reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

.::: Mamusie kwiecień 2014:::.

hej :)
Wizyta u poloznej ok papierki dokumentacja pobranie krwi waga wzrost itd. :) scan 16 :) takze faaajnie dostalam ksiazeczke jakies inne ksiazeczki do poczytania duzo tego.....
 
Ostatnia edycja:
reklama
Witam nowe mamusie :-DGratuluje!
Czytam forum od czasu do czasu ale nie mam za bardzo czasu by pisac. Raz napisalam posta ale mi go "wcielo" i juz sie wtedy poddalam.

U mnie, po skonczonych 5 tygodniach ciazy, zaczely sie mdlosci. Raz mdli mnie bardziej raz mniej, ale w sumie to prawie caly czas. Spie tez w tym czasie gdy spi synek, 1.5-2.5 godz.

TruskawkowaMamba A jak Ty sie czujesz? Nadal dobrze? Ja tez sie boje, ze poronie. Bardzo.

Ktos kiedys pisal, przepraszam ale zapomnialam kto, ze zastanawia sie czy zrobic sobie USG na pierwszej wizycie. Lekarz tej dziewczynie mowil, ze to USG jest niepotrzebne. Z tego co ja wiem to to pierwsze USG wykonuje sie m.in. po to zeby wykluczyc ciaze pozamaciczna. USG nie jest grozne dla zdrowia dziecka/matki, mozna je robic co miesiac. Jakkolwiek, dla lekarza informatywne sa tylko niektore USG, pozostale sa niekonieczne bo info ktore sa mu potrzebne moze uzyskac w inny sposob.

Ktos tez pisal kiedys, ze w PL na kase sa tylko 3 usg. W Stanach ubezpieczenie doklada sie tylko do 2 usg - pierwszego i tego w okolicy 22tc. Mnie pod koniec ciazy lekarz nacisnal nad koscia lonowa i wiedzial, ze dzidzia lezy glowka w dol.

Widzialam, ze niektore dziewczyny skonczyly juz 10tc! Ale Wam super! Juz powinno byc dobrze. Trzymam kciuki za nas wszystkie.
 
Ostatnia edycja:
Ameryka-witaj faktycznie dawno Cię nie było, zaglądaj częsciej, ciekawa jestem jak sie prowadzi ciąże w US? Kurde a najfajniejssze jest to że gdyby nie to forum to pewnie bym się nigdy nie dowiedziała.:-)


A ja już w lózeczku leżę i tak sobie własnei uświadomiłam ze sama sobie tym przedszkolem Alana bat na siebie ukręcilam. Czemu???? Bo zamiast rano wylegiwać sie w łóżku do woli póki mogę to ranne wsawanie sobie zaserwowałam. Trochę nie wyszło po mojej mysli bo ja Alan chcialam do grupy popoludniowej dac ale niestety nie dalo sie inaczej. Kurdeeee nooooo.

tygryseczek-a dają jeszcze do tej pory książk i " ready, stady baby" Taka duża. Ja mam do tej pory i nadal podczytuję
 
washka mam nadzieje że mdłości szybko przejdą !! w ciąży z Madzia wymiotowałam do 27 tc. czasem sie zdarzalo po ok 30 razy dziennie, masakra to jakas była. Jak szliśmy gdzies na imieniny urodziny itp to nawet przy stole nie siedzialam bo wszystkie zapachy powodowaly u mnie odruchy wymiotne.

marcia331 u mnie różnica pomiędzy moją córą a córką brata to jeden dzień. Moja mlodsza o 30h i powiem ci szczerze że stwierdzam teraz że wcale to fajne nie jest cały czas porównywanie a moja to a twoja to. Ta silniejsza, ta ma ząbki, a ta już siedzi:-) tylko u nas problem taki że mieszkamy blisko siebie, chociaż może dziewczyny będą miały super kontakt.

