reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamuski grudniowe

Fiolka i bardzo dobre podejscie masz :), zobaczysz pojawi sie Twoj synus na swiecie i wniesie w Wasze zycie ogromna radosc, a sasiadami sie nie ma sie co przejmowac. Paki Twoj maz dostaje mega :). Mowisz woda i sok;)? Fajnie :).

Co do karmienia to pewnie, ze nic na sile. Ja akurat jestem uparciuch. Po poprzednich porodach nie mialam problemu z karmieniem, ale latwo nie bylo jak moj drugi synciu lezal w szpitalu, nie moglam go karmic, bo byl odzywiany pozajelitowo itd, ale z racji, ze ja zakapior jestem to walczylam o pokarm wiedzac, ze jak wydobrzeje to moje mleko bedzie dla niego the best. Czasem plakalam i sciagalam, byly kryzysy, ale jak przychodzily to dlatego, bo balam sie o swoje dziecko, wiec sters byl ogromny i to byla przyczyna moich kryzsow. Ja bardzo chce karmic, oczywiscie wszystko bedzie zalezalo od wielu czynnikow- czy moje dziecko bedzie pieknie ssalo, czy bedzie chcialo wspolpracowac itd. Napewno nie bede robila czegos na sile, ale jesli bede widziala, ze maly chce jesc, ze ma piekny odruch ssania i nie ma problemow i bedzie nam to sprawialo obojgu radosc to bede starala sie karmic tak dlugo jak to bedzie mozliwe. jestem tez taka, ze sie nie poddaje tak latwo, wiec jak nie bedzie chcial jesc to najwyzej bede sciagala, zobaczymy,w szystko wyjdzie w praniu. Ale jak mi pokarmu zabraknie czy cos to nie bede wlosow rwala, najwyzej podam mm. To jest kwestia indywidualna kazdej z nas, bo to nasze dzieci i my wiemy co dla nich najlepsze, dlatego tez jestem zdania, ze kazdy ma prawo zrobic tak jak bedzie uwazal za sluszne itd.

Co do szczepionek to u nas wiekszosc jest refundowana, sporo kasy idzie na system zdrowotny i wiele szczepionek jest uznanych za rutynowe

Viv jak juz zostalo napisane warto klasc cieply recznik na brzuszek i masowac, kladziesz rece na brzuszku i wykonujesz okrezne ruchy. My czasem stosowalismy tez termofor, recznik na brzuszek i na to termofor.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Madlen,Wiolka gratulacje :)
Kto ma jeszcze termin na listopad?
Grudzień powinna rozpoczac chyba Neska i Betiks od rozpakowania?

Co do szczepien to ja szczepilam skojarzona 5w1 i bylam zadowolona.
Ogolnie jesli chodzi o szczepienia to ja zaczelabym szczepic jak dziecko by mialo ok. 6 m-cy no ale zyjemy w Polsce a kara za nie zaszczepienie dziecka to bagatelka 500zl. Adas nie mial zadnych reakcji poszczepiennych i mam nadzieje ze jego siostra rowniez nie bedzie miala. Zobaczymy ile beda kosztowac skojarzone jak przyjdzie pora.

Vivieeen do poradni preluksacyjnej zawsze byly kolejki,a teraz to pewnie jeszcze limitow nie mają.
 
Ostatnia edycja:
Dziękuję za przywitanie. W grupie zawsze jakoś raźniej :)
Clodi chciałabym bardzo być następna, ale wydaje mi się, że tak dobrze nie będzie.. W pt. mam wizytę u gina, może powie, że mam rozwarcie na 5 cm i mam jechać do szpitala:-) W ostatni czw. ponoć miałam lekkie rozwarcie, więc nadzieja jest.
Tak czy siak super by było, żeby się nam córcia do 6.12 wyrobiła, to Mężuś bon do Smyka z pracy dostanie :-)
 
RoziSzu oby wszystko potoczylo sie po Waszej mysli :).

Z tesciowa szalejemy w kuchni :) i gotujemy na jutrzejsze swieto, placek z dyni wjechal do piekarnika, tesciowa robi keks, pozniej moj sernik, potem indyk i reszta rzeczy, na jutro zostawimy tylko rzeczy malo pracochlonne, czyli warzywa, zurawine i ziemniaki. Maz poprosil mnie o swinki w ciescie (czyli parowki w ciescie :)).
 
Liwus zobaczymy czy nam sie ktos w kolejke nie wepcha :) moj klocus 4 kg juz pewnie ma ale w brzuszku mu chyba bardzo dobrze.termin usg 27 listopad a om to 3 grudna wiec czekamy. Jak czytam ze tyle juz dzici kamy to ja tez bym juz chciala :)

Mummy3 pysznosci. Podrzuc troszke bo ja ostatnio mam wilczy apetyt.

Witam nowa mame :)
 
Mummy o mniam :tak:
ja oglądałam mecz z D. ale mi się znudziło zaraz idę się kąpać i spać bo jutro wcześnie muszę wstać jak na mnie. Badania zrobić ostatnie potem do Lidla po termometr koleżanka ma przyjechać a po południu do fryzjera z psiną :sorry:
Przyszły ostatnie ciuszki czekam aż wyschną i się pakuję
 
reklama
Neska dobrze podrzuce :), czym chata bogata :), ja mam zmienny apetyt, raz mam ataki glodu, innym razem mnie mdli i jem mniej, ale cos czuje, ze jutro to sie przejem :), coz trzeba korzystac poki mozna :)
Jakby co zapraszamy na swietowanie :)

Fiolka
intensywny grafik widze :) powodzenia :)
 
Do góry