reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamuski grudniowe

dzień dobry ja dziś dopiero zaglądam bo rano byłam z moją panną na pobraniu krwi ale nie było tak źle więcej było stresu niż bólu jutro jeszcze musze pędzić rano zanieść jej mocz do badań bo dziś oczywiście nie zrobiła siku do pojemnika :baffled:później znajoma mi podrzucila syna żeby go pilniować myślałam że z nim zeświruje jak ona tylko poszła to dostał takich spazmów że go uspokoić nie moglam i prawie cały czas do jej powrotu przepłakał z malutkimi przerwami:no:więcej już z nim napewno nie zostane:crazy: Niedawno pojechali więc ogarnęłam dom zrobiłam drugie danie i mam troszke spokoju Fiolka jak ja pytałam sowjego gina o tran to powiedział że nawet jest wskazane go zażywać bo dobrze wpływa na dziecko i zażywałam ale że teraz jest u nas gorąco (nieraz:-D) to już nie zazywam od września zaczne Lolcia-ja jestem Wioleta choć wolałabym tą drugą opcje:crazy:jest nas tu troszke :-) Lili-dobrze że ci ulżyło ja od poczatku ciąży męczylam sie z takimi bólami brzucha ze nawet chodzić nie mogłam to było coś okropnego do tej pory czasem mam taki atak bólu to wtedy ratuje mnie tylko nospa forte magnez i leżenie ale mi lekarze powiedzieli ze to po cesarce mam zrosty i wszystko sie rozciąga okropny jest ten ból współczuje ci a ty wiesz dlaczego tak cie boli? Powiedzcie mi ma któraś z was wyciek mleka? ja mam gdzieś od ponad 3 tyg dość wcześnie bo w I ciąży miałam dopiero od 7 miesiąca
 
Ostatnia edycja:
reklama
Witam, obiad sie robi chociaż z wielkimi bólami bo czuje sie strasznie. Nie mam siły na nic, głowa ćmi a brzucho ciagnie strasznie...Cisnienie mam 106/72.
Witam nową mamusię:-)

Co sie dzieje z Joanna i madlenkami???
 
Ja jestem bulkaasiu:) tylko ostatnio pisałam od rana do nocy prace mgr i rzadko zaglądałam, ale już dziś skonczyłam, czekam tylko na zatwierdzenie:)
 
Witam dziś i ja, w końcu :) Mieliśmy dziś radę pedagogiczną i myślałam już, że dziś się nie skończy ;) Za to rozbolały mnie na niej strasznie nogi, ostatnio coś często nie są w formie :/

Co do łykania suplementów, ja się kieruję tą rozpiską sequoia: Selektywna suplementacja jeśli idzie o kwas i DHA, ze względu na ciut obniżone erytrocyty muszę się też zaopatrzyć w żelazo. Biorę też od początku Vita-miner Prenatal. I magnez dodatkowo ale 1 tabletkę na dobę (zalecenie lekarza, aby zapobiegać skurczom itp.)

Madlen, gratuluję ukończonej pracy przy pracy :tak:

Miłego dnia wszystkim :-)
 
4madlen to ładnie się uwinęłaś :tak: Teraz tylko czekać aż pochwalisz się piękną 5 z obrony ;-)
Wiolka i jak córcia zniosła wkłócia? Ja też Wioleta i wolę tą wersję z tym, że zawsze mam problemy żeby mnie poprawnie napisali :-D Od świadectw w szkołach poprzez różne urzędy, banki, lekarzy... :-D
 
Hej dziewczyny, ja jestem tu nowa (jestem tez na 'ciaza w UK'). witam wszystkie mamusie i pozdrawiam :)

Neska210 - z tym lataniem to chyba nie uslyszysz od nikogo niczego pewnego bo po prostu ile lekarzy tyle opinii itd. ja tez wiele razy zastanawialam sie na lataniem bo mieszkam w uk i czesto latam. mojego gina w polsce sie pytalam i powiedzial ze bardzo duzo kobiet lata wiec uwaza sie to za bezpieczne - podal mi przyklad dziewczyny kt w ciazy regularnie lata do meksyku (czyli dlugie loty a nie takie po europie) w zwiazku z praca i wszystko jest ok. za to od kogos innego uslyszalam ze stewardesy jak tylko dowiaduja sie o ciazy to przestaja latac.. nigdzie chyba nie jest napisane ze kategorycznie zabrania sie latania. dlatego ja latam miedzy anglia i polska :)

Jesli chodzi o przytycie- uwazam ze jak naprawde chce sie przytyc, to jest to bardzo latwe :) po prostu trzeba duuuzo jesc :) ja zawsze bylam uwazana za chuda a jadlam normalnie. ale jak tylko sobie pofolgowalam np na urlopie to przybywalam na wadze.. po 30 w ogole wszystko sie zmienilo bo metabolizm wolniejszy i o przytycie latwo.. w ciazy jak dotad przytylam 4 kg do 18 tyg. a w miare sie kontroluje.. mysle ze od drugiego trymestru dopiero tak naprawde sie tyje bo lepsze samopoczucie itp Pod warunkiem oczywiscie ze sie je :)
 
Witaj Margot. Oj, ja jem na co mam ochotę, z niczym się nie ograniczam, przez ostatni miesiąc to duuużo słodyczy wpychałam (od paru dni już nie mam ochoty), a waga leciała od początku w dół. Spadłam 3,5 kg, chudzielcem może nie jestem jak kiedyś, ale gruba też nie. Więc dla mnie to wcale nie takie oczywiste i łatwe, bo chcę, a się nie da. A w pierwszej ciąży to przytyłam tylko 3,5 kg, więc chyba taki już mój urok.
Neska mój gin odradza latanie. Już kiedyś sam z siebie mówił, że przy locie dostajemy kilkakrotną dawkę rentgena, a przecież w ciąży nie powinno się prześwietlać bez potrzeby
 
4Mdlen super że skończyłas wreszcie oddychniesz:-) Lolcia powiem ci że jak na nia ona od zawsze boi sie lekarzy io szpitali o igłach nie wspoomne więc zniosła super oczywiście sie bała poleciala łezka ale ją chwalilam i obiecałam w nagrode naklejki jeszcze w sobote musi znieść założenie w sobote welflonu do zabiegu i już będziemy mieli za soba troche:-) Neska możesz teraz kuknąć czy mi sie zdjęcie dodało ? dla mnie było widoczne więc nie wiem dlaczego ty nie widzialaś mam nadzieje że jest już ok Margot-witaj
 
reklama
4madlen to ładnie się uwinęłaś :tak: Teraz tylko czekać aż pochwalisz się piękną 5 z obrony ;-)
Wiolka i jak córcia zniosła wkłócia? Ja też Wioleta i wolę tą wersję z tym, że zawsze mam problemy żeby mnie poprawnie napisali :-D Od świadectw w szkołach poprzez różne urzędy, banki, lekarzy... :-D


ja tez poprostu Wioleta, ale nas sie nazbieralo. myslalam ze to malo popularne imie :)

pozdrawiam wszystkich
 
Do góry