reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

...::Mamusie grudniowe 2013::.. :)

Aśrozpisałyście :) Ale to bardzo dobrze :biggrin2:

Agusiakemisia - nie nie niee tu nie chodzi o odchudzanie :) Po prostu chodzi o zdrowe jedzonko. Już chyba pisałam, że normalnie odżywiam się bardzo zdrowo i po prostu ciągłe myśli o fast foodach mnie trochę przerażają ;) Ja uwielbiam brązowy ryż, pełnoziarnisty makaron, warzywa i owoce. Tak też zamierzałam się odżywiać w ciąży a tu BACH chce mi się frytek i koniec :) No ale dzisiaj już spokojniej - spaghetti z pełnoziarnistym makaronem, warzywami i mięsem z kurczaka :) Mniam :)

Baśka - no tak, Tobie chudzielcu łatwo mówić że nie należy sobie niczego odmawiać i takie tam :p Ja zaczynam pewnie z 80 kg (175 cm), a może i więcej :-( To się pewnie okaże na pierwszej wizycie u ginki, już się boję :zawstydzona/y:

Nonek - taki lekarz to skarb :) Mam nadzieję że moja pani doktor też będzie cierpliwa, wytłumaczy wszystko, będzie miła i do mojej dyspozycji. Ech, marzenia... No ale zobaczymy ;)

Ech chudziny jedne. Wpadłam w kompleksy :( No ale starałam się zrzucić wagę przed ciążą - zdrowe jedzenie od daaawna + fitness i siłownia. I jakoś niewiele... To pewnie przez zamieszanie hormonalne. Może po urodzeniu dzidziusia moje hormony się uspokoją i będę mogła zrzucić te niechciane kg?


Co do prenatalu - ja też planuję brać. Ale oczywiście zapytam lekarza. No niestety - niektórzy lekarze sami z siebie nie udzielają informacji, o wszystko trzeba pytać. Ciekawe jak będzie z tą moją panią gin ;)
 
reklama
Ananaska ja też kiedyś brałam Prenatal i było po 100 tabletek w op.ale jak teraz kupowałam to nie mieli właśnie i dlatego kupiłam ten Vita Miner Prenatal.
KiciaKim oj wiesz ja się nie wydaję chudzinką tzn wiesz dziewczyna brata mojego męża waży 50kg a ona taka chuda,same kości z niej a ja no cóż mi daleko do takiej chudości no i teraz jeszcze brzuszek mi się lekko uwydatnił.Ale może dlatego że ja już po dziecku bo kiedyś byłam tak samo chuda jak ona.
A co do tego jedzonka to przecież w czasie ciąży możesz sobie pozwolić na małe szaleństwa kulinarne bo te zachcianki to chyba się biorą od dzidziusia...on ci podpowiada na co akurat by miał ochotę no i chyba dziecku nie odmówisz frytek;-):laugh2:
 
Hehehe czyli rozumiem że mam Wasze przyzwolenie na zachcianki hehe :) Właśnie wsunęłam dwie kostki milki. Achhh... od razu lepiej :D

Chyba na prawdę coś w tym jest, że to dzidziol się czegoś domaga, bo jak zjadłam wymarzoną pizzę to nie miałam mdłości. Później znów się pojawiły jak zgłodniałam więc zjadłam trochę spaghetti (tak na spróbowanie), ale znowu wróciło więc podjadłam jeszcze trochę i znowu jest dobrze :) Chyba zaczynam rozumieć mój organizm i jego sygnały hehe :)
Któraś z dziewczyn podpowiadała że nie można dopuścić do głodu, bo wtedy mdłości się pogłębiają. Najlepiej jeść mało ale często. I to fakt :)
 
Witam wszystkie Panie:) ależ nas przybywa-super:)
Piękny dziś dzionek.

Czytając wasze posty mam ochotę zjeść wszystko, chociaż już nic nie mogę zmieścić, brzusio jest pełny:)
Ja mam 162 cm i ważę 49 kg. Podobno przy takich "parametrach":-) powinnam przytyć max 12 kg no ale przy takim opychaniu się to nie realne:)
 
Porządkowałam dzisiaj, mam nadzieję że nie przesadziłam... Na tyle dobrze się dziś czułam, że musiałam spożytkować jakoś tą energię :)
Niestety teraz dopadły mnie mdłości (no tak jak nie rano to wieczorem :/) i okrutnie chce mi się spać.

Mb89 - jak obliczyć ile kg powinno (znaczy byłoby dobrze) maksymalnie przytyć?

Zmykam spać Kochane, do jutra :)
 
KiciaKim

Niestety nie znam wzoru bo pewno go nie ma. Mnie lekarz powiedział, że przy mojej wadze max 12 kg, bo to wystarczy żeby dzidzia była zdrowa, dobrze się rozwijała i żebym ja później nie była mega mamą:)

Bo mamy jeść dla dwojga, a nie za dwoje-a to stanowcza różnica. :):*

Dobrej nocki mamuśki:-)
 
Przywitam się nieśmiało :happy:

Podczytuje Was od 4 dni, jak zobaczyłam dwie kreski i w końcu zdecydowałam się napisać.
Nie wiem czy suwaczek dobrze obliczył mi termin, bo każdy suwaczek inaczej mi oblicza, ale to mniej już ważne.
Jeszcze nie byłam na pierwszej wizycie, ale jeszcze chyba za wcześnie bo chciałabym zobaczyć już bijące serduszko. To moja druga ciąża, mam już 3latka w domu. Wtedy na pierwszej wizycie byłam w 3 tygodniu bo plamiłam i musiałam przez 3 tygodnie czekać bo jeszcze nic nie było widać a ja umierałam ze strachu przez te 3 tygodnie, teraz nic złego się nie dzieję i chciałabym trochę jeszcze odczekać. Myślicie że to dobry pomysł?
 
mb89 , wiesz ja w pierwszej ciazy wazylam 48 kg a mam 164cm:) i przytylam 18 kg, a urodzilam w 36 tygodniu:) teraz w lipcu urodzilam w 6 miesiacu a przytylam 13 kg ( ciekawe ile bym wazyla jakbym donosila) a przed wazylam tez 48 bo wrocilam do starej wagi , teraz waze 52 bo nie zdazylam az tyle dobic do 48 wiec pewnie tez mi sie troszke przybierze, ale wazne zeby dzidzia byla zdrowa. a my chyba z tego samego rocznika 89:)tak?

cosiek- gratulacje , na wizyte za wczesnie ale proponuje zrobic bete z krwi jedna a po 48 godz. druga:) i bedzie wiadomo czy fasolka prawidlowo sie rozwija:)
 
reklama
Do góry