reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy listopad 2013

reklama
hej kobietki :) ale mnie rozśmieszyłyście tymi wczorajszymi wizjami o koniach :) ja niestety nie mam konia jak załatwić nawet traktoru nie dam rady wyczarować ale M może mnie na motorze zawieźć :) może jakby skrzyknąć znajomych to i paradę do szpitala by mi zrobili :D
ursula
mam nadzieję że to tylko hormony i wszystko się uspokoi (oby szybko) bo sama ze sobą zwariuję :(
amethys ja tak samo myślę że karmienie piersią nie ogranicza a nawet ułatwia życie :) ja nie musiałam się martwić jak gdzieś jechaliśmy że trzeba butelkę i ciepłą wodę i mleko zabrać, wszystko co trzeba gotowe przy sobie miałam :D , na początku byłam na jakiejś tam lekkiej diecie ale później stopniowo włączałam normalne jedzenie i jadłam co chciałam, jak widziałam że coś małemu nie pasi to uważałam żeby mniej tego jeść.
BunnyCukino straszne :( zadźgał matkę?
akaiah a powiedziała po co masz zrobić ten tes ciążowy? :)
melonowa89 1500 zł za dwa tyg w urlopie to dla mnie też jest dużo :) i na 100% się przyda :) a powiedz mi taki śpiworek to do czego jest? bo ja tępa jestem :( bez rękawków nie miałam a właśnie dostałam 2 takie i się zastanawiałam, na kurtkę się to zakłada? czy do spania zamiast kołderki? sorry za durne pytania ale naprawdę nie wiem :(
annie. u mnie jest brzydka pogoda :( a powiem Ci że ten ponton to dobra sprawa :) można dziurkę jakąś zrobić ;) no i z piersi mi już po kropelkach wychodzi ;) najczęściej jak się kąpię.
akaiah nie mam pojęcia czy wielkość ma jakieś znaczenie, ja mam sutki ogromne, serio ogromne jak taka duża cytryna i bałam się że mały nie będzie wstanie sobie poradzić ale dał radę :)
Co do teściowych czy mam to u mnie nadal bez zmian, teściowa nadal nie wie nawet na kiedy mam termin, nie wie nic, bo udaje że ten temat nie istnieje, nawet ostatnio poszłam od lekarza do niej ( bo mieszka koło przychodni) i pytała gdzie byłam ale udała że nie słyszy że u ginekologa. Moja mama z tatą za to zaczeli mi podsyłać warzywa i owoce z działki :) wczoraj tata nazbierał mi wiaderko porzeczek czarnych i czerwonych :)
coś miałam jeszcze napisać i nie pamiętam :( aaaaaa z tym karmieniem to napiszę jeszcze że młody potrafił przysysać się do mnie co 2h tak na 1h aż wkońcu wyczaiłam że On mnie traktował jak przytulankę- smoczek :) i po jakimś czasie mu kupiłam smoczek z aventu taki niby sutek :) i było po kłopocie :) jak chciałam gdzieś iść to ściągałam pokarm i tatuś czy siostra zostawała z bąblem a my np. mogliśmy skoczyć do kina :) bardzo bym chciała żeby teraz też mi mały ssak dobrze jadł z cyca :)
 
hej kobietki :) ale mnie rozśmieszyłyście tymi wczorajszymi wizjami o koniach :) ja niestety nie mam konia jak załatwić nawet traktoru nie dam rady wyczarować ale M może mnie na motorze zawieźć :) może jakby skrzyknąć znajomych to i paradę do szpitala by mi zrobili :D
ursula
mam nadzieję że to tylko hormony i wszystko się uspokoi (oby szybko) bo sama ze sobą zwariuję :(
amethys ja tak samo myślę że karmienie piersią nie ogranicza a nawet ułatwia życie :) ja nie musiałam się martwić jak gdzieś jechaliśmy że trzeba butelkę i ciepłą wodę i mleko zabrać, wszystko co trzeba gotowe przy sobie miałam :D , na początku byłam na jakiejś tam lekkiej diecie ale później stopniowo włączałam normalne jedzenie i jadłam co chciałam, jak widziałam że coś małemu nie pasi to uważałam żeby mniej tego jeść.
BunnyCukino straszne :( zadźgał matkę?
akaiah a powiedziała po co masz zrobić ten tes ciążowy? :)
melonowa89 1500 zł za dwa tyg w urlopie to dla mnie też jest dużo :) i na 100% się przyda :) a powiedz mi taki śpiworek to do czego jest? bo ja tępa jestem :( bez rękawków nie miałam a właśnie dostałam 2 takie i się zastanawiałam, na kurtkę się to zakłada? czy do spania zamiast kołderki? sorry za durne pytania ale naprawdę nie wiem :(
annie. u mnie jest brzydka pogoda :( a powiem Ci że ten ponton to dobra sprawa :) można dziurkę jakąś zrobić ;) no i z piersi mi już po kropelkach wychodzi ;) najczęściej jak się kąpię.
akaiah nie mam pojęcia czy wielkość ma jakieś znaczenie, ja mam sutki ogromne, serio ogromne jak taka duża cytryna i bałam się że mały nie będzie wstanie sobie poradzić ale dał radę :)
Co do teściowych czy mam to u mnie nadal bez zmian, teściowa nadal nie wie nawet na kiedy mam termin, nie wie nic, bo udaje że ten temat nie istnieje, nawet ostatnio poszłam od lekarza do niej ( bo mieszka koło przychodni) i pytała gdzie byłam ale udała że nie słyszy że u ginekologa. Moja mama z tatą za to zaczeli mi podsyłać warzywa i owoce z działki :) wczoraj tata nazbierał mi wiaderko porzeczek czarnych i czerwonych :)
coś miałam jeszcze napisać i nie pamiętam :( aaaaaa z tym karmieniem to napiszę jeszcze że młody potrafił przysysać się do mnie co 2h tak na 1h aż wkońcu wyczaiłam że On mnie traktował jak przytulankę- smoczek :) i po jakimś czasie mu kupiłam smoczek z aventu taki niby sutek :) i było po kłopocie :) jak chciałam gdzieś iść to ściągałam pokarm i tatuś czy siostra zostawała z bąblem a my np. mogliśmy skoczyć do kina :) bardzo bym chciała żeby teraz też mi mały ssak dobrze jadł z cyca :)

