reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

.::: Mamusie kwiecień 2014:::.

reklama
Ja mam pralkę Bosch Maxx 7 i jestem zadowolona. 7 kg to tak akurat jak dla nas. Ma funkcję Time Perfect, która skraca czas prania o połowę (z czego ciągle korzystam).
 
Hej, u nas nawałnica na całego przeszła. Prąd oddzyskaliśmy dzisiaj o 10:00, dookoła jest troszkę drzew powalonych ale najważniejsze, że nikomu nic się nie stało.
Z innej beczki: kolejny raz mam awarię telefonu i serwis - przynajmniej tak twierdzi, nie może mi wymienić na inny model tylko wymienią znowu na ten sam. Ciekawe ile tym razem wytrzyma brrrr. Oznacza to, że znowu będą mało zaglądać do Was :(

Przesyłam zaległy a obiecany przepis na pigwówkę:



  • [*=left]1 kg owoców z pigwy
    [*=left]1 kg miodu
    [*=left]0,5 l wódki 45 proc.
    [*=left]0,5 l spirytusu
    [*=left]DODATKOWO - inna wersja
    [*=left]imbir- korzeń
    [*=left]2 szt. pomarańczy

Najbardziej męczącą i pracochłonną czynnością jest przygootowanie pigwy. Trzeba ją pokroić w ćwiartki i pozbyć się pestek. Tak obraną pigwę wrzucamy do słoja, zlewamy wódką i spirytusem i odstawiamy na miesiąc. W ubiegłym roku kroiłam pigwę nożykiem do obierania. Wyszły cieniutkie plasterki i bardzo fajnie puściło sok. U nas było dużo pigwy, więc nie było mi szkoda dużego odrzutu.

Następnie - od czasu do czasu, gdy nam się przypomni, potrząsamy.
Po miesiącu przelewamy płyn do drugiego słoja a na owoce wylewamy miód. Miód wyciągnie z owoców pozostały w nich alkohol oraz aromat. Po mniej więcej dwóch tygodniach powstały syrop możemy zlać i połączyć z wcześniej zlanym nastawem. Całość filtrujemy i zlewamy do butelek- czyli przelałam przez gazę.

Szczelnie zamknięte powinny leżakować co najmniej trzy miesiące.

Robiłam też wersję z pomarańczą i imbirem. Imbir dał takiego "kopa" w smaku, że nawet jak dodałam go do pozostałych po filtrowaniu owoców i wlałam wódkę to pigwóweczka była rzekomo bardzo smaczna :)
 
Truskawkowa ja poczekam na weekend, ale mam już nowy cydr kupiony, chłodzi się w lodówce :-D

Mój szkodnik dzisiaj pociągnął za firankę i zerwał całą. Stwierdziłam, że nie opłaca się wieszać, lepiej najpierw wyprać. No a jak prałam firanki to od razu trzeba było umyć okna :rofl2: I tak chciał nie chciał miałam zajęcie.

Naprawdę coś tu pustawo ostatnio.
Milenka gdzie Ty????
 
Truskawkowa no widzisz jeden dzień w placówce oświatowej i już jaka zmiana:laugh2:

Edysiek oj u mnie też by się przydało okna umyć ale czekam aż mama mnie nawiedzi i mojego urwisa przypilnuje:)
 
reklama
Matko jakie pustki:szok:

Byliśmy dziś na zakupach i mąż już jest ubrany na wesele za tydzień, ja zakupiłam sobie jeszcze kopertówkę i chyba wszystko już mamy. No chyba że trafi mi się fajna koszulka dla K to też się przyda:)
 
Do góry