reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

.::: Mamusie kwiecień 2014:::.

Dziekuje Wam za pocieszenie.
Dziwna sprawa ale wczoraj gdy wzielam tabletki, popilam je woda i poszlam myc zeby to zwymiotowalam :( A dzisiaj rano wzielam tabletki w czasie sniadania i jakas godzine pozniej poszlam myc zeby (wiecie, ten okropny smak w ustach) i byla powtorka. Dziwne to, bo ja nie pamietam juz kiedy mialam taki objaw. W zadnej poprzedniej ciazy sie to nie zdarzylo.
Ale wydaje mi sie, ze to moze przez mycie zebow. Ja juz bralam PTU i bylo wszystko ok. A mycie zebow ostatnio ciezko mi szlo. Mialam odruchy wymiotne. Ja tez nie znosze pic wody (ani nic innego) ot tak. Najczesciej jak pije to jem. Dziwne to ale tak mam.

marcia331 TSH u kobiet w ciazy czesto jest ponizej normy, wiec to jeszcze nic nie oznacza. Jak sie ma roblemy z tarczyca to sie bada jeszcze inne wspolczynniki. Ja wiedzialam, ze mam chorobe Graves-Basedow, wiec mi zbadali: TSH, Thyroxine (T4), T3 uptake i Free Thyroxine Index. Przepraszam, ze nie tlumacze ale nie chce pokrecic nazw (kiedys je znalam ale od dawna tego nie sledzilam).

Musze konczyc do M wparowal z Przemusiem.
Pozdrawiam i trzymajcie za mnie kciuki jutro (o 8:30 + 7godz.).
 
reklama
Witam, fajnie, że nas już tak dużo :) Ja tylko w skrócie (bo w pracy jestem) - byłam na badaniach krwi - ponad 100 zł poszło, część się udało zrobić na pakiet zdrowotny. Jutro wyniki a za tydzień wizyta. Oj nie mogę się doczekać!
Zdrówka życzę i miłego dnia!
 
Dziekuje Wam za pocieszenie.
Dziwna sprawa ale wczoraj gdy wzielam tabletki, popilam je woda i poszlam myc zeby to zwymiotowalam :( A dzisiaj rano wzielam tabletki w czasie sniadania i jakas godzine pozniej poszlam myc zeby (wiecie, ten okropny smak w ustach) i byla powtorka. Dziwne to, bo ja nie pamietam juz kiedy mialam taki objaw. W zadnej poprzedniej ciazy sie to nie zdarzylo.
Ale wydaje mi sie, ze to moze przez mycie zebow. Ja juz bralam PTU i bylo wszystko ok. A mycie zebow ostatnio ciezko mi szlo. Mialam odruchy wymiotne. Ja tez nie znosze pic wody (ani nic innego) ot tak. Najczesciej jak pije to jem. Dziwne to ale tak mam.

marcia331 TSH u kobiet w ciazy czesto jest ponizej normy, wiec to jeszcze nic nie oznacza. Jak sie ma roblemy z tarczyca to sie bada jeszcze inne wspolczynniki. Ja wiedzialam, ze mam chorobe Graves-Basedow, wiec mi zbadali: TSH, Thyroxine (T4), T3 uptake i Free Thyroxine Index. Przepraszam, ze nie tlumacze ale nie chce pokrecic nazw (kiedys je znalam ale od dawna tego nie sledzilam).

Musze konczyc do M wparowal z Przemusiem.
Pozdrawiam i trzymajcie za mnie kciuki jutro (o 8:30 + 7godz.).

ja tez przezywam męki jak umyję zęby :) zaraz musze zajesc :p
a te tabletki są z jodem? bo na mnie tak działają. Mój lekarz mi przepisał Jodit czy cos takiego i za kazdym razem jak wzięłam to wymiotowałam więc stwierdził że mam brac takie normalne witaminy dla ciezarnych bo tam jod tez jest.
 
Witam wieczorową porą :)

witam nowe kwietniówki. Duże grono nam sie zbiera - fajnie :)

Truskawkowa - zaraz lece na wiytowy poczytac, ale widze ze radosc az bije od Ciebie :)

mnie tez kluje od czasu do czasu lewy jajnik. W ogole jakos dziwnie sie czuje, spac nie moge - nie boli mnie brzuch ale cos tam czuje, boje sie spac na brzuchu zeby nic nie uszkodzic to sie krece przez pol nocy..ehh

Kompletnie nie wiem czy to normalne czy powinnam moze tez sie z lekarzem skonsultowac?

bylam u swojego endokrynologa i dostalam badania na insuline i cukrzyce. Czy jesli cukier bedzie wysoki to brdzo moze zagrozić dzidzi? Zaczynam sie martwic, bo pilnie zapisal mnie na kolejna wizyte na 30 wrzesnia - a normalnie chodze raz na kwartal albo nawet raz na pol roku. No nic, dobranoc Kohane i życze spokojnych snów :)


