reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy listopad 2013

Ja strasznie zaczęłam tyć pół roku po ciąży, normalnie z tygodnia na tydzień przybywało mi kg. Okazało się, że mam duże problemy z tarczycą i Hashimoto.Na szczęście mam wszystko wyregulowane, biorę leki i jest oK. Strach pomyśleć co by było gdybym będąc w ciąży dowiedziała się o tarczycy, to jest bardzo niebezpieczne. W USA to jedno z podstawowych badań na początku ciąży, u nas niestety nie. Dobiłam do 80 kg przy wzroście 170 cm i narazie od pocztku ciązy nic nie przybyłam.
Podobno bardzo dużo jest przypadków schorzeń tarczycy po ciąży, dlatego jak będziecie już po wszystkim sprawdźcie sobie TSH, ale to tak na przyszłość :-)

Dziękuję Wam za porady odnośnie mojego szalonego gina. Mam nadzieję, że jakoś go jutro udobrucham (wizyta o 18:30). Strasznie zazdroszczę tym, które znają już prawdopodobną płeć. Miłych i spokojnych snów :-)
 
reklama
Jolka6621 jestem 10 cm niższa niż Ty :( a od listopada przytyłam 10 kg po sterydach tak się opychałam że masakra :( ale nie potrafiłam się opamiętać, wiecznie głodna byłam :(
Bunny niestety już tyję więc nic mi ze złogów nie zniknie :( a wiem że na koniec będę tyła jeszcze bardziej :( staram się nie jeść słodkości i jem co 3 h mniej więcej, zobaczymy jakoś to będzie :) fajnie Ci wyszło :) mniej niż przed ciążą :)
a Chodakowską polecam również!! ćwiczyłam z nią tzn. z płytami, daje czadu na maksa :))
 
marys25 ale to zasluga ostrej diecie dla ciezarnych z cukrzyca bo tak tez strasznie tylam a na diecie stanelam najpierw wmiejscu apozniej zaczelam chudnac ale bylam stale pod kontrola dietetyka wiec wiem ze troche wyzeczen i mozna dac sobie rade z waga w ciazy tylko nie mozna ulegac wsystkim zachciankom

aaaa ktoras sie pytala o morfologie tak trzeba byc naczczo
 
Jolka6621 byłam u lekarza robili mi badania na tarczyce jest wszystko ok., bylam u endokrynologa to dala mi standardowa diete hahaha , u mnie to jest zajadanie stresu bez kontroli klapka mi zapada i nawet nie wiem ze jem… teraz schudłam w ciazy i mam nadzieje ze to się utrzyma bo słodyczy nie jem bo nie mogę i szczerze mówiąc nie tesknie za nimi wiec może przez okres ciązy odzwyczaje się od nich i schudne. Bo to wlasnie słodycze były moim największym problemem nie ilość na talerzu bo Az tyle nie jadlam ale słodycze
kamilka87 ja zaczełam mieć problemy z cukrem po przytyciu ale tez za duzo lekarze z tym nie zrobili … polska służba zdrowia. A ta twoja tesciowa to zapewne miss polonia? Nie nawidze takih ludzi a może ty się z tym dobrze czujesz, może ci to nie przeszkadza… niech spojrzy na siebie a pozniej o innych gada a najlepiej niech się nie wpier*** (przepraszam ale emocje mnie poniosły) Ludzie w ogóle nie są tolerancyjni ;/
rojku ja mam tak że latem właśnie chudne, mam problemy jak sa wielkie upaly i nie jadam wcale albo malutko najwięcej pije jest mi slabo i strasznie Glowa mnie boli dlatego tak jest przybieram zima ale zima już kruszynka się urodzi wiec chyba będę miala co robic. Tesciowa powiedziala ze jak będę karmic piersia i będę jadla tak jak teraz (czyli bez slodyczy) to bardzo szybko schudne bo dzidzia wyciąga hehe nie wiem czy to prawda ale jestem pozytywnie nastawiona
BunnyCukino ale super to się wypieknij i odpręż przy zabiegach

malabiala czytalam o tej calej Ewie i nie ma fajnych opinii, szkodzi ludziom podobno w ogóle się nie zna na tym co robi a treningi sa ściągnięte od innych trenerów… teraz nie pamiętam jaka to była gazeta ale bardzo duzo tam pisali i były konsultacje z profesjonalistami …
DoMisia1985 udanej wizyty

