reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

...::Mamusie grudniowe 2013::.. :)

Witam mamusie;-) Dobrze, że dziś nie pada bo czytając Wasze wcześniejsze wpisy aura nie sprzyjała. My po świętowaliśmy wczoraj rocznicę:-). Szybko te 2 lata minęły;-). Wkurzyłam się trochę na teściów bo obiecali kupić wózek, a okazuje się, że chcą go najwcześniej kupić jak dziecko się:wściekła/y: urodzi i nie przegadasz im, że fotelik wcześniej potrzebny, ale ja mam już plan i w połowie października pojadę bo wózek, a co! Ściemnię im, że czeka się 4 tyg. na niego:-D
ewa81r szkoda, że nie poinformowali Cię, że wizyta odwołana.. musiałaś ładny kawałek jechać.. Czytaj Greya, a później możesz Cross'a zacząć;-D
Mamuśka też ostatnio oglądałam swoje wesele, uśmiałam się i zauważyłam jak ludzie przez 2 lata potrafią się zmienić:szok:
Mamuśka, Ania Bydgoszcz moi rodzice też chcieli żebym była jedynaczką, ale ja wymusiłam na nich rodzeństwo i tym sposobem mam brata 6 lat młodszego i mam z nim świetny kontakt i bardzo się cieszę, że się na świecie pojawił, zawsze to raźniej, wesoło jest:-)
Dziś znów gości mam, dobrze że posprzątane jest bo by mi się nie chciało! Miłego dnia dziewczynki!
Tiluchna nie strasz , bo ja mam termin na początek grudnia, noo to tym bardziej powiem teściom, że wózek musi być na listopad:-D
 
Ostatnia edycja:
reklama
Witam mamy z grudnia:) Troszke niesmiało się witam, jestem u was nowa i to w sumie pierwszy raz aktywnie zaczęłam się "udzielać", z pierwszym synkiem jedynie wczytywałam się, ale tym razem myślę że wsparcie od innych i dla innych jest najważniejsze. Pozdrawiam:-)
 
Witam i ja u nas cos siapi z nieba ale takie niewiadomo co.Bylam po hlebek,sniadanie zjadlam i mam chwile na BB pozniej trzeba dom ogarnac troche i zas laba bo obiad mam z wczoraj :-)
ewa no pieknie zalatwoli cie i kawalek drogi na darmo :no:
tiluchna ja mam na poczatek grudnia ale myslami jestem na listopadzie :-D byleby nie za wczesnie b w dom dalej w polu jestesmy i prawie nic nie gotowe...teraz kasa sie wykruszyla i po wyplacie cos nakupuje bo az strach.
Ag KrK no z tym wozkiem to tescie niezle wymyslili ,kupuj i wciskaj im kit bo jesli kaska jest to i ja bym nie czekala.

Co do laktatorow to ja tez narazieie trzymuje.Mialam miec od znajomej ale byl problem aby z UK go wyciagnac...a przesylka droga i sie nie oplacalo.Mial jej syn z nim w Pl byc ale jego wyjazd byl skreslony i kicha.No ale slyszalam,ze tu ze szpitala mozna wypozyczyc wiec podpytam.Przy Victorze nie mialam ale i karmienie skonczylam po 4 mies bo mleka ubywalo i ubywalo a jak tu trafilam to laktacji juz nie dalismy rady uratowac.
Ruchow tez nie licze mlody aktywny wiec jestem spokojna choc tej nocy albo za mocno spalam albo dal mi odpoczac bo wieczorem dal niezle popalic...
 
Hej zaraz w DDTVN bedzie co robic jak maluchy nie chca same zasypiac,jak ktoras w domu jest niech oglada :-D Tylko to o tych starszych maluchach chyba bo na zwiastunie byly przedszkolaki.
 
Vici- właśnie czekam na to;), bo Filip od 3 tygodni budzi się w nocy, staje na równe nogi i ryczy. Trzeba go wziąć do nas...a ja tak tego nie lubię....:no: grrrrrr

Ja też ruchów nie liczę, z Filipem również się na nich nie skupiałam. Oba maluchy kopią lub kopały jak szaleni. Felek daje czadu na całego- dziewczyny czy Wasze maluchy tez tak mocno już kopią? Jestem w szoku jak mocno czuję ruchy!

A jeżeli chodzi o laktator to ja używałam bardzo dużo. Filip mi spał po 14 godzin ciurkiem w nocy i zazwyczaj ściągałam na zapas późnym wieczorem, a potem jak wychodziliśmy gdzieś to miałam butlę na wszelki wypadek. Wkładałam przed wyjsciem o podgrzewacza i siup w termoopakowanie. Dla mnie to była wygoda na zewnątrz, bo nie zawsze miałam ochotę bawić się z cycem pół godziny, a butla 10 min maks. i dziecko najedzone.
 
