reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamuski grudniowe

Witam dziewczyny

co prawda już jakiś czas jestem w ciąży ale dopiero teraz zdecydowałam się dołączyć do Was :). Ja mam podobno na 08.12.2012 termin ale za każdym razem lekarz mówi coś innego więc już sama nie wiem. Moje pierwsze 3 miesiące były fatalne. Ale jest już dobrze tylko mdłości są jak czyje jakieś nieprzyjemne zapachy w tym kawa i papierosy oczywiście. No i ponieważ cierpię na migrenę kilka razy w tygodniu umieram z tego powodu. W piątek mam wizytę u lekarza ale strasznie się boję bo w ogóle nic nie czuje jeszcze nawet bulgotania.
 
reklama
ankka02 widze że masz tak samo jak ja ... juz tez sama nie wiem co mam jesc zeby choć 1kg przybrac na wadze...ciągle stoje w miejscu ...chociasz nie powiem ze ciesze sie bo nie tyje ale dla dobra dziecka chociasz ten 1kg by sie przydał :-)

no i dobrze że z dzidzia wszystko okej...oby tak dalej :)

U mnie juz ciut lepiej...brzusio juz prawie nie boli ... podejzewam ze to moze poszerzająca sie macica naciska na jakis nerw dlatego boli ... plamien zadnych nie mam wiec na razie sie tak bardzo nie martwie...chyba ze bedzie bardzo bolało jak ostatmio to wtedy juz pojade do szpitala...ale z takim bólem nie ma jechać....po no-spie przechodzi wiec dżi.


Dziewczyny tak w ogóle to wpadłam na taki pomysł... abyśmy wymieniły sie na priw nr tel...co byśmy kontakt ze soba miały...now wiecie jak by któraś nagle wylądowała w szpitalu albo coś to zawsze moze napisac sms-a do kogoś z nas i poinformować co sie dzieje.
 
Ostatnia edycja:
Annka02- nie martw sie tym nie tyciem, ja tez jeszcze nie przytylam, po prostu moze taki nasz urok, slodkiego nie jem praktycznie wcale od poczatku ciazy bo mnie odrzuca, czasami na loda sie skusze i tyle.
Lili- dobrze ze juz czujesz sie lepiej, uwazaj na siebie i odpoczywaj duzo, chociaz wiem ze masz malego do opieki wiec masz duzo zajecia
lolcia- dzieki za wiadomosc o magnezie, ja lykam niestety na swoja reke- dzis 3 dzien, bo jakos wieczorami czulam twardy brzuszek, a czytalam ze Wy tez bierzecie, polozna mam dopiero 17 lipca wiec musze czekac.
 
clodi witaj i rozgość się :-)
neska tak jak dziewczyny wcześniej pisały, magnez działa przeciwskurczowo i chyba każda ciężarna go łyka, a lepiej wziąć niż się martwić stawiającym się brzuszkiem :tak:
ja czekam aż Miki się obudzi i pójdziemy coś przekąsić i będę zmuszona oderwać się od kompa bo jakoś motywacji dzisiaj brak :-D
 
Mam prosbe do dziewczyn wizytujacych - czy moglybyscie podpytac swoich gin. co sadza o lataniu samolotem w zaawansowanej ciazy? Czy mozna czy nie? Bo my zastanawiamy sie nad porodem w Polsce i chcialabym sie zorientowac kiedy ewentualnie musialabym leciec. Do kiedy takie latanie jest bezpieczne?
 
fiolka słyszałam ze tran najlepieuj brac w ostatnim trymestrze ciąży bo wtedy rozwija sie mózg dziecka i tran dobrze wpływa na jego rozwój.

Jeżeli bierzesz wit dla kobiet w ciąży to tran bedzie juz raczej niezbędny bo zbyt duża dawka wit. A moze byc szkodliwa dla dziecka

neska ostatnio czytałam w piśmie dla przyszłych mam ze nie wszystkie linie lotnicze zgadzaja sie na pasażerki w zaawansowanej ciąży ... jak znajde ten artykół to tutaj napisze ...ale z tego co sie orientuje to chyba tylko do 33tc albo do 36

Znalazłam ...no to teraz sie rozpisze :p


linia air berlin ...do 35 tc trzeba miec zaświadczenie ze ten ten termin jeszcze nie upłynął
air france to chyba jedyna linia która zgadza sie na lot w wysokiej ciąży ...ale radzą unikać lotów na tydzień przed planowanym terminem porodu.
British airways ... jezeli ciąze przebiega bez komlikacji to pozwalaja na loty do 36tc.
Easyjet miedzy 28 a 35tc trzeba miec zaświadczenie lekarskie ze moga latać...takie zaświadczenie musi miec najdłuzej 5 dni...po 36tc nie mozna juz latac ta linią.
Germanwings mozna podróżować do końca 36tc oczywiście trzeba mieć zaświadczenie
Lufthansa latac mozna do 36tc oczywiście zaświadczenie wymagane ze z ciąza jest wszystko ok
norwegian tak jak powyżej
PLL LOT powyzej 32 tyg ciazy wymagany jest formulaż który mozna znaleźć na stronie http://www.lot.com/pl/plweb/newlot/disabled-people
ryanair do 36tc zaswiadczenie wymagane ...w ciazy blizniaczej do 32 tc
united airlines mozna pozdrozowac do rozpoczecia 9mc-a bez zaświadczenia ... od 9 miesiąca zaświadczenie wymagane
wizz air brak mozliwości lotu po upływie 34tc


Mam nadzieje ze pomoze
 
Ostatnia edycja:
dzieki bardzo lili- ja wlasnie tez czytam na stronach ryanaira o warunkach lotu kobiet w ciazy. Po 28 tygdoniu trzeba miec zaswiadczenie od lekarza/poloznej. Po 36 tygodniu nie wpuszczaja na poklad. Bo akurat mnie tylko ta linia interesuje. Ale chcialabym jezeli bedziecie u gina podpytaly sie jesli to mozliwe i nie sprawi Wam klopotu czy takie latanie jest oby na pewno bezpieczne? Niby czytam ze wiele kobiet latalo i lata, ale nie ma to jak opinia lekarza :)
 
reklama
didor 4 :-D A tak z czystej ciekawości zapytam jesteście Wiolety czy Wioletty?? :-p
Mój młody pobił dziś sam siebie uciął sobie drzemkę na 2,5 h :-D Właśnie poodkurzałam i biorę smyka na spacer bo się fajna pogoda zrobiła :-)
 
Do góry