reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamuski grudniowe

mój od chyba miesiąca już główka w dół :) nóżki pod żebra pcha, ja skurczy jako tako bolących nie mam, mam tylko takie pulsowanie dość rytmiczne ale czuje je jak się wyciszę :) magnez jem max dwa razy dziennie
 
reklama
Ja też mam fotelik z pasami do zapięcia dziecka i w takim mała do domu przywieziemy a ja swoją czuje pod żołądkiem i jednocześnie po prawej stronie żeber mi caly czas coś wypycha ale we wtorek usg więc wszystkiego sie dowiem;-) ale już blisko :eek: listopad sie zacznie i na koniec miesiąca już będę miala córke będę zaglądać do was zobaczyć jak wam idzie już z malutką na rękach:-)
 
A powiedzcie jak wy odczuwacie te skurcze przepowiadajace, jakie to odczucie? Bo ja niby cos czuje ale nie wiem czy to to :rofl2:
 
W okresie ciąży kobiety często odczuwają delikatne skurcze lub raczej napięcie brzucha, które może być spowodowane choćby dłuższym spacerem bądź odpoczynkiem. Skurcze przepowiadające nieco się od nich różnią. Bywa, że przyszła mama ich w ogóle nie odczuwa, ale często skurcze są dokuczliwe i przypominają bóle menstruacyjne. Jedyną jednak cechą wspólną skurczy Braxtona-Hicksa i menstruacji jest to, że dzieją się niezależnie od kobiety. Kurcz rozpoczyna się od dna macicy, która na kilka tygodni przed porodem obniża się, by pomóc wyjść dziecku na świat. Choć niezbyt przyjemny, ma bardzo ważną funkcję: przygotowuje przyszłą mamę do faktycznych porodowych skurczów, ale i wzmacnia macicę, skraca jej szyjkę i pomaga dziecku ułożyć się w odpowiedniej pozycji. Trwa zwykle od 30 sekund do 2-3 minut w dniach poprzedzających poród i dość szybko łagodnieje – by w końcu ustąpić.

A tu coś więcej na ten temat.
Skurcze Braxtona-Hicksa - Ciążowy.pl
 
hej dziewczyny.
przepraszam za nieobecność, ale z powodu tych bólów pleców wylądowałam na pare dni w szpitalu :wściekła/y: stwierdzili ze to rwa kulszowa, dostałam zastrzyk, poleżałam pare dni, no i przed wyjściem ze szpitala jeszcze dostałam skurczy.... teraz kazali odpoczywać, leżeć.... niby ból ustąpił ale nadal jest ucisk do którego wydaje mi sie, musze sie przyzwyczaić bo mała waży już prawie 2kg!!! jak mi powiedział lekarz ile mala waży to nie mogłam uwierzyć :szok: więc, w sumie nie ma sie co dziwić ze krzyż nawala.... a co do skurczów to jeżeli bedą silne przez dłuższy czas, to oczywiście mam jechac do szpitala a tak to kazali brać no-spe. jak na razie pomaga. zobaczymy jak bedzie dalej ;-)
 
Neska mniej wiecej tak jak wkleila lil opis to wygląda skurcze poznasz bo to taki sam ból pojawia sie w odstępach czasu ewentualnie sie może nasilać ale tak jagbyś miała dostać @ ja wczoraj mialam silne skurcze a dzisiaj w większości dzień na kanapie spędzam doglądam obiadku który mi sie kończy gotować i rozpalilam w kominku i dalej gnije:-D więc dziś jest ok i nie mam skurczy mi lekarz powiedzial ze nospa w nadmiarze moze wywowłać skurcze ale to już zależy indywidualnie od organizmu kobiety jak reaguje na leki rozkurczowe ja ije magnez 4 razy dziennie a czasem więcej razy jak boli odrazu sięgam po magnez:happy: nie wyobrażam sobie tego śniegu w sobote:eek: Patix kochana zdrówka dla was i odpoczywaj duże to dziecko twoje
 
Czesc brzuchatki, ja dzis pospalam do 12 :szok: Wstalam, troche pobawilam sie z cora i poszlam ja usypiac, corcia nam pospala tylko godzinke bo chyba za goraco jej bylo. A ja jeszcze w pizamie.

Mam dylemat troche bo znajoma zadzwonila ze jest praca w jej firmie na pol etatu, sprzatanie sklepu, okazalo sie ze to takie pol etatu ze zamiast 20h w tyg bedzie ledwo 6-7h. Maz jest teraz na zasilku niewiele dostaje ze zwgledu na to ze ja za duzo zarabiam, ale gdy bede na macierzynskim to mu zwieksza ten zasilek do pelnego bo ja bede miala 1/3 wyplaty na zasilku macierzynskim. Jesli pojdzie do tej pracy to nie wiem czy bedzie mu sie nalezalo jakies zwiekszenie, a nie mozemy sobie pozwolic zeby dostawal mniej jak te 188e jak bede na zasilku. W tym kraju to jakis paradok, on chcialby isc do pracy a ja jemu nie pozwalam....bo sie boje. Ciezko tu o jaka kolwiek informacje bo zaraz patrza ze mozesz isc do pracy ale nie chcesz bo ci sie to nie oplaca....:eek: Nie wiem co juz robic. Gdyby mu zaoferowali 20h tygodniowo to bym sie nawet nie zastanawiala tylko by poszedl pracowac.


ehhh, ja spalam cala noc na pol lezaco na prawym boku, synus tak sie ulozyl ze mu pasowalo. Zasnelam chyba dopiero o 4 rano.

Co do fotelika to tez uwazam ze potrzebny jest, teraz kupilismy corci z cybexa kurde drogi, ale maz poczytal o tych wszystkich atestach itd itp i w sumie bedzie na dluzej.
 
Witam się po pracy, było nawet spokojnie:tak: Jeszcze 3 dni zostały i będę odpoczywać do bólu i w między czasie szykować wszystko dla synka:-)
Dzisiaj brzucho mniej boli, nawet chodzę jako tako ale za to mam problemy z oddychaniem i męczę się strasznie. :zawstydzona/y:
Zostało mi równo 50 dni!!!:happy::happy::happy:
Idę zrobic obiadek: schabowy z ziemniaczkami i mizerią. Głodna dzisiaj jestem niesamowicie:-)
Patix zdrówka życzę:tak:
 
reklama
Jestem już zła bo w czwartek zamawiałam pościel i jeszcze nie przyszła wrrrrrrrrrrr ... mam nadzieje że jutro bedzie, jak ja nie lubie czekać.:wściekła/y:

Jeszcze siostra mnie wkurzyła, bo chciała od nas odkupić laptopa, tzn nie tyle co odkupić bo Alan go zalał i był w serwisie, a żeby go wyciągnąć z serwisu trzeba zapłacić 50zł za sprawdzenie, my dłuższy czas go nie wyciągaliśmy i po 60dniach naliczali sobie 10zł za dzień no i sie tak uzbierało 350zł, siorka powiedziała ze jak go wyciągne to go wezmie i odda mi kase, no to ja go wyciągnełam a ona mi mówi ze jednak nie chce go.wrrrrrrrrrrrr
 
Do góry