reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

...::Mamusie grudniowe 2013::.. :)

reklama
Hejka Kobietki. Odnośnie mojej wizyty pościk jest w odpowiednim do tego dziale :) Ogólnie Ok. Denerwuje mnie tylko to że mam przyjść za 5-6 tygodni, by zbyt często nie ingerować. Ja ocipeije do polowy maja no....

Nonek90 trzymam kciukaski
 
Arwen aspirynę w pierwszym trymestrze podobno można przyjmować, ale Acard ma troszkę inny skład. Mi lekarz powiedział,że dzięki niemy kosmówka będzie dobrze ukrwiona i łożysko się będzie dobrze rozwijać. Jeśli chodzi o plamienie, to wiem,że na zagnieżdżanie już za późno, ale czasami zdarza się tak,że trochę tej krwi siedzi sobie w dołeczku po tym procesie, a dopiero po pewnym czasie wylatuje. Siedzę na tym forum już od ponad pół roku i wiele takich historii słyszałam. Plamienie, nie musi wcale oznaczać jeszcze najgorszego :*
 
Smerfna to strasznie długi termin??a badania jakies? chodzisz prywatnie czy nfz?

ja chce na 1 wizyte iśc prywatnie potem nfz bo po kieszeni jednak daja te wizyty i badania.

jakie leki jeszcze mozna brac?
 
ten lekarz do którego chce chodzić w ciaży to ma terminy na NFZ co 5 miesięcy, jak dzwoniłam w styczniu to mnie zapisali na maj, a jak dzwoniłam dzisiaj to wizyta prywatna za dwa tygodnie, wiec i tak całą ciaże, bede chodziła prywatnie, nie jest drogi, badania + usg 80 zł, cytologia 30 zł, no i pracuje w szpitalu w którym chce rodzić a to dla mnie plus.
 
to rzeczywiscie cena przystepna ja w grudniu poszlam to badanie z usg 160 i cyt 40 myslalam ze zemdleje..aparat usg tak ustawiony ze nie widzisz nic tylko doktorka i gowniany...wiecej do niej nie pojdę...
 
no ja biore no-spe ale wtedy kiedy zaczyna sie panika, magnez z b6 tez lykam ale to jeszcze przed ciaza wg zalecen lekarza na moje serduszko ma pomagac,

madaa tak mi sie tez wydaje ze to zalezy od jedzenia ten bol, wlasnie za mostkiem? zebrami, on nie jest silny ale niepokoi :)
ciesze sie ze jestescie tu wszystkie i mozecie rozwiac kazda watpliwosc :)
a czy ktoras ma juz zalozona karte ciazy? i jakies badania zlecone?
bo ja mam tylko siusiu, orft, glukoza i WR i wsio i do zobaczenia na nastepnej wizycie no i wypada 6 maj - beda juz raczki i nozki? :D
 
reklama
Smerfna to strasznie długi termin??a badania jakies? chodzisz prywatnie czy nfz?

ja chce na 1 wizyte iśc prywatnie potem nfz bo po kieszeni jednak daja te wizyty i badania.

jakie leki jeszcze mozna brac?


Długi termin bo jak to stwierdził nie ma sensu za często wykonywać USG, gdyż jest to zewnętrzna ingerencja i może w moim przypadku zaszkodzić. W poprzedniej ciąży po pierwszym USG wszystko zaczęło się pierni..., ciałko żółte przestało funkcjonować i efektem tego było puste jajo płodowe. Dal mi luteinę 2 x dziennie i stwierdził ze jeśli będę się dobrze czuła to mam przyjść za 5-6 tygodni, natomiast jeśli cos będzie nie tak od razu do lekarza. Chodzę prywatnie do ginekologa, bo na Kasę Chorych to za 3-4 m-ce wolne terminy, a poza tym mam do niego zaufanie no i jest ordynatorem ginekologii więc czuję się bezpieczna. Dostałam skierowanie na wszystkie wyniki, tj. morfologia krwi, mocz, TSH i jeszcze jakieś 3 ale nie potrafię odczytać jego bazgrołów :-) Domniemam że to glukoza i HBS. A i karty jeszcze mi nie założył, stwierdził że na spokojnie, to wszystko przed nami.
 
Do góry