reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

.::: Mamusie kwiecień 2014:::.

Widzę że większość ma rocznice w sierpniu :-) nasza 7 będzie 26-ego a dzisiaj urodziny mężusia :-) ale dopiero ok 19 biedaczysko wróci do domku i mam nadzieję że chociaż troszkę po świętujemy...
Mi też dzisiaj zimno i oczywiście mdłości jak codzień a mój synuś ma czkawkę od rana, pewnie z zimna ale ja sobie (żeby się ubrał) a on sobie (w cienkiej bluzce wybiega na dwór) zawsze musi być mądrzejszy ach te sześciolatki ;-)

Madziolina ciesz się że nie masz mdłości bo to nic a nic przyjemnego.. a z drugiej strony są i plusy tych niedogodności bo od początku ciąży się nie je zbyt wiele i jest szansa nie przybrać za dużo na wadze ;-)

A jak u Was z wagą? Przybywa już czy wręcz odwrotnie? bo ja przez te nudności schudłam 4,5 kilo.
 
reklama
Jednak jestem w ciazy! Dzisiaj rano zrobilam test. Dzisiaj tez powinnam dostac miesiaczke. Zdecydowalam sie na zrobienie testu bo tata ma dzisiaj urodziny i chcialam mu zrobic prezent :)
Ciesze sie bardzo. Dziwne to, ale teraz jak juz WIEM to czuje sie jakby mnie wmurowalo. I taka jestem od rana "zamurowana"...
 
Portia ja przed zajściem łykałam 0,4mg czyli dawkę dostępną bez recepty, jedną tabletkę dziennie, ale później gin kazał mi ją przed staraniami łykać dwa razy dziennie, a w przypadku pozytywnego testu wykupić receptę na kwas 5mg i jedną taką tabletkę dziennie obecnie łykam.
Jaką porcję Ty zażywasz?

No ja właśnie tylko 0.4mg. Mam w domu opakowanie 4mg i nie wiem czy nie zacząć tego zażywać?
 
Ameryka - gratulacje :) i witaj wśród kwietniowych mamuś:)
No sierpień bardzo popularny jeśli chodzi o śluby, ale my ślub braliśmy w październiku :) i było pięknie jesienna sceneria to był strzał w 10.
Ja też łykam tylko kwas foliowy, 1 tabl. dziennie i tak będzie przynajmniej do 12 tygodnia bo wtedy mam kolejną wizyte.
 
WITAM.
Aniołek gratuluję pięknego serduszka,mówiłam że tak będzie;-).
U mnie niestety tak kolorowo nie jest,póki co jest tylko pęcherzyk ładny okrągły ale mój mieśniak rzuca cień na niego i nie idzie dopatrzeć czy coś w nim jest.A następna wizyta dopiero 2września,i nie dostałam żadnych leków bo pani doktor nie zapisze dopóki nie ma akcji serca:wściekła/y:.
 
Portia mi ginekolog powiedział, że nawet 2x 0,4mg dziennie to zbyt mała dawka jeśli jest ciąża... Zapotrzebowanie mocno się zwiększa, wg suwaczka jesteś w 7 tygodniu ciążym, tak?? To łykałabym te 4mg, które masz.
EDIT: byłaś już u lekarza? Nie przepisał Ci większej dawki kwasu?
Co do witamin dla kobiet w ciąży, ja jakoś nie wierzę w syntetyczne witaminy i po prostu jem dużo warzyw, ryb i orzechów oraz pestek plus na śniadanie olej kokosowy zamiast masła. Kiedyś, kiedy byłam chora, łykałam zestaw witaminowy chyba Vigor i wymiotowałam po tych tabletkach, lekarka stwierdziła, że chyba mam alergię na syntetyczne witaminy.
 
Ostatnia edycja:
wiatr, a ja czytałam by nie jeść orzechów za dużo bo dziecko może dostac alergii...

tyle tych informacji w necie i nie wiadomo czego się trzymać heh :)
 
Kali no właśnie! Orzechy jem ze względu na białko, magnez itd. Nie jem ich dużo i raczej urozmaicone, trochę orzechów włoskich, trochę migdałów, pistacji, czasami laskowe, do tego słonecznik i pestki dyni, ale ziemnych orzeszków nie jem wcale. Nie jestem ekspertem od alergii, znam te teorie, bo również je czytałam, ale wydaje mi się, że nie da się uczulić dziecka w brzuchu na jakiś składnik pokarmowy. Układy pokarmowe mamy osobne a wspólny tylko krwionośny, do krwi przedostają się tylko składniki odżywcze a nie substancje wywołujące alergię. Ja alergii na orzechy nie mam, więc organizm nie szaleje (co akurat mogłoby się odbić na dziecku). Przydałaby się rada jakiegoś fachowca w tej dziedzinie:)
 
Hej kobietki
wpadam na momencik się odmeldować

ojj ja sie dzisiaj kiepsko czuję mdli mnie strasznie już sama nie wiem co mam jeść bo po wszystkim mi niedobrze a jak jestem glodna to tym bardziej mi niedobrze. Zauważylam że mie mdli mnie tylko podczas jedzenia ale jak już skonczę to po ok 30 min zaczyna mulić. Teraz zjadłam suchy kawalek takiego 3-dniowego chleba u i jest ok. /dodatkowo strasznie mnie boli głowa aż paracetamol wziełam bo wytzrzymać nie moglam.

No dobra pomarudziłam.
Kurde to ja nie wiem jak z tym kwasem teraz zaczęlam się martwić ze za mało biorę bo ja zażywam Folik

A co do tycia to ja już przytyłam nie wiem ile bo póki co na wagę nie wchodzę nie chcę sie dolować ale w poprzedniej ciąży też tak od razu zaczęlam tyć a dodam że ogólem przytyłam 25kg:sorry: także sporo.
 
reklama
wiatr&woda bylam u lekarza, zapytala tylko czy biore i tyle. Na usg niewiele bylo widac wiec wizyte mam pod koniec przyszlego tygodnia. Mysle, ze bede jednak brala wieksza dawke od dzisiaj....
 
Do góry