reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamuski grudniowe

reklama
Właśnie się dowiedziałam, że jak sie ma w domu psa to jeszcze bedąc w szpialu, powinno się zadbać, żeby piesio przyzwyczajał się do nowego domownika. Trzeba przynieść ze szpitala coś pachnącego noworodkiem - jego ubranko, a najlepiej pampersa o_O
 
Jesssu:szok::szok::szok::szok:
Ja robiłam Wigilię w zeszłym roku i nie wyobrażam sobie, żeby w tym roku zaraz po porodzie, czy to sn, czy to cc, latać przy garach:szok::szok::szok::szok:
Jak teściu taki żarłok to w sklepie jest dużo dań gotowych:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:
Ja miałam z teściową takie przejścia... A w ogóle i w szczególe to do tak malutkiego dziecka to najlepiej, żeby jak najmniej osób miało dostęp... więc na Twoim miejscu miałabym głęboko w poważaniu co i kto sobie pomyśli.
A jak teście nie potrafią zrozumieć sytuacji, to trudno. Przemilczeć.
 
No proszę Fiolka, to fajne spotkanie :-) Opłaciło się iść ten drugi raz ;-)
Macie rację - jak ktoś nie zrozumie, to idę na łatwiznę i mam to gdzieś. Zawsze wszystko pyszne domowej roboty, w tym roku trudno, jak chcą mieć takie pychotki to niech je sami sobie robią :-p W końcu co to ma być? Ja po porodzie z malutkim dzieckiem przy cycu jeszcze mam jęzor w kuchni wywalać i cały dzień gotować? Z rybami nie będzie problemu, bo niedaleko tata ma kolegę i zawsze przynosi już wypatroszone, więc tylko na patelnię i już. A ja sobie zrobię w folii w piekarniku. Kapustę się kupi gotową, barszcz ten z kartona Hortexu uwielbiam, uszka i tak zawsze kupowałam, bo nie mam smykałki do lepienia. Makówki mężowi i rodzicom zrobię, a co z resztą to wyjdzie w praniu i tyle. Dzięki za podpowiedź :blink:
Nathani nie wiedziałam o takich właściwościach wiesiołka. Wiem, że się go łyka w pierwszej połowie cyklu na przyrost endometrium i dobry śluz płodny, a w drugiej połowie już nie można, bo może powodować skurcze i wywołać poronienie. Ale że potem w końcówce ciąży takie efekty daje to jeszcze nigdy nie słyszałam
RoziSzu już kiedyś poruszałyśmy ten temat z pieskiem. I wtedy pisałyśmy o zwykłej tetrowej pieluszce, a nie o pampersie :-p No i jeszcze że jak wracasz z dzieckiem do domu to najpierw wchodzicie wy, a potem pies. I jeszcze pamiętać pieska odrobaczyć
 
Ostatnia edycja:
Fiolka a widzisz? jednak po burzy wychodzi słonko i super Ci sie trafiło z ta położną:-)
ankka tak jak dziewczyny pisały, nie ma co się zażynać by dogodzic teściowi. To oni własnie powinni wyjść z inicjatywa i spytac o pomoc przy Wigilii a nie czekac na gotowca. Teraz wszystko mozna juz dostać więc jak sie komu nie podoba to niech sam sobie zrobi. Ty w tym czasie bedziesz się zajmować Maluszkiem a nie staniem przy garach:tak:
Moja mama siostrę i mnie przenosiła tydzień a brat pojawił sie 2tyg. przed terminem, wszystko było cc. Ja córkę 3 dni po i cc.
 
Czesc dziewczyny, ja dzis mialam ciezka noc, nad ranem tak mnie meczyly flaki ze szok :baffled:
Mamy przelom z corki spaniem, wczoraj spala od 20 do 5 rano, takze niezle. O 5 juz tak darla sie ze musialam dac jej jesc, potem jeszcze zasnela i wstala 8:20.
Piszecie i piszecie, ciezko was nadrobic. Co do Wigili to ja nie wiem jak u mnie bedzie, ale my bedziemy w trojke z tesciowa, wiec znajac zycie ona wszystko bedzie chciala robic:-D ja tylko ogarne chalupe przed jej przyjazdem. Popiore firany i zaslony. Okna na dole pomyjemy, a na gorze to nie wiem jak, ostatnio tak lalo, ze moje okna w sypialni wygladaja tragicznie, do tego otwiera sie tylko jedno skrzydlo na zewnatrz, jakos moj mezus bedzie musial je ogarnac bo ja juz nie dam rady.

Moja corcia wlasnie dorwala sie do prania i mam chwile spokoju, tyle zabawek ma a najdluzej zajmuje ja wlasnie przerzucanie wilgotnego prania z prawa na lewo:szok:
 
Witam,
czytam i czytam, w końcu skończyłam, naskrobałyście że hoho.....

RoziSzu witam, ja też tu od kilku dni i też z dolnośląskiego ale nie z samego Wrocławia, piękny masz termin

Sarka a ja również mam termin na 19 grudnia, ale jak będzie to się okaże, tym bardziej że jestem na fenoterolu do niedzieli a później mam odstawić i zobaczymy co będzie, moja gin powiedziała że do terminu raczej nie wytrzymam i komuś się w szeregi pewnie wepcham, praktycznie nie mam już szyjki i małe rozwarcie a dzidzia już bardzo nisko, krocze to tak boli że ciężko się chodzi

Fiolka a ty się nie przejmuj gadaniem, ja mam to samo, mam niby 25 lat ale zdecydowanie nie wyglądam (w sklepach to ja czasem muszę dowód pokazać, hehe) i też miałam niemiłe zaczepki ale olałam to, dzidzia jest wyczekiwana i już ją bardzo kochamy

miłego dnia
 
Roziszu tak jak pisały dziewczyny wcześniej zamiast pampersa pieluszka plus to co napisała ankka
neska w kapsułkach. ja Ci podeśle parę linków ale to jak wrócę od alergologa bo już muszę wyjeżdżać. :-D
ankka no widzisz ja w tamtych ciążach nie testowałam co mi szkodzi w trzeciej ;-) a może pomoże;-)
 
Fiolka a byłaś u położnej na Łubinowej ? Mogłaś sobie wjechać na 1 piętro i porozmawiać z jakąś ... one są chętne do opowiadania itp. bardzo miłe. Mnie nawet jedna zbadała od razu i nie płaciłam, chciała zobaczyć na jakim jestem etapie ciąży i kiedy się zjawie.
 
reklama
Podczytuję Was cały czas ale nie nadrobię, zresztą brak mi weny, chyba depresja mnie dopada... przyszłam napisać że dzisiaj chyba pojadę na IP mam regularne skurcze jak na razie co 15 min ale cholernie bolą
 
Do góry