Cześć Kobitki :-)

ewa81r kurcze, ale bezmyślni ludzie...jeszcze wpierają, że do wszystkich dzwonili...ale nie denerwuj się przez nich, szkoda nerwów..przynajmniej zakupki zaliczyłaś:tak:

Ag - KrK 89 mi też wszyscy mówią, że wózek najlepiej kupić na ostatnią chwilę, ale skąd mam wiedzieć, kiedy ta chwila nadejdzie? :-D Miłego przyjmowania gości:tak:

Paulettta mój kopie raz bardziej, raz mniej, ale często czuję rozpychanie i przeciąganie, chyba robi się mu ciasno;-)

U nas pogoda dziś o wiele lepsza, bo nie pada i słońce przebija się przez chmury:tak: Ja zaraz zjem śniadanko i nie mam pojęcia, co będę robić;-)

Miłego dnia Dziewczyny :-)
 
awunia też tak mam. Lubię czuć jak się rusza ;)
Paulette czuję bardzo dobrze ruchy, a często nawet je widzę :) Mnie często pytają czy dużo, ale nie wiem, bo nie mam porównania :p ale chyba sporo :)
Ewa współczuję, ze tak Cię załatwili...
Ag Krk to teściowie wymyślili... a czemu tak? Co za różnica kiedy dadzą kasę, czy teraz, czy jak się urodzi? :) A może o przesądy chodzi. Mojemu M teściowa coś ost wspomniała, że tak wcześnie a my uż tyle rzeczy mamy, a kiedyś to...itp itd, Uciął tylko, że ludzie kiedyś jacyś dziwacznie przesądni byli to potwiedziła i skońćzyła temat :)
Tiluchna no ciekawe, czy będziesz grudniówką, czy listopadówką :)
Ja mam termin na 23 grudnia, więc niech ten mój się rodzi w grudniu, przed świętami, w święta, czy po świetach - jak już sobie chce, ale do grudnia niech posiedzi :)
Gosia witaj :) starszy chłopczyk, a teraz...?:)
vici no właśnie też oglądam ;D
Ja już po porannej kawce i śniadaku, czekam na monterów, bo mój M zamówił vectrę
 
Heloł ...

u nas dziś od rana piękne słonko, więc nastrój też od razu lepszy :-)
szkoda, że młoda chora, ja też zasmarkana i musimy siedzieć w domu ...

Vici, dzięki za cynk ;-)moje dziewczyny co prawda są tak wykończone po przedszkolu i żłobku, że wystarczy im kołysanka, buziak i śpią ... ale zawsze warto posłuchać ...

laktator mam Tommee Tippee - dostałam w prezencie przed 1 porodem i baaardzo się przydał ... mała miała na początku problemy z zassaniem wieeeeelkiego cyca a do tego jeszcze żółtaczkę ... musiała leżeć po lampami i nie było czasu na godzinne karmienia ... a że miałam hektolitry mleka, to bez problemu ściągałam i piła z butli ...
potem też był przydatny ...
w zamrażalniku miałam zawsze kilka porcji mleka, a jak dziewczynki były starsze, to pierwsze kaszki robiłam im na swoim mleku ...

Ag-Krk, mam nadzieję, że uda się jakoś przemówić teściom do rozumu albo wziąć ich sposobem ... mnie strasznie irytuje takie zostawianie najważniejszych zakupów na czas po urodzeniu ... są wtedy ważniejsze sprawy ;-)
ja mam z teściami na odwrót ... też chcieli kupić wózek, ale w naszym przypadku, kiedy nie planujemy już więcej dzieci i mamy jeszcze 2 inne wózki, wydawanie ponad 2 tys. na nowy wózek jest raczej zbędne, dlatego postanowiliśmy ich ubiec i kupić używkę ;-)

Gosia83, witaj :-) gratuluję drugiego malucha ... a ile ma ma pierwszy synek ???


co do ruchów ... ja też nie liczę i raczej nie zamierzam ... młody jest ostatnio bardzo aktywny, mam nawet wrażenie, że aż za bardzo ;-) jeśli coś mnie zaniepokoi, to i tak od razu pojadę na KTG ...

Ewa81, współczuję stresów przez tą wizytę ... mam nadzieję, że powiedziałaś im, co o nich myślisz :tak:
 
reklama
Do góry