na razie są to lekkie uderzenia, jakby stukania. Mój M jeszcze nie czuje choć sprawdza codziennie :) Ciekawe kiedy poczuje. Nie może się już doczekać. Często macie te kopniaki?
 
aaga84 witaj :-) znasz już płeć maleństwa? :) pytałaś o nisko schodzące łożysko... u mnie lekarz na wizycie w 17 tyg lekarz powiedział, że łożysko nisko schodzi, ale że jeszcze może się podnieść i żeby się nie martwić i faktycznie podniosło się :) na ostatniej wizycie gin powiedział, że już jest ok :) a masz problem z łożyskiem?
Jolka swędzi bo sucha skóra pewnie :) smaruj oliwką albo specjalnym balsamem nawilżającym i przeciw rozstępom powinno przestać swędzieć :)
U mnie jeszcze nic z piesi nie leci... wogóle od początku ciąży to tylko lekko brodawki ściemniały a tak to zero zmian... Mam nadzieję, że to też normalne i nie będzie później problemu z karmieniem... :eek:
Dziewczyny mam pytanie co do ruchów... Od kiedy powinny być regularne i o mniej więcej tych samych porach? Już od dłuższego czasu Kubuś szalał zawsze rano i wieczorem, że aż brzuch latał a ostatnie 2-3 dni to tylko parę delikatnych ruchów jakby się przekręcał czy coś, ale żadnych mocniejszych kopniaków no i mało tych ruchów... Nie wiem czy się martwić czy to jeszcze etap na którym ruchy mogą być nie zbyt regularne?
 
No czytałam, że lekarze pozwalają wcisnąć. Można troszkę mniej wody dać, a za to wcisnąć cytrynę. Wtedy to bardziej znośne jest, ale jak si mylę, to pewnie mnie meago wyprowadzi z błędu :)
 
spokojnie mozna wcisnac cytryne albo kwasek cytrynowy to nie zmienia wynikow tylko smak ;p wiem bo glukoze mialam robiona przed ciaza i powiedziala mi babka ktora pobierala krew ;p ciezko wypic to swinstwo ;/ caly dzien sie potem odbija ;/
malabiala nie pomoge przy ruchach bo sama rzadko czuje i to takie delikatne stukanie ;/
Jolka6621 mnie tez swedzi brzuch i piersi ... a co do szkoly rodzenia to u nas jest ich tyle ale nie ma zadne na NFZ jak dla mnie maja zbyt kolosalne ceny ;/ chyba poogladam na youtubie co i jak . chcialabym chodzic ale co zrobic

przepraszam ze nie odpisze kazdej bo zapomnialam zaznaczyc co kto napisal a po za tym nie mam zbytnio glowy tak sie stresuje trzymajcie kciuki moze chociaz one pomoga mi obronic prace ;p buziaki
 
reklama
Cześć Dziewczyny :)
malabiala płeć w 99% potwierdzona - będzie Syn :) Szok mały był (nawet duży), bo myślałam, że dziewczynka. Jednak intuicja nie zawsze się sprawdza.
Mam nisko schodzące łożysko. Mam się oszczędzać ale nie martwić, bo może jeszcze się podnieść. Więc może sprawa zakończy się pomyślnie jak u Ciebie :) Ale usg za 3 tygodnie dopiero.
U mnie też z piersi nic nie leci. Miałam mały biust przed ciążą, znacznie się powiększył teraz i brodawki ściemniały. A słyszałyście o "ćwiczeniu" brodawek, aby nie było problemu z karmieniem? Jak sobie przypomnę, to czasami to stosuję - należy delikatnie masować brodawkę, aby zrobiła się bardziej wystająca, co ułatwi maluchowi ssanie.

Co do ruchów, też nie mam regularnych na razie, ale chyba na systematyczność i liczenie jeszcze za wcześnie. Wszędzie każą się nie martwić, a cieszyć, że są i z dnia na dzień będą silniejsze :-)

melonowa89 trzymam kciuki, kiedy obrona?
 
Do góry