Dziewczyny jak chcecie to wam wysle karte która dostalam od diabetologa z wymiennika i na posilki bardzo proste i najesc się tak idzie ze szok przy tym tak żeby nie przytyc tylko zgubic i to w ciazy hehe poszukam ta karte i dla zainteresowanych wysle
Ja nie daje rady tego zjadać a to dziwne hehe

Ale się rozpisałam normalnie elaborat… jeszcze tylko napisze, ze na 8 ide do mojego Gina pokaze mu wyniki i ponarzekam na usg jak mnie ta pani potraktowała …
Miłego dzionka wam życzę
 
melonowa ja bym bardzo chętnie skorzystała z tej karty z wymiennikami! Postaram się coś zmienić, ale u mnie też działa niestety słomiany zapał... Na początku się angażuję (z dietami) i na początku motywacja jest, bo to, że spadają kg to motywuje, ale jak jest ten moment, że waga staje i trzeba to przetrzymać, żeby dalej zrzucać, to ja zazwyczaj wtedy nie daję rady i dupa blada. Najwięcej schudłam na tej diecie na internecie "Vitalia" i było to 8kg i już było w miarę ok. Motywacja była dobra, bo to było przed ślubem, żeby w kiecce się prezentować troszkę lepiej. Ale potem wróciłam z powrotem do wagi sprzed diety i chyba tak jak mówisz stało się to przez zimę. Po pierwszej ciąży z 23 zostało mi 2kg, ale oczywiście jeszcze zima była. Więc z poprzedniej mam na sobie 3kg. Ale zawsze sobie tłumaczyłam, że zrzucę po drugim :D

malabiala na tej Ewie owszem chudną, ale to chyba nie dziwne, bo ludzie zaczynają się wtedy ruszać, a nie tylko ograniczać kalorie. Ja po ciąży planuję chodzić na siłownię i basen, ale zobaczymy jak to będzie :)

Mam pytanie do doświadczonych mam - kiedy zaczęła się Wam pojawiać siara?
 
Witajcie!

Nie śpię już od 4:50:-) ostatnio tak mam, budzę się wcześnie, ale za to wieczorem najchętniej już o 20 byłabym w łóżku.

Co do wagi, to ja też mam pewne doświadczenia za sobą;-) Już przed pierwszą ciążą ważyłam ok. 5kg więcej, niż bym chciała, a w ciąży przytyłam jakieś 20kg. Problem w tym, że po porodzie tyłam nadal, ale nie przez hormony, tylko zwykłe obżarstwo - siedziałam w domu z dzieckim i jadłam, masakra. W końcu dobiłam do 70kg przy 1,64 wzrostu i to był punkt krytyczny. Najpierw schudłąm na Dukanie 12kg, a potem na zwykłej, niskokalorycznej diecie jeszcze ok. 5kg i jakoś udała mi się tą wagę utrzymać bez jojo, sama nie wiem, jakim cudem:-) długo ważyłam 53kg, ale teraz przed ciążą trochę przytyłąm i zaczynałam z wagą 55kg. Do poprzedniej wizyty miałam 300g na plusie, teraz na pewno już więcej, ale zważę się dopiero za tydzień na wizycie.
Nie mam wątpliwości, że w tej ciąży też przytyję i nie będę wyglądać miesiąc po porodzie jak miss świata, ale mam to gdzieś. Jak mi moja waga zacznie przeszkadzać, to coś z tym zrobię i tyle. A to, co myślą sobie inni, lata mi i powiewa:-p widzę teraz, że każdy patrzy, czy już przytyłam i się zastanawia, czy tym razem też będę taka gruba jak ostatnio. Nie obchodzi mnie to, ja nigdy nie będę chuda i naprawdę lubię mój niemały tyłek:tak:

