reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

...::Mamusie grudniowe 2013::.. :)

hej

ja nadrabiam ale mi nie wychodzi.mam synka chorego ledwo wyrabiam...ja tez rocznik 81 i sierpien ..któras pisała..

na razie czuje sie dobrze tylko niewyspana jestem ...uciekam bo mały marudny a ja mam roboty na caly dzien ...tajfun totalny

 
reklama
Witam, witam :)
Dawno nie pisałam, ale to przez pracę, która pochłania mnie do reszty. Mam nadzieję, że wszystkie przyszłe mamusie czują się dobrze :) Ja może o sobie przypomnę, jestem w 7 tc. Dzidzia wystarana :) Byłam już u lekarza dwa tygodnie temu, ale nie było słychać serduszka, mam przyjść 6 maja.

Ale ogólnie mam dręczący mnie problem, a mianowicie - jakiś tydzień temu zaczęły mi się mdłości i wrażliwość na zapachy, oraz wstręt do mięsa :baffled: no i potworna senność, ale wczoraj jak ręką odjął! Nie ma mdłości, może mięsa jeszcze nie tknę, ale martwi mnie to... Bo zaczęłam szukać na forach co to może oznaczać, no i wyszło, że nic dobrego. Mój lekarz już ma majówkę, może któraś też tak miała?

Ściskam przyszłe mamuśki :)
 
Cześć dziewczyny :),

Ale nas dużo z 81:-D Ja też, wrzesień, jak Baśka:-)

Smerfna woda źródlana jest dobra tylko w ograniczonych ilościach, niezbędnych do zaspokojenia pragnienia. Gdy mamy zwiększone zapotrzebowanie na płyny dobrze jest sięgać po mineralną, albo przynajmniej średniomineralizowaną, bo źródlana ma mało pierwiastków i wypłukuje organizm. Oczyszcza, owszem, ale przy okazji zabiera to, co nam niezbędne - magnez, wapń itd. Taka nagonka jest na kawę czy herbatę, bo wyczyszczają organizm z minerałów, a jakoś zapomina się o wodzie ze śladową ilością minerałów. Ba, namawia się do picia jej jak najwięcej, a to wcale nie takie zdrowe. Eh, polityka wielkich koncernów...:dry:
Woda źródlana powinna służyć przede wszystkim jako baza do herbat, kawy itd. Jako taka się sprawdza najlepiej. Pić na codzień w dużych ilościach zdecydowanie zdrowiej średniomineralizowaną.

Madzi_ania wiesz, ja jestem daleka od siania paniki ;-), ale takie nagłe zniknięcie objawów, podczas gdy wcześniej były znaczne skonsultowałabym z ginekologiem. Objawy znikają jak ręką odjął, owszem, ale zwykle nieco później, pod koniec I trymestru. Pewnie to nic złego i zwyczajnie tak masz, ale, o ile plamieniem, bólem jajnika, brzucha bym się nie przejęła zbytnio, o tyle zniknięciem nagłym objawów na tym etapie tak. Zadzwoniłabym do lekarza. Lepiej dmuchać na zimne.

ananaska sił dla Was!
 
-Aia- dziękuję Ci pięknie za odpowiedź, myślałam że źródlana i mineralna to to samo, ale ze mnie głupol. Cóż no kolor włosów blond mnie do czegoś zobowiązuje :tak:
 
Aia -dziękuję za odpowiedź :) Martwię się, bo w sumie mdłości były, ale nie wymiotowałam. Teraz mam zgagę, ale nic poza tym. Jutro lecę do lekarza, mam nadzieję że mnie przyjmie, bo idę na "dziko" - nie było już miejsca. Chociaż na korytarzu skonsultuje z nim co jest grane. To moje pierwsze dziecko, więc w każdy objaw się wsłu****ę. Mam nadzieję, że wszystko jest dobrze, a ja nie potrzebnie się martwię.
 
-Aia- dziękuję Ci pięknie za odpowiedź, myślałam że źródlana i mineralna to to samo, ale ze mnie głupol. Cóż no kolor włosów blond mnie do czegoś zobowiązuje :tak:

Hahaha, mnie blondynkę całkiem niedawno dopiero pewien artykuł oświecił:-D Najbardziej polecane dla ciężarnych są wody średniomineralizowane, ze względu na to, że można je pić bez żadnych ograniczeń. Trzeba się wczytać w etykietkę i tam jest napisane, że to średniomineralizowana woda. Na niektórych źródlanych, pod nazwą niestety w dalszym ciągu widnieje napis "mineralna", choć niesłusznie. O wodzie mineralnej mówimy, kiedy stężenie minerałów przekracza 500 mg/l, to zawsze gdzieś drobnym drukiem jest napisane. Mogę polecić od siebie Cisowiankę, Nałęczowiankę, Staropolankę. Je pijam:tak:
Wysokomineralizowane mogą podrzucić nam zbyt wiele i trzeba dobrze czytać, co tam mają dobrego. Muszynianka, jako wysokomineralizowana na bank może być, bo ona głównie magnezowa i wapniowa.

madzi_ania trzymam kciuki, jak masz zgagę, to bardzo dobrze:tak: Objawy się zmieniają, więc może zwyczajnie będziesz miała inny zestaw teraz;-)
 
Zatem teraz już wiem wszystko, cóż moja Żywiec Zdrój odchodzi w zapomnienie :-) Ile dzięki Wam można się nauczyć, dziękuje bardzo
 
reklama
Witajcie :-)

A czy jest może ktoś starszy niż rocznik 81. Ja tu mamut przy Was :-D bo rocznik 77. Dla mnie to już ostatni dzwonek, by mnie za babcie na wywiadówkach nie brali :-D

Z tą wodą chyba nie ma się co schizowac. Ciąża to nie choroba i można wszystko byle nie przesadzac z ilością. Oczywiście nie mam tu na myśli alkoholu, papierosów i narkotyków. A swoją drogą, która się przyzna do popalania. Ja już nie palę 13 lat i jestem z tego powodu mega szczęśliwa...
 
Do góry