reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy listopad 2013

Hej dziewczynki, a mnie coś rozkłada. Mam dzisiaj usg genetyczne, tyle na nie czekałam, a od wieczora czułam, że coś ze mną nie tak. I w środku nocy już zaczęło boleć gardło, głowa.. eh :/ Najadłam się czosnku, napiłam herbaty z miodem, sokiem malinowym i cytryną, ale jakoś nie czuję rezultatu. Nie mam pomysłu jak się ratować dalej:(

Gdynianka1 z dzidziusiem na pewno jest wporządku. Odpocznij trochę, może ma dość wrażeń:) A alergii to szczerze współczuję, mój chrześniak jest alergikiem i naprawdę szkoda dziecka...
 
reklama
Baby na pewno wszystko będzie dobrze a na wizycie koniecznie zapytaj o środki, które możesz brać. Dopóki przeziębienie jest lekkie, to można się leczyć naturalnie, ale jeżeli utrzymuje ci się temperatura, to taki stan bardziej zaszkodzi maluchowi niż jedna tabletka z paracetamolem :)
 
cześć kochane, ja leżę w wyrku, od samego rana tak strasznie boli mnie głowa że szok :( wzięłam tabletkę ale nadal mi podskakuje mózg :( idę udawać że śpię :( a najgorsze że dziś mam dużo zajęć po południu :( mam nadzieję że przejdzie. Całuję i życzę miłego dnia :)
 
Gdynianka, Ursula- spokojnie, też tak miałam:-) strachu się najadłam przez 1 dzień i na tym się skończyło. przeszło, jak ręką odjął. widocznie tak już ciężaróweczki mają. a żeby bylo ciekawiej, to naczytałam się, że w ciąży seks jest wskazany, bo wzmacnia mięśnie macicy. i wykorzystuję męża póki mogę:-D bo za 3 dni wyjeżdża znów za granicę na 5 tygodni:-( i kto mnie będzie tulił???
taka ładna pogoda u nas...idę robić obiad, a później grabić trawę. wczoraj mój luby skosił, bo taka już bujna była, a ja dziś się przy niej zrelaksuję:-D
a i bym zapomniała: czy któraś z was robiła może prywatnie badania na toxo, hiv, hbs i hcv? bo nie mam pojęcia ile to kosztuje. a wnet będę musiała sobie zrobić
malabiala-witaj:-)
 
Witajcie po długiej przerwie, pamiętacie mnie jeszcze?:-) Nie pisałam jakiś czas, ale już nadrobiłam wszystko, co napisałyście. Ciężko było;-) I nie będę Wam odpisywać indywidualnie, bo aż tyle czasu teraz nie mam, ale teraz postaram się pisać codziennie, to będzie łatwiej.

W międzyczasie byłam na wizycie, wszystko ok, dzidziuś rośnie i jest strasznie ruchliwy. Następna wizyta dopiero 28 maja i mam nadzieję, że może małe się ujawni co do płci, bo ostatnio nie chciał pokazać, co ma między nóżkami. Oboje z mężem chcielibyśmy drugiego chłopca.

Ostatnio jem za dwoje i nie mogę się powstrzymać. Nie chcę przytyć zbyt wiele, doskonale pamiętam walkę z kilogramami po pierwszej ciąży i nie chcę przez to znowu przechodzić! Dziewczyny, dajcie mi kopa w tyłek, bo za chwilę zmienię się w hipopotama, chociaż na razie przytyłam tylko pól kilo, ale boję się, co będzie dalej.

Prawie każdej nocy boli mnie brzuch, a właściwie okolice jajnika, ale tylko z prawej strony. Myślę, że to rozciągające się więzadła, ale dziwi mnie, że tylko z jednej strony. W pierwszej ciąży też miałam podobne bóle, ale nie w nocy, tylko przy chodzeniu, no i z obydwu stron. Czasem ten ból mnie budzi, jest dość silny.

Brzuszek robi mi się już ciążowy. Wreszcie! W dopasowanej bluzce już można zauważyć, ale fajnie:-)

A co do ruchów dziecka, to parę razy coś tam poczułam, przeważnie popołudniami, ale nie będę twierdzić, że to na pewno ruchy, poczekam na dalszy rozwój sytuacji.

Teraz wychodzę, ale jeszcze do Was zajrzę później.
 
Jolka6621 ja robiłam toxo prywatnie i płaciłam około 40 zł, chyba dokładnie 44.
Jak Wasze brzuszki? Widać już ciąże? U mnie początek 15 tyg a brzucha prawie wcale :( mam nadzieję, że to nic złego, nie wiem gdzie ta dzidzia się mieści :confused:
 
malabiala -witaj :) mnie pomału zaczyna być widać brzuszek ale ja generalnie zawsze miałam "wklęsły" :) wiec teraz zaczynam mieć brzuch jak normalny człowiek który się objadł ale ja widze i to jest najważniejsze :)
Jolka-Ja robiłam hiv , hcv i vdrl i płaciłam 68 zł, a wczesniej toxo miałam razem z morfologia, cukrem, moczem, oznaczeniem gr krwi jeszcze cos ale juz nie pamietam ;/ i bylo cos kolo 100 zł.

Co do spełniania obowiązków małżeńskich to u mnie skonczyło się krwawieniem na drugi dzien (mam nadżerkę i mogło z tego cos być ale lekarz nie był do końca pewny) i uziemieniem w łóżku na 3 dni, zawiało grozą ale naszczeście skonczyło sie dobrze, wiec mam zakaz od lekarza a checi sa.... :/ no ale coz maleństwo ważniejsze :)

Dzisiaj mam badania prenatalne wiec trzymac kciuki żeby maluch był w pełni zdrowy :D

BabyPoznan i marys współczuje choroby i zycze szybkiego powrotu do zdrowia nie dajcie się :D
 
reklama
Agatka powodzenia na badaniu.

Przyszedł mąż z pracy i zamiast on to ja zaległam i spałam dwie godziny;-) U nas upał 30 stopni, duszno. Ledwo się ruszam.

Co do brzuszka to ja mam spory, bardzo szybko mnie wypukliło, z Misiem taki miałam dopiero w 5-6 miesiącu, a dziwne bo przecież przytyłam jedynie 600gram od początku. Ciąży w żaden sposób u mnie nie da się nie zauważyć;-) Jeśli się odważę, to zrobię zdjęcie i wstawię na odpowiednim wątku.
 
Do góry