Czekoladka21 gratuluję dziewczynki, ładne imię wybraliście.
Akaiah cieszę sięz udanej wizyty!
BunnyCukino cudowny prezent, zazdroszczę:-)
Malabiala moim zdaniem na zwykłą morfologię nie trzeba iść na czczo, chyba że badasz też glukozę.
Kamilka87 gratuluję męża z charakterem, wie chłop czego chce:-) i potrafi postawić się mamusi.
Melonowa ja też poproszę tą kartę!
Rojku, ja zauważyłam siarę dopiero kilka dni przed porodem, a teraz już na tym etapie coś tam mi z piersi wycieka, pojawia mi się na sutkach takie białe, gęste coś:-)

Ja też uwielbiam Karpacz, w ogóle góry, mogłabym tylko tam spędzać wakacje. W tym roku też się wybieramy, tym razem do Świeradowa Zdroju, a teraz na długi weekend jedziemy ze znajomymi nad morze:-)

Dziewczyny, pijecie kawę? Mnie w pierwszym trymestrze odrzuciło, ale teraz pozwalam sobie na 1 kawę rozpuszczalną z mlekiem dziennie. Powinnam mieć wyrzuty sumienia? Bo właśnie idę sobie zrobić, zanim synek się obudzi:-)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Cześć dziewczynki

Ja też miałam historię z odchudzaniem Zaczełam we wrześniu 2010 roku do maja schudłam 25 kg.Ale wyglądałam bardzo nie ładnie sama skóra i kości, przytyłam 6-7 kg i jest ok. Co jadłam : białko, filety z kurczaka ryby, jogurty, woda mineralna, duzo owoców i ćwiczylam sama, silownia, basen i były efekty. Wiem że jeśli po ciazy dużo mi zostanie też zrobie sobie taka dietę ona jest prawie identyczna do tej co kobiety jedza podczas karmienia. Teraz się trzymam nic nie przytyłam. A dodam że mam 176 to jestem dosc wysoka;)
 
reklama
Hej dziewczyny

i carrie ja codziennie kawe pije jedna ale pije od samego pocxzatku:tak: jak sie tylko z niczym nie przesadza to uwazam ze nie ma co sie ograniczac...

Trzymam kciuki za dzisiejsze wizyty:-):-):-)

icarrie melanowa- ja niestety musialam sobie wszystko to co teraz mam wypracowac;-) i nigdy ale to nigdy nie staralam sie meza przeciwstawiac przeciwko matce mial ochote isc do niej szedl itd ale chcialam zeby otworzyl oczy na to co ona mowi jak postepuje jak sie zachowuje itd.. na szczescie sie udalo i teraz naprawde jest przyjemnie sie spotkac razem.. bo kiedys nie szlo wysiedziec 15 minut bo w 16 zaczynalo sie albo dogadywanie komentowanie glupie dogryzki itd Jak zyl tesc to on ja troche stawial do pionu ale ona juz poprostu ma taki charakterek :baffled: Moja ciocia to ja kiedys skomentowala tak : Hrabianka ze wsi zabitej dechami, przyszla do miasta i wyzej sra niz du.e ma":rofl2: Tylko niech sie nikt na wies nie boczy bo sama [pochodze z domku gdzie mam troszke ziemi i pare kurek tylko chodzilo o sposob jej postepowania:-D
No nic nie bede wam w tym temacie dluzej truc.

a tyeraz Kinga jesli w tym gorszym czasie podcczytujesz to wiedz ze jestem z toba moj tata jest juz 7 lat AA wczesniej przechodzilismy z nim pieklo nie byl agresywny ale niesamowicie maczyl psychicznie.. zawwsze mialam do mamy o to pretensje dlaczego go nie zostawi on byl jak pasozyt w domu... ale mama nie c hciala bo to dodatkowe pieniadze zawsze cos zarobi itd efekt byl taki ze ona poprostu od niego wspoluzalezniona a ja jestem osoba z DDA (Dorosłe Dzieci alkoholikow) trzymam kciuki ze dasz rade jakos sobie zycie poukladac jaka bys decyzje nie podjela:tak:


a ja siedze w domu pozniej pojde po skladniki na pizze bo dzis do Adaska kolega przychodzi.. ale naprawde maja tydzien feri wiosennych a ja juz odpadam:baffled: wstal gosc dzis o 5 i od rana mamo mleko mamo kanapke mamo wlacz mi bajke mamo kupe zrobilem:no: mam taki ciezki leb ze wysiadam:sorry2:
 
Do góry