Któraś pisała że ma spodnie przyciasnawe !! to już przytyłyście czy brzuch wywaliło ? bo ja to powiem tak w 30 t.c. w moich jeansach jeszcze chodziłam. Faktycznie malo przytyłam bo tylko 10 kg ale żeby na samym początku ciąży już w spodnie nie wchodzić to się zdziwilam.

Powiem Wam że ja jeszcze jakoś nie wierze w tą ciąże!!! Nie mam żadnych dolegliwości no moze prrócz bólu kręgosłupa.

Miałam iść dziś na siłownie i powiem wam zaspałam na godz. 11 :-) moja córka potrafi mnie jeszcze zaskoczyć - wstała o 10.50 a ja razm z nią.
 
Witam się. Mam jakiegoś doła wrrrr. Myślałam że zaliczę dziś wizytę u gin i w końcu zobaczę czy wszystko ok i serduszko i duuuupa, dopiero mnie na środę wcisnęli, niby to już pojutrze, ale wiecie same jak to jest czekać, już miałam mieć wizytę w tamtą środę ehhh i taki humor do duupyy.
 
Edysiek - to super, że masz takie wsparcie w pracy :)

madziolina_p - współczuję z powodu babci, ale teraz na pewno czuwa nad Tobą i maleństwem i wszystko musi być dobrze:)

wiatr&woda - fajnie masz z tymi wszystkimi dzieciatymi koleżankami - masz kogo się poradzić w razie czego i ta wyprawka, super!
Marteczka08 - witaj:)

tygryseczek, Evelinkaaa
- życzę Wam udanych wakacji, pięknej pogody i samych miłych wspomnień:)

Mnie przewiało trochę wczoraj, dzisiaj jeszcze na dodatek zmarzłam i trochę zmokłam... No niestety dałam się nabrać, że to jeszcze lato a pogoda prawdziwie jesienna:( Mam nadzieję, że nic mi nie będzie.

Co do porodu to w moim przypadku w grę wchodzi tylko cesarka, więc odpadają u mnie te wątpliwości - i tak nie mam wyboru. Szczerze mówiąc nie wiem, co bym wolała, gdybym miała wybór - każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy, ale z tego co czytałam/słyszałam wydaje mi się, że chyba najgorzej jest gdy cesarka jest nieplanowana i przeprowadzona już po tym, gdy rodząca już się sporo nacierpi próbując rodzić naturalnie.
 
Witam dziewczyny,
Milla_84- też mam wizytę w środę i nie mogę się doczekać.
Miałam koszmarny weekend, wymioty, mdłości, zawroty głowy itp
Dziś troszkę lepiej przynajmniej nie wymiotuję, ale z kolei nie jem nic konkretnego, jakieś takie rzeczy tylko na chwilę, aby aby ale nie mam na nic ochoty, a już na pewno nie na mięso.
Piersi mi urosły, też tak macie? I jeszcze bolą niemiłosiernie, dotknąć się nie mogę. Prawie mi się w stanikach nie mieszczą, będę musiała udać się na zakupy...
I jeszcze jedno, napiszcie proszę czy jeśli ostatni okres miałam 25.07 to czy jak pójdę na wizytę w środę to będę już mogła usłyszeć serduszko?
 
czesc :)

Madziolina - przykro mi z powodu babci :(

Truskawkowa - j tez mam żółtawy śluz, rano to nawet sporo tego mam. Ale lekarz wczesniej mi powiedzial ze teraz tak bedzie, także możesz spac spokojnie :) to tylko dobry objaw

Ola - dziekuje za przepis na syrop, jutro spróbuje zrobic :) widzisz, tak się martwiłaś o Synka :)bedzie dobrze

Marteczka witaj!

