reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamuski grudniowe

neska, dzis postaram sie popstrykac zdjecia i wstawic, na wszytsko brakuje mi czasu ostatnio....i checi ehhh a glowki w zasadzie nie czuje, znaczy czasem cos w prawej pachwinie ale wczesniej myslelam ze to moze nogami kopie, a ogolnie to nabardziej czuje plecy wypiete glownie po prawej stronie mojego brzucha i ucisk pod zebrami
4madlen skoro masz cesarke i termin bedzie ustalony to chyba nie przenosisz raczej, gorzej z sn bo czekasz az sie samo zacznie....mi dzis polozna powiedziala ze dzidzia wyjdzie jak bedzie gotowa i tyle. W pl jak masz usg gdzies pod koniec to lekarz czesto widzi czy to juz niebawem czy raczej sobie poczeka mama, ale tu nie ma takiego luksusu, ostatnie usg w 20tc i czesc. Pozazdroscic ze juz wkrotce bedziesz tulic dzidzie :-)
A nie wiecie czy wielkosc brzucha moze swiadczyc o wielkosci dziecka?? dzis polozna mi zmierzyla i wyszlo 34cm, ponoc idealnie na ten etap ciazy, ja mam wrazenie ze dzidzia jest duza i czasem az sie boje ze jak sie urodzi to juz bedzie zaduza na te pierwsze ubranka na 56cm hehe znajoma urodzila w zeszlym tygodniu chlopca 4400g !!! jeszcze musiala w pl prosic o cesarke bo lekarz sie zastanawial przy tak duzym dziecku, a kobietka ogolnie niewielka (jakies 162cm wzrostu).
Ja do przewijania mam taka cerate grubsza, w sumie nie wiem jak to opisac, byla w torbie ktora kupilam taka do wozka a druga w kosmetyczce z kosmetykami j&j ktora dostalam
Joanna kciukasy za wizyte, mysl pozytywnie, oni tu czasem przesadzaja, szczegolnie ze zazwyczaj to dzwoni jakis konsultant a nie lekarza, ktory czesto nie ma pojecia jakie powinny byc prawidlowe wyniki w ciazy. Ja tak mialam. Po badaniu krwi zadzwonil konsultant i powiedzial ze moje wyniki nie sa dobre i ze jak chce to moze mnie umowic na telefon z lekarzem, pytalam co dokladnie jest zle ale on nie byl w stanie powiedziec, powiedzial tylko ze to moze miec zwiazek z ciaza i z tym ze wyniki w ciazy roznia sie od 'normalnych' ale on nie wie i chetnie mnie umowi na telefon od lekarza na za tydzien! myslalam ze padne, powiedzialam ze nie chce czekac tyle czasu i ze wpedza mnei w stres ktory w ciazy jest niewskazany, to dalo sie ustawic telefon z lekarzem tego samego dnia. Lekarz stwierdzil ze wszytko ok, tylko poziom zelaza troche nizszy ale jak na ciaze to ok. I tyle.
 
reklama
A te bella mamma to są przylepiane na majtki czy tylko takie do położenia?

Kupujecie te majtki siateczkowe?

Ja byłam dzisiaj u mamy na wizycie i na obiadek się załapałam. :D Jutro z moim luby jadę do szkoły rodzenia, hihi. :)
 
Ja jutro robie ostatnie zakupy(przynajmniej tak mi sie zdaje) czyli kupie sobie podpaski belli normal maxi x2,jeszcze jedna paczke pieluch dla malej,moze beda w rossmannie nozyczki dla maluszkow babydream bo potrrzebne mi same nozyczki i to samo sie tyczy grzebienia. Dzisiaj sobie kupilam koszule druga rozpinana na guziki na przedzie takze nic tylko pakowac torbe i rodzic :)
jutro ponadto odbieram wyniki,mam wizyte u gina na 11:00 i zobaczymy co powie.
Ale naprawde juz mam dosyc, jak kazda z nas zreszta. Z jedenej strony juz mam dosc,a z drugiej wiem ze kazdy dzien dla takiej kruszynki w brzuchu to bardzo duzo.

Acha,dostalam dzisiaj probki J&J. Czekalam na nie 3 tyg.

Mummy wielkosc brzucha na pewno nie swiadczy o wielkosci dziecka bo mozna miec np.duzo wod plodowych. Ja tak mialam za pierwszym razem. Mialam duzo wod, wielki brzuch,jak wody mi odeszly to brzuch o polowe zmalal a dziecko urodzilo sie nie zawielkie czyli 3600g i 55cm :)
 
Ostatnia edycja:
Joanna spokojnie, tak jak pisze mummy i kiedyś któraś z dziewczyn miała tak z cukrem, że niby zły wynik, a było dobrze. Wszystkiego dobrego dla Młodej. Powodzenia jutro
4madlen i wiolka jak ja wam zazdraszczam tego etapu ciąży ;-) Też już bym chciała być koło 35 tygodnia

Jutro wizytuję. Mam przeczucie, że znowu będzie szpital... Ten mój lekarz strasznie ostrożny i dużo brzuchatek kładzie na oddział, jak żaden inny. A to ordynator tak wogóle. Cóż, na weekend jeszcze tam nie leżałam. Ale wolę tam leżeć te parę dni co dwa tygodnie i donosić
 
Aurelka. ja kupuje nawet dzisiaj dokupiłam druga paczkę tzn jedna mam z gumeczkami w koło, a ta co dzisiaj zamówiłam sa wyższe i bez gumek. w sumie będę mieć 10 szt. Domówiłam tez 3 paczkę podkładów tych będę mieć dwie paczki i z belli jedna... te pierwsze są mniejsze paczki wiec na pewno do szpitala je wezmę
Kupiłam tez krem linomag
i dwie zabawki dla małego jedna z pozytywka.
 
dziewczyny czy wy sie szczepicie na cos teraz? np. gryba, krztusiec. Ja wlasnie mialam to zaproponowane dzis przez polozna i zaczelam przegladac internet i znalazlam cos takiego:
Szczepienie przeciw krztuścowi, durowi brzusznemu, jak i durom rzekomym daje dość często odczyny miejscowe i ogólne, toteż nie należy go stosować w okresie ciąży.
Ogólnie obowiązują następujące zasady: 1) w ciąży jak najmniej szczepień, 2) jeśli już są konieczne, to stosować je dopiero w II połowie ciąży, 3) szczepienia w I połowie ciąży mogą być dopuszczalne tyl­ko w zupełnie wyjątkowych przypadkach.
sama nie wiem czy isc....
 
Ja miałam teraz mieć ostatnie szczepienie, (przyjęte po skończeniu 18 lat) ale nie wiem na co to :confused: mi pielęgniarka powiedziała, że mam się zgłosić na nie dopiero po urodzeniu i jak już nie będę karmić piersią. :sorry2:
 
reklama
Do góry