reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

...::Mamusie grudniowe 2013::.. :)

reklama
Laperedhil - masz rację... zamiast zdrowo jeść to nam w głowie tylko fast foody. Ale może właśnie tego aktualnie potrzebujemy żeby nie czuć mdłości? Ja właśnie zjadłam kawałek wczorajszej pizzy i muszę powiedzieć że NIE MAM mdłości :D Aż się teraz martwię czy coś jest może nie tak? A może to faktycznie podziałało. No ale fakt - nie możemy za każdym razem poddawać się naszym zachciankom. Może zacznijmy chwalić tutaj te zdrowe przekąski które właśnie zjadłyśmy i tym sposobem wszystkie się nakręcimy na to zdrowe jedzonko? :-)

Ja np. dziś zamierzam zrobić naleśniki ze szpinakiem, albo spaghetti z pełnoziarnistym makaronem. Sama nie wiem, zobaczę na co będę miała natchnienie i czas ;)

Baśka - no Ty chyba czytasz w moich myślach... Też podświadomie czułam że chce mi się lodów, ale starałam się te myśli odsunąć. Teraz już nie muszę się z tym kryć :p Ale chyba nie poddam się tej fantazji kulinarnej ;) Była pizza i wystarczy! Może wprowadzę sobie limit - 1 zachcianka tygodniowo? Albo tylko w weekendy? Ciekawe czy to się uda :rofl2:
 
KiciaKim a czego tak się ograniczać chcesz z jedzeniem? ja tam jadłam ile chciałam :-Duwierz miałąm odpały jak nigdy dotąd...latem jadłam codziennie po 1 kg czereśni w 15 min..jak mój mąż wracał z pracy to tylko pytał czy mu jedną chociąż zostawiłam a mi tak głupio było:-D

w ogóle w ciazy tak sie cieszyłm ze w niej jestem że waga schodziła na drugi plan,zreszta nie obchodziło mnie to..to było moje 9 miesięcy...a ja bym pizze zjadła
:-D

jakie witaminki łykacie?

ja na razie tylko folik ,czekam na decyzję lekarza co wymysli
 
Ananasko - ja startuję z nie najmniejszą wagą, więc po prostu boję się że za dużo przytyję. Choć słyszałam, że to na prawdę indywidualna sprawa - jedna osoba odżywia się zdrowo i tyje 35 kg, druga jedząc fast foody nie tyje w ogóle, są także osoby które kończą ciążę z mniejszą wagą niż przed ciążą. Podobno nie m reguły. Podobno.
Hehehe, ja będę miała wielki problem z truskawkami - będę je jadła tonami już to czuję ;) Nawet bez ciąży tak jest - mogę żyć na samych truskawkach, a co dopiero w ciąży? :D

Ja łykam folik oczywiście i duphaston 2x dziennie po 1 tabletce. Myślałam nad magnezem bo mam lekkie skurcze w łydce, pani w aptece sprzedała mi magnez i potas, po czym usłyszałam, że potasu lepiej nie brać, bo lepszy jest jego niedobór niż nadmiar który jest podobno niebezpieczny. No i się wystraszyłam i na razie nic nie biorę. Poczekam na wizytę u gina.

Aaaa podzielę się z Wami czymś miłym :) Mój M. jest dzisiaj w pracy, więc napisałam do niego smsa o treści "dzień dobry tatulku", odpisał "hej mamuśka, kocham cię". Może to głupota, no ale pierwszy raz tak do siebie napisaliśmy więc to cieszy :) Chyba dopiero teraz do mnie dociera że będę mamusią...
 
Ostatnia edycja:
Koriader - extraaaa!!! GRATULACJE dbajcie I siebie I nie odmawiajcie niczego ;)

Co do wagi dziewczyny na Boga nie odchudajcie sie w ciąży! Dzidzia najważniejsza . Mój synek ma rok nie zgubilam prawie nic po poprzedniej ciąży . Nie odchudzalam sie zeby nie osłabić organizmu bo planowaliśmy kolejna dzidzie zaraz ;-) a zabiore sie za siebie hihi i znowu wcisnąć w obcisle jeansy hihi a teraz priorytetem jest urodzić zdrowa dzidzie i wyjaśnić skrzata a pózniej przyjdzie czas na doprowadzenie sie do porządku ;)

Mdłości ... Ach losie mnie dopadła razem z torsjami ... Ledwo podniósł głowę z poduszki bieg do ubikacji ... Może sie uspokoi niedługo
Miłego dzionka drogie panie

Oraz witam serdecznie nowe mamuski im nas wiecej tym weselej
 
KiciaKim a po co masz sobie żałować czegoś?Jedz to na co masz ochotę Twoje prawo teraz :-)
Ananaska ja biorę witaminy Vita Miner Prenatal jest tam 30 kapsułek i 30 tabletek...
Mnie wzięło na zupę grzywbową i właśnie gotuję.
A z jaką waga startujecie?Bo ja ważę 42,5kg w pierwszej ciąży na początku ważyłam 41kg a na końcu 55kg ciekawe jak teraz będzie:confused:
 
Mi lekarz nic nie zapisał. Powiedział, że do 12 tygodnia kwas foliowy mam brać:) Mam do niego dzwonić nawet w nocy jakby coś się działo. Jestem bardzo zadowolona, odpowiadał na każde moje pytanie ":)
 
reklama
Do góry