Milena gratuluje i trzymam kciukasy za ciąg dalszy :)

Powiem Wam, że ja z tymi objawami ciąży też mam różnie. Zgagiw życiu nie miałam i chyba nie mam teraz w ciazy też. Czasem odczuwam mniej bolesność piersi, czasem mam mniejsze zachcianki, i też chodzi mi czasem po głowie ze coś jest nie tak. Ale mialam juz tak kilka razy i wiem ze jest ok wiec pewnie tak juz bedzie z tymi zmiennymi objawami :)

Ja dzisiaj troszkę odpoczywałam. Kupiłam sobie poradnik dla kobiet w ciązy. Bardzo ciekawa książka i porusza wiele istotnych kwestii. ja jestem kompletnie zielona z czasu ciąży - co należy robic, co można a czego nie. Troche poczytalam w Necie ale ja jednak jestem zwolennikiem ksiązek i takie kompendium wiedzy w domu mi sie przyda :)

A co do porodu - tak jak pisałam - sama nie mam jeszcze zdania. Znam różne przypadki, zarówno te przemawiające na korzyść CC jak i te na korzyść naturalnego. Jak przyjdzie na to pora to porozmawiam z lekarzem - to bardzo madry facet i na pewno doradzi mi co należy wybrac. Ostatecznie decyzje pewnie podejme sama bo wskazania do CC tez mam, ale nie wiem czy nie wolalabym jednak naturalnie. No i tak baba sie dorwała do tematu i pisze ze raz zielone a raz żółte i w kółko .. :)

Pozdrawiam Was wszystkie i do juterka
 
reklama
Witam dziewczyny :)

Też się melduję. Ja dziś miałam mdłości prawie cały dzień, ale znów nie wiem czy to kwestia delikatnego żołądka i tego co zjadłam czy coiążowe, jutro pewnie nie będzie po nich śladu. Zauważyłam tez, że jak spędzę aktywnie dzień to mi sie pojawiają objawy ciążowe, a jak nic nie robię, leniu****ę to nie mam żadnych objawów. Kręgosłup bolał mnei dwa razy, właśnie wtedy gdy miałam jakiąś wycieczkę dłuższą po mieście.

wichurka - według kalkulatra jesteś jakoś w 6 tc. Myślę że serduszko to dopiero za jakieś 2-2,5 tygodnia, ale pewnoście nie mam.

madziolina - moje kondolencje!

milla, a co oni Ci tak ciągle te wizyty przekłądają ?

tygryseczek, to obie jesteśmy już po pierwszej wizycie :)) JA mam scan dopiero 20tego, więc tym razem Ty będziesz pierwsza :)
ciekawa jestem czy dostałaś Pregnancy book, bo mi nei dali twierdząc, że nie ma na to funduszy :/ alke jeszcze się upomne u mojego GP.

ola, moja siostra tez ma syna Alanka i tez byl dzis pierwszy raz w przedszkolu, odebrala go o 14, ale on chcialby zostac do wieczora najchetniej i nie moze sie juz doczekac jutra, powiedzial, ze jedna dziewczynka była tam taka piękna, ale jeszcze do niej nie poszedl zapytć jak ma na imie :p

milenka -gratulacje, zazdraszczam :)))) dużo zdrówka :)

ameryka- fajnie, że się pojawiłąś :) Opowiadaj jak tam u Was to wgląda. Jesli chodzi o USG co miesiac to ja mysle ze to niepotrzebne ingerowanie, niektore dziewczyny plamily po USG, albo brzuch zaczynał boleć, ja wychodzę z założenia, że ten dzidziuś to am sobie tam spokojnie sie rozwijac i nei wolno mu za często przeszkadzac ;) A może sie tak tylko pocieszam, by nie biegać co chwile do lekarza :S

a.m.g - tez czasem nei dowierzam w ta ciąże, czasemjestem poekscytowana a czasem myslę "czy to napewno?" :) Moze jak serduszko uslysze to zaczne wierzyc juz naprawde ;)

Witam wszystkie nowe dziewczyny i pozdrawiam "stare" :)

ps. sorki za błedy i literówki, pisze bardzo szybko i nie czytam co napisałam zanim wyślę, taka chaotyczna neico jestem, wybaczcie :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry