reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

.::: Mamusie kwiecień 2014:::.

Dzisiaj jak siedziałam w pracy nagle nabrałam straaaasznej ochoty na żurek. No i nie mogłam wytrzymać, ciągle o tej zupce myślałam. Na szczęście w stołówce w pracy była akurat kartoflanka. Co prawda zupa była praktycznie samą wodą, ale smakowała mi jak największy przysmak bo kwaśna jak potrzeba. W sumie rzeczywiście dawno nic kwaśnego nie jadłam, to brzuszek się upomniał:)

Jeśli chodzi o opłaty za lekarza, badania itp. to ja akurat korzystam z luxmed, mam to opłacone z pracy. Z opiniami na temat pracujących tam specjalistów jest różnie, ale i tak plusów jest mnóstwo - po pierwsze, nie ma kolejek, po drugie, mogę się zarejestrować i wyrejestrować przez internet, czasami udaje się wyłapać termin nawet tego samego dnia bo akurat ktoś zwolnił no i po trzecie - prowadzenie ciąży i wszystkie najważniejsze badania mam w cenie. Z tego co wiem, można sobie kupić abonament samodzielnie, nie wiem ile to kosztuje, ale w przypadku prowadzenia ciąży może się opłacać, jeśli miesięcznie wydaje się >200 zł chodząc wszędzie prywatnie. Może jakieś prywatne przychodnie w Waszych miastach też oferują jakieś pakiety?
 
reklama
mojeboje - ja pierwszą ciąże prowadziłam w luxmedzie i uważam to za błąd :( ale jeśli ciąża przebiega fizjologicznie to pewnie się da.. gdy pojawił się u mnie problem i po wypisaniu ze szpitala przyszłam bez zapisu do lekarki, która prowadziła moją ciąże, to usłyszłam, że ona ma prawie same ciężarne pacjentki, że każda ma jakieś problemy i że będzie musiała siedzieć po godzinach skoro mnie przyjeła. Więcej do niej nie poszłam.. teraz mam w luxmedzie założoną kartę ciąży i dzięki temu nawet jak mam skierowanie na badania od lekarza spoza luxmedu to i tak nie płace za te badania.. to jest plus, ale ogólnie to już wolę płacić za wizytę i mieć komfort. Uważam, że dobrą opcją jest prowadzenie ciąży w przychodni przyszpitalnej, ja prowadziłam III trymestr tak i o ile czekałam długo na pierwszą wizytę tak potem zapisywałam się beż żadnego problemu na następne, badania też były na miejscu i ogólnie to jest dobra opcja wg mnie
 
Niciaa - Z tą poradnią przyszpitalną to pewnie też dobry pomysł, w sumie nawet nie zastanawiałam się nad tym, jakie są inne opcje - po prostu poszłam tam, gdzie było najprościej i najszybciej;) Mam nadzieję, że wszystko będzie OK i to, co oferuje mi LM wystarczy mi do końca, ale dobrze wiedzieć jakie są alternatywy.
 
Jej, widzę, że niektóre z Was wkrótce skończą 12 tydzień... Ale Wam fajnie! A ja tak czekam i czekam, a to lato tak wolno mija, końcówka sierpnia w tym roku trwała w nieskończoność. Chyba jeszcze nigdy z taką niecierpliwością nie czekałam na jesień i zimę... :-D
 
mojeboje - ja tak samo zrobiłam w pierwszej ciąży, skoro miałam pakiet z pracy to nawet nie pomyślałam, żeby iść gdzie indziej, ale tak jak mówię, póki ciąża przebiega bezproblemów i wizyty są raz w miesiącu to jest ok, gorzej jak coś się dzieje. Ogólnie ta moja lekarka była spoko, odpowiadała na wszystkie pytania, wzbudzała zaufanie, dawała wszystkie skierowania, zwolnienie bez problemu, ale jak coś zaczeło się dziać to zostałam sama.. i trzeba mieć to na uwadze. Życzę wszystkiem bezproblemowych ciąż, ale niestety leżąc na patologii na patrzyłam się na różne przypadki i tym razem wole mieć bardziej zaufanego lekarza,a ta opacja z przychodnią przyszpitalną jest dobra, bo potem masz wejściówkę do szpitala przy porodzie, widząć, że lekarz od nich prowadził Twoją ciąże to przyjmą Cię bez problemu. Mojeboje a Ty jesteś z Warszawy? Jeśli tak to do jakiego lekarza chodzić z luxmedu?

Ja też nie mogę sie doczekać końca I trymestru..
 
Niciaa, nie, jestem z Wrocławia. W sumie nie wiem czy do jakiegokolwiek lekarza miałabym 100% zaufanie, zresztą nawet o najlepszych można zawsze znaleźć jakieś niepochlebne opinie. Mój lekarz poza luxmedem pracuje też we wrocławskim szpitalu, najbliższym mojemu miejscu zamieszkania, więc mam nadzieję albo raczej łudzę się, że choć trochę mi to pomoże.
 
Hej dziewczyny malo zagladam i sie udzielam ale przez to ze pracuje i nie mam czasu... a ja sie wkurzylam bo oczywiscie nie bede miec scanu 16 tylko dopiero 4.10
angry.gif
realmad2.gif
realmad2.gif
realmad2.gif
i to bedzie 15 tydz z moich obliczen wiec za pozno chyba juz na badania prenetalne itd... no szlak by to trafil chcialam przelozyc ale sie nie dalo...:( brak wolnych terminow...
Ale w nastepnym tyg wolne i urlopik..:)
 
Dziewczyny pisałyście o wodzie z miodem na zaparcia. Mój sposób to rano, na czczo do kubka gorącej wosy wycisnąc cytrynę i wypić - pobudza metabolizm i jest zupełnie nieszkodliwe, lekarz mi to polecił, i czytałam też w jakiejś książce o ciąży. Przede wszystkim, działa :) pozdrawiam i lecę do pracy :)
 
reklama
Dziewczyny, czy wasi ginekolodzy pracuję też w szpitalu, gdzie będziecie rodzić? Bo mi wszyscy na około jak mantrę powtarzają, że to jest podstawa przy wyborze lekarza. Czy to naprawdę jest takie istotne? I jak było w przypadku waszych poprzednich ciąż?
 
Do góry