reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

...::Mamusie grudniowe 2013::.. :)

Dziub ja tez mieszkam w UK jestem w 3 ciąży i idę tylko planem UK tj pierwsze usg w 12 tyg i badania według angielskiego planu , 2 chłopców urodziłam tu i cała ciążę / opiekę miałam tu . Uważam ze opieka jest dobra , odmienna do polskiej ale dobra . Mam 2 chłopców więc chyba nie było tak zle :D ja sobie chwale tylko trzeba wiedzieć czego sie chce.
Ja w Pl mam prywatna klinike w której robie badania co rok jak jestem w Pl typu cytologia , gin itd więc jak byłam w Pl i byłam w ciąży to sie lekarzowi pokazalam ale zeby jakoś specjalnie jechać to nie i mój gin twierdzi ze Pl tez dąży do standardów jak w UK czyli opieka położonej głownie, w razie zagrożenia dopiero wchodzi lekarz, ograniczenie usg do min bo maja negatywny wpływ na plod oraz zmiana w porodach które maja odbierać położne ( bo do tego są a nie lekarz) .
Usg w 8 tyg pokaże ci ile mil ma plod i czy wszystko wyglada ok, bez szczegółów , może będę kontrowersyjna ale dla mnie to nie ma sensu bo nic lekarz nie wykryje w tak początkowej ciąży.

Miłej niedzieli drogie panie , ja na moim leku -cud i czuje sie dobrze ;) nie wymiotuje - hurra! Tylko wybieram sie na drzemke zaraz jako ze moje roczne stwierdziło ze mama odpoczynku nie potrzebuje i budził sie z 10 razy w nocy.... Koszmar
 
reklama
Dziub w 8 tc najlepej isć bo juz jest duza szansa na usłyszenie serduszka;-) do 12 tc chyba bym się wsciekla czekając...ja ide jutro dla odmiany ale glownie dla potwierdzenia ciazy i żeby szysbko dostac zwolnienie.

Mi się podoba że w Pl mamy tak wczesne usg...zresztą mysle ze mozna i w UK iść wczesniej płacąc i pewnie tak wiele mam robi ;-)

Najważniejsze ze w dobrej mierze dla dziecka i siebie.

a ja mam od wczoraj nowy objaw DOPIERO ...cycki bolące,dzie wiekszosc ma na początku tzn w 4tc w dniu pojawienia się miesiączki jako 1 oznaka ciąży...cholercia spac sie nie da na brzuchu tak boli...i cd senności...a tu obiad robię,M z małym na dworze...a potem jeszcze na dwór razem idziemy ...chyba zasnę idąc
:-D
 
Ananaska - Masz ten sam objaw co ja... mogę zapomnieć o spaniu na brzuchu a bardzo lubię. My jedziemy na zakupy a potem spędzam dzien w ogródku leżąc na huśtawce, strasznie jestem jakaś dzisiaj rozdrażniona, mojemu się już oberwało :)
 
witam :)
coraz wiecej mamusiek :) uroczo :)
dawno mnie nie bylo, wrocilam do pracy i nie jest rozowo ;) dzisiaj w koncu sie dobrze czuje! chociaz chyba wole miec mdlosci bo wtedy wiem ze wszystko dobrze :D :D czekam na wizyte do 6 maja i chyba oszaleje do tego czasu :D :D
 
hej dziewczyny, ja sie witam po 2 dniach w szpitalu :eek:

mam takie wymioty intensywne ze skierowali mnie na kroplowke, dostalam 5l plynow na uzupelnienie elektrolitow...dzis juz w domku i od rana wisze nad kibelkiem:confused2: NIKOMU nie zycze takich przejsc

A z dobrych wiesci fasolina ma juz 1,89cm:-D

pozdrawiam wszystkie i ide troxche doczytac:tak:
 