Dlatego napisałam , ze dla kazdej co innego jest wygodne...i nie ma mysle co sie licytowac.Szanuje zdanie kazdej z Was i licze na to samo z Waszej strony.
 
Jak urodził sie mój pierwszy syn to naczytałam sie książek i byłam nastawiona tylko na pierś...potem okazało sie ze miałam cc ale i to mnie nie odstraszyło... pokarm pojawił sie po trzech dniach.Najpierw malutko wiec całe dnie leżałam w łóżku i co chwila przystawiałam do piersi potem juz miałam takie ilości ze mały nie zjadał... ale karmienie było bolesne pękały mi brodawki...byłam uparta karmiłam i płakałam .... położna poleciła mi takie silikonowe nakładki i to był strzał w 10! Ogólnie uwielbiam karmić piersią... spełniam sie w tedy jako matka... Mam poczucie ze daje to co najlepsze.... nie martwią mnie biegunki, upały ..grzanie mleka w nocy.... Najstarszy syn nigdy nie pił z butelki .. Około 6 miesiąca zaczęłam wprowadzać inne pokarmy ..dostawał do raczki kawałek marchewki i jedlismy razem sniadania obiady kolacje ..... I tak kolejne dziecko tez na piersi wychowałam...a miałam zawsze drobne piersi ..jestem z natury mała i drobna ..teraz to wygladam jak foka :)
Jeremek odstawił sie (jak juz pisałam) od piersi bo zachorował ... miał kłopoty z oddychaniem i meczyło go ssanie z piersi..wtedy podalismy mu mleczko z kubeczka..... Wcześniaki tu w uk karmią z kubeczka...widok niesamowity ..sadzaja maluszka sobie na kolanach ...podtrzymują dłonią główkę usztywniają plecy i podają z małego kubeczka mleczko...a maluszek chłepcze jak kotek. Oczywiście sa mamy które chca aby podawac ich dzieciom mleczko z butelki
dawno temu pewna położna powiedziął mi ze karmic piersia bedzie ta kobieta która mocno chce! Wiem jak ważne jest wsparcie innych i jaka role odgrywa pewnośc siebie.
Mój m mówi ze on strasznie żałuje ze nie moze karmic piersiom bo to musi byc cudowne uczucie jak ci sie tak wtula szkarb trzyma cie rączką i jesteś dla dziecka najważniejsza na świecie :)
 
ametyhs- mysle, ze nie ma kobiety która nie chciała by chociaz spróbowac karmic piersią :) Fakt jest to cudowne uczucie,o ile piersi Cie nie bolą , dziecko sie najada, nie wisi ciągle na piersi, a Ty masz pokarm....trzeba brac pod uwage wiele czynników samo chce czy nie chce czasem nie wystarczy.
 
moja sąsiadka w szpitalu po porodzie dostała zastrzyk i nie karmiła swojej córki ani razu.Powiedziała że nie chce karmić piersią i tyle...

Tez bylam na sali z taką dziewczyną...ja wyłam braku pokarmu a ona swiadomie nie chciała...i nie negowałam tego, same wiemy ile jestesmy w stanie dac z siebie, a przeciuez nie oznacza to , ze kochamy mniej czy bardziej.
 
reklama
amethys czy jakos dobieralas te nakladki silikonowe? Bo ja niby przez nie też próbowałam, ale takie były średnie, a medeli nakładek nie bylo wtedy dostepnych, teraz chce od razu juz miec przy sobie jakby co, tylko nie wiem jak rozmiar dobrac? Bo sa s, m, l. Masz jakąś radę?

avocado jeszcze jak uaktualizuje, to chyba przewaga dziewczat bedzie :)
 
Do góry