reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamuski grudniowe

RoziSzu ja ostatnio miałam ten sam problem i kupiłam sobie własnie Lactulose i czopki glicerynowe, przez dwa dni łyknęłam sobie syrop i sie odkorkowałam, teraz jest juz ok. Ty jak masz hemoroidy to tym bardziej nie doprowadzaj do zaparć tylko lec po ten syrop i czopki:tak:

Ciril a ten wątek gdzie znikł? nie powinien być w przyklejonych żeby nie uciekał:confused2:
 
reklama
Witam grudniowo :-)

Adagama ja tez sie zastanawiam czy rozpoznam ze to juz sie zaczelo

ja przy pierwszej ciązy też bałam się że przegapię :-D i choć wody odeszły pierwsze - ale nie z siłą wodospadu;-) tylko sączyły się to jak zobaczyłam lekko pomarańczowe zabarwienie to pojechałam do szpitala więc to naprawdę rzadkość żeby dziecko wypadło:tak: chociaż sąsiadki synowa (pierworódka) niedawno urodziła w toalecie bo myślała że idzie za potrzebą a okazało się że dzieciątko napierało :szok: ale to było przed terminem ponad miesiąc a myślę że w okolicach terminu człowiek bardzie skupia się na wszelkich mozliwych objawach:-)

cześć mamuśki :-)
kasia wiesz, co z tym suwaczkiem to ja już nie wiem, mi się też jeden non stop wiesza :wściekła/y:

na szczęście wszytsko się naprawiło ale też zawiesza się tylko jeden:no:

wisienka i wszystkie pracujące podziwiam ja bym chyba juz nie dała rady:shocked2:
vivienne u nas nie ma śniegu, a szkoda bo lubię :-)

Julka w przedszkolu, ja po śniadanku i odpoczywam :-) choć zaraz musze iść na osiedle:eek:
dołączam do piorąco-prasujących :-D
 
Basia_one te bóle to jakby przedporodowe, nie? Spojenie bolące to chyba rozwarcie się robi, a miednica to, że dziecko się wciska w kanał rodny. To szybko jakoś.
Śliwek nie mam, ale wzięłam łyżkę Colon C. Idę się zaraz wykąpać i wydepilować w razie jakby miało mnie faktycznie przeczyścić i przyśpieszyć poród..

Sarka jutro będę u gina to go zapytam o ten syrop i czopki. Dziś już ten colon wzięłam.
Kasia_s to mnie teraz nastraszyłaś synową sąsiadki :(
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
No wlasnie ja nie wiem, ale ja te bole to mam co noc, zwlaszcza jak chce sie przekrecic z boku na bok. Staram sie spac na bokach bo wtedy mi latwiej wstawac, ale moj synek najbardziej spokojny jest jak ja spie na plecach :confused2: No i zeby wstac to potrzebuje " pchniecia " :cool2:
 
ciril odpisałam:-)
roziszu lactuloza plus czopki glicerynowe
Mi się uregulowało pięknie od kiedy łykam wiesiołka
Ale się zdenerwowałam Śnieżka mi uciekła już myślałam, że jej się coś stało i poryczałam się, a ta w najlepsze z psem sąsiadów latała no myślałam, że ją uduszę. jest cała brudna i czeka mnie jej kąpiel . Przez to musiałam przerwać prasowanie
 
RoziSzu łączę się w bólu z zaparciami :zawstydzona/y: Mam tego serdecznie dość. A spojenie boli, bo dziecko jest już nisko i naciska, to wcale nie jest sygnał rozwarcia. Mnie już tak boli od prawie dwóch miesięcy, nie tylko mnie zresztą, a rozwarcia nie było na żadnej wizycie. A co do wypadnięcia dziecka... No ja mam powiedzmy takie doświadczenie, że jeszcze trochę i urodziłabym w toalecie. Bo człowiek głupi myślał, że poród boli i nic sobie nie robiłam z regularnych, zupełnie niebolesnych skurczy co 9 minut. A potem nagle się zrobiły co 1,5 minuty, choć dalej bezbolesne, jeszcze mi się zachciało do toalety, tam mi wypadł czop i gnaliśmy do szpitala. Mała była trochę niedotleniona, za długo ją między nogami trzymałam. A wody mi odeszły dopiero na łóżku porodowym. Tak więc nawet przy pierworódkach wszystko jest możliwe, teraz wiem, żeby zwracać uwagę na regularność skurczy przede wszystkim, bo innych objawów może po prostu nie być.
U mnie w szpitalu też pisze, że ktg tylko po terminie, a jak raz byłam na usg i mi się brzuch stawiał, to lekarz kazał iść na zapis, po dwóch dniach kazali znowu przyjść i żadnych problemów nie robili, płacić też nie trzeba było
Cinamona z Tobą też się łączę w bólu przy przekręcaniu z boku na bok ;-) To też masakra jakaś, kto to wymyślił :-p
Nathani współczuję kąpieli pieska... A ona jest białej maści, dobrze pamiętam? Moja psina kiedyś na spacerze poleciała za sarną w las. Też myślałam, że po psie, ale szybko nas znalazła
 
Ostatnia edycja:
reklama
Nie no dziewczyny nie macie litości, tyle naskrobać od rana , masakra, poczytałam ale nie wiem co której już napisać :-p:no:

Mnie spojenie łonowe boli już coraz bardziej, jak się przekręcam w nocy od razu się budzę, bo ból niesamowity. A jak rano wstaje z łóżka to tylko stękam, a Alan za każdym razem mówi " Mama idz do pitala masz kuku"

Zimno dzisiaj jak diabli, napaliłam sobie kominku i czekam aż się nagrzeję ...

Jak ja bym już chciała urodzić, ale jeszcze tydzień i wizyta u ginki i pewnie w koncu poznam termin cięcia.
 
Do góry