Ostatnia edycja:
Agusia- ja sie ciesze ze ciaze prowadzi polozna, ze to nie jest takie -uszpitalnione- opieka tu tez jest dobra i ciaze bede miala prowadzona tu, szczegolnie spokojna jestem (narazie) jesli chodzi o porod tutaj :) Wolalabym jednak zeby opieka medyczna byla latwiej dostepna, zeby gin nie byl specjalista do ktorego trzeba miec skierowanie, zeby badania byly latwiej dostepne i USG nie bylo tak demonizowane. Niestety mam nieprzyjemne doswiadczenie z poprzedniej ciazy, i choc zajeli sie mna dobrze jak w 5* hotelu, to moja ciaza jednak nie. Podejscie 'jesli masz stracic to stracisz' przez pierwszy trymestr mi nie odpowiada, zero badan krwi. Doczekalam sie tylko USG kiedy juz bylo zle.Czuje sie jakbym miala anemie, myslisz ze ktos sie przeja wtedy albo teraz? Ale kazdy jest inny :) Mi glownie chodzi o to, zeby zobaczyc moje dziecko wczesniej niz w 12-13 tyg, chce wiedziec czy zyje i sie rozwija. Dla mnie 2 USG w ciagu trwania ciazy a tak tylko 'dotykanie' brzuszka jest absurdalne, wydaje mi sie ze w innych krajach (na ktorych Krolowa nie polozyla swoich lapsk ;) jest podobnie jak w Polsce.

Ananaska tak jak piszesz, ja tez nie moglabym sie doczekac! A ze wlasnie przeczytalam, ze opinie lekarzy na temat lotow w pierwszym trymestrze sa mieszane, zostanie mi platne USG tu :) na pewno mnie uspokoi i pozniej z lekkim sercem bede mogla czekac na kolejne wizyty :)
 
koriander to Cię ładnie "sponiewierało" ze az szpital...:szok:duża fasolcia :-)
Dziub ja oglądam w necie na tvn.player(pewnie w tv tez leci) program pt"położne" w UK tam rezczywiscie są szpitale super ,sprzet itp...ale ile tam porodów:szok:podobno teraz wielki bum porodowy w UK tak?

masz mozliwosc isc wczesniej na usg to skorzystaj,wtedy bedziesz wiedziała co i jak i na pewno bedziesz spokojniejsza.kurde co kraj to inaczej.

ogladałam na yt jak dziewczyna opowiada o zaletach bycia w ciazy w Uk ile sie ma przywilejów...takze u nas nie mam wyrzutów sumeinia isc na L4 od razu bo nic innego to nie ma dosłownie NIC!!!!

Aniołek ale Ci fajnie ze masz działkę ...ja mieszkam w bloku i sie tu duszę ..okropnie!!!czekam na lato wtedy gdzies pojezdze po znajomych i rodzinie na wypoczynek...marzy mi sie prawdziwa wieś i cisza ;-) leżenie gdzies pod jabłonka na kocu
:-)
 
Ananaska wlasnie dlatego o porod jestem spokojna :) A jesli chodzi o przywileje, to sama nie wiem czy nie wolalabym poswiecic moich darmowych lekow i dentysty na rzecz pelnoplatnego L4 czy macierzynskiego :-D No chyba, ze wiesz cos czego ja nie wiem ;)

Koriander wspolczuje wymiotow!! A moze warto sprobowac lekow ktore byly wczesniej wspomniane, przepraszam, nie pamietam przez kogo, jeszcze nie nauczylam sie nickow :)

A ja myslalam, ze dzis wywiesze pranie na zewnatrz i troche sprzatne ogrodek, wczoraj bylo tak pieknie kiedy pracowalam, a dzis deszcz...eeeh typowe!
 
Cześć dziewczyny,
dołączam do Was. Mój termin 28 grudnia.... aaaaaaa.....
Na razie sobie poczytam od początku ten wątek, a potem już będę intensywnie uczestniczyć tutaj!
 
reklama
No to dziewczynki Patanka ,Dziub, Moichalina - jestesmy z koncowki. MAm nadzieje ,ze tak dotrwamy do konca.
U mnie w Szwecji nie ma nawet prywatnego wczesnego usg. Najwczesniej 8tc. Dam jakos rade. Ale tez uwazam ,ze polozna powinna sie ciaza zajmowac ,a lekarz tylko w wypadku jakis komplikacji. Przeciez ,to nie choroba.

Koriander- wspolczuje wymiotow az takich ,ze do szpitala. znikna za jakis czas.

U mnie piekna wiosna ,bylam z kolezanka ,i dzieciakami ( swoim ) i jej na plazy. ( mieszkam nad morzem) Fajnie bylo, nareszcie cieplo.

Milego popoludnie kobiet
 
Do góry