Kochana, jeśli będziesz miała za wysoki cukier to po prostu dostaniesz specjalną dietę( kuzynka tak miała, pamiętam, że mięso tylko gotowane i chyba białe najlepiej typu kurczak, królik, raz w tyg coś słodkiego-a dalej to już nie pamiętam) Ale synuś urodził się cały i zdrowy:)
 
Witajcie dziewczyny u nas kolejny dzień z serii "zły" samopoczucie nadal fatalne, kasy brak, kolejne zlecenie wzięło w łeb a tu zaraz opłaty itd... no jak się coś nie ruszy to się wścieknę :/

L-oka
z tego co wiem trzeba to kontrolować, dieta i ewentualnie (ale rzadko) insulina. Dzieci mam z niekontrolowaną cukrzycą ciążową są większe i dlatego sprawdza się, czy nie ma wskazań do cc. U ciebie połapali się szybko, więc myślę, że skończy się na diecie :tak:
 
Chcialam sie odmeldowac :-) Poczatek ciazy dal mi w kosc. Wlasciwie to nie wymiotowalam, ale mdlosci. Caly dzien mdlosci. Okropienstwo. I brak sil. Ogolna niemoc. Oslabienie.
Z uwagi na charakter pracy jestem na "przymusowym" wolnym. I tak sie na to wolne siedzenie w domu cieszylam, a tu pupa. Bo zmeczenie mnie paralizuje, aby cokolwiek zrobic. Najprostsze rzeczy typu wrzucic pranie do pralki wydaje sie byc ciezka praca fizyczna. Kiedy to oslabienie minie?
Plusikiem jest wiecej czasu dla corci, teraz tylko wrocila do przedszkola.

Brzuch mi rosnie. Buuu. Czuje sie wielorybkiem.
Dzis zrobilam pobranie krwi na badanie przesiewowe i 8.10 jest usg morf. Juz sie doczekac nie moge.
I mam katar
I zimno sie zrobilo.

I dosc lamentowania :-)
Mam nadzieje odzyskac sily jak tylko wejde w 2 trymestr.
Pozdrawiam wszystkie kwietniowe mamy.

Kiedy jest wielkanoc w przyszlym roku?
 
ja za to mam męża wiecznie w Holandii :-:)-( Wraca co jakieś 5 tyg:-( Straszne to, oj straszne. Wiecznie jesteśmy sami.....Mam męża, ale tak jakbym go nie miała.....A jak dojdzie 2 dziecko to już w ogóle będzie ubaw po pachy......
 
Witam :-)
Lusia to macie wesoło i teraz pewnie fajnie, by było jakby trafiła się dziewuszka :tak:
Ola, Truskawkowa, Ancona super, że wszystko ok po wizytach. Ja mam do kolejnej 3 tygodnie.
Miliondni fajnie, że grzybobranie się udało.
Marcia jak tam dzisiaj? Dalej boli?
Misiarska fajnie, że mąż wraca. A już na stałe będzie pracował w Polsce?
L-oka ja też nie mogę spać w nocy.
Dzisiaj obudziłam się o 2 i potem nie mogłam zasnąć. Nic mnie nie bolało i nawet nie miałam jakiś strasznych myśli tylko jakiś taki ogólny niepokój. No i byłam coraz bardziej zła, bo wiedziałam że rano muszę wstać.
Truskawkowa na pewno ciężko jak mąż daleko. No ale jak trzeba to trzeba.
Ja z moim praktycznie widuję się tylko w weekendy, bo pracujemy na 2 różne zmiany, tak żeby zawsze któreś z nas było w domu.
Jakoś do tego przywykłam i czasem jak za długo się widzimy to denerwuje mnie jak pałęta mi się pod nogami ;-) No ale jak pójdę na zwolnienie to trzeba będzie przywyknąć.
Ostatnio powiedziałam córci, że jeszcze trochę i będę w domu siedziała, a ona mi na to, że mam chodzić do pracy i zarabiać pieniądze :-p

Jak pisałam nie wyspałam się dzisiaj i jestem mega śpiąca. Wczoraj udało mi się zdrzemnąć na godzinkę po pracy. I tak nie mam sił, żeby nic robić w domu. Lekcje z córcią, obiad i trochę staram się ogarnąć na więcej nie mam siły.
Pogoda też mnie dobija, zimno strasznie, wcale nie mogę się rozgrzać.
 
reklama
Hej

tantum może kupie....ale nie wiem czy bez lekarza sie obejdzie bo nie dawno odwiedziłam porcelanowego przyjaciela ( przez całe 3 miesiące obeszło się bez a tu mały ból gardła i hop):(
płucze wodą z miodem....i zobaczę dopóki nie ma gorączki spróbuje tak .....
i jeszcze ta wstrętna pogoda....
 
Do góry