reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

...::Mamusie grudniowe 2013::.. :)

Dziub tu fakt nie uznają ciąży do 12 tyg , kontrowersyjne ale poczesci ma to sens bo jezeli plod jest chory to ciało matki go "odrzuci" . Jakto w pierwszym trymestrze nie mialas badań????? Ja za każdym razem w 6 tyg pełna morgologia, + 4 inne probowki - pełne badania + mocz do laboratorium. Polecenia jedzenia kwasu foliowego i witamin, dieta omowiona bla bla. Książka ciążyzalozona i skierowanie na badania masz na 1 spotkaniu tj w 5-6 tyg . Będzie dobrze nie denerwuj sie tylko a jak coś to pytaj, jestem w miarę doświadczona ;D
 
reklama
Patanka, Michalina witajcie :biggrin2:
Aniolek u mnie przy malych dzieciach to caly czas jest mnostwo rzeczy do zrobienia, ale z obowiazkami domowymi przystopowalam troche, z reszta maz mnie pilnuje, tesciowa tez i wiem, ze maja racje, wiec sie slucham :). A co do pytan znajomych i zmian w wygladzie to mam tak samo, znajomi, z ktorymi ostatnio sie widzialam zauwazyli zmiany we mnie, ze jestem inna i jak to okreslili promienieje i od razu pytania czy cos sie swieci, ale my narazie nikomu nie mowimy, wiec odpowiadam im, zem zakochana haha, a maz tylko usmiech. Nie wiem czy uwiezyli, ale nie dopytywali. Ale moj brzuch sie uwypuklil i caly czas jest zaokraglony, a wieczorami jakbym byla w 5 miesiacu i to nie uszlo uwagi znajomej ostatnio, bo mialam opieta bluzke :).
Koriander wspolczuje takich mdlosci, trzymaj sie
Dziub tak jak dziewczyny pisaly 8tc to dobry moment na pierwsza wizyte.
Moj maz pochodzi z UK, wiec wiem jak wyglada tamtejsza opieka nad ciezarna. My mieszkamy dalej, bo za oceanem. Tutaj opieka nad ciezarna czy to w czasie trwania ciazy czy porodowa czy poporodowa czy porod domowy to wszystko jest bez zarzutu jak dla mnie, zawsze bylam zadowolona. Wazne jest ubezpieczenie, chociaz traktuja wszystkie kobiety ciezarne tak samo i te z ubezpieczeniem i te bez. Przez cala ciaze sa spotkania z lekarzem i polozna, prowadza ciaze rownoczesnie. Pierwsza wizyta jest w 6-8tc (rozmowa, zakladanie ksiazki ciazy, badanie ginekologiczne, badania krwi, cytologia, mocz..), ale jest mozliwosc pojscia prywatnie na wczesniejsza wizyte i my tak wlasnie robimy i chodzimy prywatnie do ginka, a polozna mamy z przychodni. Jak sie chodzi do przychodni panstwowo to wyglada to tak, ze sa dwa usg na samym poczatku i pozniej kolo 20tc i nie na kazdej wizycie jest badanie ginekologiczne, dlatego wolelismy poszukac sobie prywatnego lekarza. Duza wage przywiazuje sie do badan, cytologia, krew mocz, probke moczu zanosi sie na kazda wizyte.. Wizyty sa co miesiac do 6 miesiaca, potem co dwa tygodnie, a w 9 miesiacu co tydzien. Chyba, ze sa jakies problemy to wtedy czesciej.

Pieknej niedzieli :)
 
Ostatnia edycja:
Witaminka znam ten ból ... Ja już w leginsach chodzę i bluzkach ciazowych:eek: brzuch jak w 5 mies... Ale cóż mi w zasadzie mało spadło po ciąży z alesiem.
Czy dobrze rozumiem ze twój m w UK a ty aż za oceanem ? O rajusku to macie kawałek do siebie . Dobrze ci se tam żyje? Mój brat zjechał do UK z rodzina po 11 latach tam
 
Agusiakemisia nie, moj maz z UK, pochodzi z UK, a mieszkamy za oceanem :). A zyje sie nam tutaj dobrze, on ma wlasny biznes, ja zajmuje sie dziecmi. Na codzien mieszkamy z dala od naszych rodzin, wiec z tym jest ciezko, teraz jest u nas tesciowka, ale nie na stale, za jakis czas wyjedzie, ale damy rade :)
 
Ostatnia edycja:
Patanka, Michalina witamy nowe grudniowki:-):-):-), ale juz coraz wiecej dzieciatek pod choinke, ciekawe ktora z nas urodzi pierwsze dziecko w nowym roku ;-).

Jakby ktoś się pytał to ciągle leze i nikt nie chce mnie stad wypuscic:-:)-:)-(, wiem wiem, ale juz mi smutno, nudno i teskno strasznie mocno.
 
Oj cosiek, współczuje, ja nie lubie szpitali, a jeszcze jak wiem, że w domu czekają i tęsknią bliscy to już w ogóle masakra. Ale mam nadzieje, że na dniach wypuszczą Cię do domu.
Michalina - Witaj :)

Ja póki co chodzę w czym chodziłam, ani mi nie ubyło ani jeszcze nie przybyło, ale to zbyt wcześnie, żeby cokolwiek było widać, ale ciekawe ile przytyje w ciaży, mam nadzieje że umiarkowanie.
A ja dzisiaj pół dnia przeleżałam na huśtawce w ogródku, mąż na obiad zrobił szaszłyki z grilla, i jak surowe mięso mi smierdziało tak usmażone zjadłam ze smakiem, strasznie mnie boli głowa, ale to chyba ciśnienie, aczkolwiek zmierzyłam i miałam 109/74 wiec dobre, tabletkami się nie chce faszerować, mam nadzieje, że zaraz przejdzie.
 
Własnie rozmawiałam z moim synkiem przez telefon i zaraz mi serce peknie, co mowic 3-latkowi ktory teskni za mama juz od tygodnia
 
Cosiek wytrwałości , pamiętaj ze robisz to w słusznej sprawie , mały nie będzie pamiętał rozlaki. Mam nadzieje ze wyjdziesz niedługo

Witaminka och to was wywialo ;) hihi najważniejsze ze jesteście szczęśliwi ;-)

Niech mi ktoś okna umyje bo patrzeć nie moge a siły brak aby sie zabrać ehhh
 
Agusia - Moje okna też masakra, ale nie waż się teraz sama myć okien, poproś męża mame itp.... mi mama powiedziała, ze teraz absolutnie mam nie myć okien, nie dźwigać itp... wiec się grzecznie słucham :)
 
reklama
co do okien to mi maz niespodzianke zrobil i sam z siebie umyl jak w pracy bylam :) duma rozpiera :)
i mam wieczorne mdlosci a tak sie dobrze czulam
cosiek dla dzidziusa twarda badz! malutki zapomni szybko jak mama wroci :)
 
Do góry