reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

.::: Mamusie kwiecień 2014:::.

Katjuszko Upsss nie doczytalam z tą gramatura :( ale ja szałaput jestem i na dodatek dużo na telefonie czytam i zonk Gotowy. Jutro na laptopie popatrze i tez moze sie skusze na nowy komplet.
Mój syn też zimny chów ale rajtek w tym sezonie nie znosi. Stoi i placze żeby mu zdjąć.
Od kilku dni włączyła mu się awersja do kąpieli. Masakra znowu się dzieje. Dzisiaj weszłam z nim pod prysznic i tak się darł że uszy opadły i klaply o ziemię. Macie może jakieś nowe sposoby na antypatie do kąpieli?
 
reklama
Katiuszka nóż lekarz mnie nastraszył. A że dziś szczepienie to O wcześniej w domu był. Na szczęście starszaku na wysokości stanął pod nieobecność taty. Nakarmić młodego swoim Monte a później siebie i jego pod prysznicem wykąpal
Myszka u nas w wannie furorę robią pojemniki tylko młodego trzeba dobrze pilnować bo próbuje pić wode.
U nas rajtki na tyłku bo młody biega w nich po żłobku ale bez spodni żeby nie było.
Jak jest zimno to jedziemy w spodenkach a w żłobku szybkie ściąganie. Jak cieplej tak jak dziś to dane rajtki jak do auta.

Katiuszko Ja się nad spiworki em dla małej zastanawiałam ale chyba mi wybiłas z głowy
:happy:
 
Jak tam nocka chorowitki ?

U nas przez całą noc stan podgorączkowy, rano trochę puściło ale teraz znowu to samo. Temperatura nie przekroczyła 38,7. Innych objawów brak oprócz braku apetytu.
 
Hejka już dziś troszkę lepiej. Szału nie ma ale przynajmniej mnie tak gardło nie boli. Jednak czosnek daje radę na każde paskudztwo ;-) Zatem dziewczyny może dla Maluszków odrobina czosnku gdzieś tam przemycona w kanapce czy innym daniu:)

Widziałam że pisałyście o śpiworkach i rajstopkach. Kuba póki co nie chodzi jeszcze w rajstopkach tylko jakieś cieplejsze spodenki i na tym koniec. Do spacerówki jak jest jakaś okropna pogoda daję mu kocyk na nóżki a na siedzisku już zamontowałam dół od śpiworka. Myślę że zimę jeszcze obskoczymy w śpiworku chociaż jest on taki na akurat. W razie czego zostaje kocyk. Ja też zamawiałam u Emilki pościel i śpiworek i kilka innych rzeczy i jeśli będę jeszcze czegoś potrzebowała to zamówię u niej:) Jakoś mam takie większe zaufanie do niej niż do sprzedawców na allegro:tak:
Jeżeli chodzi o pościel i piżamki to mamy podobnie z temp jak u Madzikm i mimo że dom jest ocieplony i pali się w piecu to jednak nad ranem u Kubusia w pokoju (pokój od północy - niedoświetlony i nienagrzewany promieniami Słońca) jest jakieś 17 stopni co jednak nie zmienia faktu że śpi tylko w piżamce z gołymi stópkami. U nas pajace się nie sprawdzają bo najzwyczajniej w świecie poci się jak ma zakryte stopy. Nie odkrywa się jednak w środku nocy i śpi pod zwykłą kołderką.
 
hej hej
W pracy mam chwilkę oddechu to zamelduję co u nas.
Ewulek żłobek pokochała niemal od pierwszego dnia, wchodzi i wychodzi z bananem na buzi. Bardzo się bałam, że to będzie taka stereotypowa przechowalnia, biedne zapłakane maluchy, a tu rewelacja. Panie przekochane, dzieciaki mają tyle atrakcji, że miałabym wyrzuty sumienia trzymając ją w domu. Z chorobami na razie nie jest źle. Od m-ca kaszlu nie możemy się pozbyć, ale ma tylko poranne napady takiego odkasływania, więc spoko.

Śpiworek raczej już sobie odpuścimy. miało to sens jak Ewcia spała na spacerkach, a tak na przewiezienie z punktu a do punktu b to kocyk wystarczy. Już w zeszłym roku taka mumia siedziała, teraz to nie wiem jak bym ją upchała.

Rześko macie w sypialniach. Kaloryfery na minimum ustawione, a mamy jakieś 23-24 st. Śpi w pajacu albo w piżamce i skarpetach, odkryta notorycznie, jak się przebudzę to przykrywam, ale większą część nocy śpi odkryta, ale przy takiej temperaturze nie ma problemu.

Zdrówka dla wszystkich chorowitków małych i dużych
 
Witam, u nas pobudka o 1 bo młody był ciepły po szczepieniu ale mu szybko przeszło. Rano ok. Dałam w żłobku instrukcje jak by był marudny żeby zadzwonili to go odbiorę ale cisza więc jestem spokojna.
Magda fajnie, że Ewunia tak samo zareagowała na żłobek jak Olek. U nas też codziennie atrakcje więc szkoda było by nie puścić :D
Olek słodziak mój wiedział chyba że sama jestem to przespał pięknie bez zająknięcia całą noc (po za pobudką o 1 na wydojenie bidonu wody na schłodzenie)
 
reklama
Witam :-)
Kinga dzisiaj kolejny dzień z rzędu wstała o 5:15 :baffled:

Śpiworka używałam całą zeszłą zimę i u nas to był hit, ale moja dużo spała na dworze. Teraz pewnie taki na styk będzie, muszę spód zamocować do wózka, pewnie jeszcze i tej zimy się przyda.

Magda super, że Ewcia pokochała żłobek. Moja pewnie też by się nadawała, bo z niej bardzo towarzyskie dziecko.

Myszka moja kąpać się lubi, ale mycie głowy to tragedia.
Auliya uas pełno zabawek do kąpieli, a najbardziej lubi zwykłe plastikowe kubki. Wodę też ciągle żłopie.
 
Do góry