reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

...::Mamusie grudniowe 2013::.. :)

w Naszym przypadku to chyba nawet dłużej będzie płatne :)
100% 24tyg
albo
80% 52tyg (chyba tyle w końcu ustalili)
albo
100% 24tyg + reszta 60%

:)
jak dla mnie BOMBA!

super

ja niestety tylko 24 tygodnie bo chyba przy umowie do porodu nic wiecej się nie należy...co też jest niesprawiedliwe:sorry2:

matki I kwartału wywalczyły sobie te dłuzsze urlopy ale się musza cieszyć teraz :-)
 
reklama
Ananasko- dlatego po USG ogłosimy rodzinie a 13 -stego idę z tą przemiłą wiadomością do szefa:tak:, może uda się, żebym dostała umowę od czerwca tak więc w lipcu mogłabym legalnie pójśc na L4. Świat się nie zawali jak nie dostanę bo mam płatne z etatu no ale zawsze to parę stówek do przodu :tak:
 
Ja jak urodziłam córeczkę miałam tylko 16 tyg. :-(nie powiem, mieszkaliśmy wtedy z teściami i budowaliśmy się więc szybko do pracy poszłam...ale teraz marzę aby zostac rok na tym nowym rodzicielskim. Kasy mniej dlatego teraz już zaczęłam pewne rzeczy kupowac i że się tak wyrażę na później chomikowac...:tak: Co by mnie głowa nie bolała, że czegoś brakuje...
Generalnie całą wyprawkę dla malucha mam i po swoim dziecku i trójce siostry... do tego grono przyjaciół którzy w sumie te 3 lata z nami czekali na maluszka więc zapewne też coś tam młode dostanie... Tak myślę, że ten mój malec wiedział, że chcę w domku z nim posiedziec i dlatego dopiero teraz się pojawił :tak:
 
Witam po przerwie.

Nie zaglądałam do Was przez kilka dni, bo mam mega doła. Dziś rano mój m wyjechał na 3,5 miesiąca. Tak więc zostaliśmy z synkiem sami. Dosłownie sami, bo nie mamy tu rodzinki. (220km)


Jeśli chodzi o L4 to pamiętam z poprzedniej ciąży, że L4 można ciągnąć przez 6 miesięcy a później leci z macierzyńskiego. Ale czy teraz też tak jest - nie wiem, rodziłam 3 lata temu. Teraz nie pracuję więc nie interesowałam sie tym tematem tak dokładnie. Sprawdźcie zanim pójdziecie za wcześnie. Macierzyński za dzieci urodzone w tym roku jest 52 tygodnie.
 
Jeśli chodzi o L4 to pamiętam z poprzedniej ciąży, że L4 można ciągnąć przez 6 miesięcy a później leci z macierzyńskiego. Ale czy teraz też tak jest - nie wiem, rodziłam 3 lata temu. Teraz nie pracuję więc nie interesowałam sie tym tematem tak dokładnie. Sprawdźcie zanim pójdziecie za wcześnie. Macierzyński za dzieci urodzone w tym roku jest 52 tygodnie.

Jeju, Dziewczyny nie wprowadzajcie w błąd!!!!

Zasiłek chorobowy w ciąży
wynosi 270 dni, czyli tak naprawdę całą ciążę można być na L4.

Zwykły zasiłek chorobowy to 180 dni, czyli tak jak K.M-B pisze - 6 miesięcy.
 
Pewnie tak jak piszesz Maua-She, ale pamiętam że dziewczyny które były ze mną na innym forum pod sam koniec ciąży były już na macierzyńskim, bo lekarze nie chcieli im już wypisywać L4. Najlepiej zapytać lekarza lub w ZUS. Ja nie jestem lekarzem i nie pracuje w ZUS, więc piszę jak mi laski na forum pisały. To było 3 lata temu, a jak wiadomo w tym kraju wszystko jest zmienne i najlepiej na bieżąco dopytać u znających przepisy. W necie różne bzdury można przeczytać i niepotrzebnie się zdenerwować.
 
Ja też nie jestem lekarzem ani pracownikiem ZUS, ale mogę potwierdzić te limity, o których pisałam powyżej.
W pierwszej ciąży byłam na L4 jakoś od 13tyg aż do końca i macierzyński leciał dopiero po porodzie.

A z tym co piszesz, to faktycznie bywa problem ze zwolnieniem jeżeli poprzednie zwolnienie było wystawione do dnia planowanego porodu a poród nie nastąpił. Wtedy jak lekarz nie wystawi już L4 to należy skorzystać z wcześniejszego macierzyńskiego co jest dla mnie głupotą. No ale.. w Polsce różne rzeczy się dzieją :)
 
Maua_She - jest dokładnie jak piszesz. Ja 8 lat temu i byłam na zwolce od pierwszych dni po były plamienia i normalnie na macierzyński poszłam po porodzie. Teraz to na prawdę można kręcka dostac od tych warunków, wytycznych, norm itd. Kurcze powinno byc jasno w dwóch zdaniach i już ...no :tak:
Dla mnie istotne jest to, że nie będę musiała wracac do pracy po 16 ani 24 tygodniach tylko spokojnie rok mogę siedziec :-)
 
Pauletta witaj :biggrin2:. U nas trzech chlopcow i teraz liczymy na dziewuszke :).


K.M-B trzymaj sie kochana, 3,5 miesiaca to dlugo... ale zobaczysz szybko minie i bedziecie znowu razem... ja kiedys z moim kilka miesiecy musialam byc na odleglosc i pamietam tamta tesknote... przytulam

A ja sie nie wyspalam, ale mam dzis tyle na glowie, ze nawet pewnie tego nie zauwaze :). No i pochlaniam snickersy hurtowo... maz zrobil mi wczoraj zapas :). I oliwki ze sloika :). I lody cytrynowe :).

Pieknego dnia :)
 
reklama
Witam Was,
jeśli pozwolicie chciałabym się przyłączyć. To moja pierwsza ciąża 7tydz 3dzień w dodatku od początku mam stresa, bo najpierw gin widziała bliźniaki, ale w drugim usg juz tylko jeden zarodek. No i mam pojedyncze krwawienia, ale wiem ze tylko spokój może pomóc. Wiec podczytuję Was szukając wsparcia
pozdrawiam wszystkie przyszłe Mamunie
 
Do góry