reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

...::Mamusie grudniowe 2013::.. :)

Aia super wiesci wiec ciesz sie ciaza, ciesz :tak::tak: najwazniejsze,ze maluch zdrowy.
witaminka z twoich postow zawsze taki piekny optymizm plynie :-) wiek chlopakow fajny,ja tez nie chcialam az tak duzego przeskoku ale zycie zrobilo swoje...
koralikowa ty sie przez chlopa lepiej nie denerwuj,a z Victorem lepiej dzieki.
Co do PAPA to tu jest obowiazkowe i robia wszytskim bynajmniej w moim regionie.
 
reklama
Maybeanna- życzę Ci oczywiście lekkiego porodu, ale tak na prawdę dopiero po całej akcji tak na prawdę będziesz wiedziała o czym mowa. Nie chcę tutaj wyjść na mądralińską czy coś w tym stylu, ale uwierz mi, że po pierwsze każda kobieta ma inny próg bólu i inny poród, a po drugie istnieje coś takiego jak trauma poporodowa, ludzie są bowiem różni i niektórzy po pierwszym porodzie boją się następnego (mają barierę psychiczną). Zwłaszcza, gdy zachodzą komplikacje poporodowe u malucha. Po prostu sytuacje życiowe są różne i nie można tematu traktować tak restrykcyjnie. Ja próbowałam urodzić naturalnie bez znieczulenia, teraz tez będę próbowała choć będę może chciała już znieczulenie, ale w żaden sposób nie uważam, że cc to coś złego i determinuje jakość życia dziecka. Moje dziecko rozwija się super, a wyszło przez cesarskie.

witaminka- na prawdę podziwiam. Ty po prostu jesteś do tego stworzona. Ja nie mam tak 'romantycznego' podejścia do tematu. Bolało mnie jak cholera i wolałabym,żeby nie bolało;-)Uważam, że natura okropnie się nami obeszła. Ciąża męcząca, poród męczący, potem 'zepsute ciało'. Jestem daleka od postrzegania ezoterycznego całego tego 'zamieszania'. Ale pomimo to nie mam złych wspomnień, a wręcz przeciwnie skoro zaplanowałam drugie dziecko;)

Wybaczcie moje mało uniosłe wywody, może to hormony, ale takie jest moje zdanie.
 
Dziewczyny a jak u was z waga?? Ja mam narazie 2,5 kg do przodu,z Victorem przytylam 18 kg:baffled: ciekawe ile teraz bedzie.Dobre to,ze przy karmieniu ladnie lecialo w dol i po 4 mies po cc mialam 4kg na plusie od wagi przed ciaza.
 
helllou:rofl2:

Aia
super wiesci!! bardzo sie ciesze:tak:
vici 2,5kg to nie duzo jak na poczatek 4mca;-)

U mnie taka waga jak przed ciaza, super ze teraz taki wybor owocow mozna grzeszyc do woli:-D

Dziewczyny zakladam nowy watek- prawno zasilkowo poradniczy:tak:
 
PAPPa masz ze względu na wiek, czy jakieś wskazania medyczne? .

Wiesz, ze względu na to, że w styczniu poroniłam. I moj lekarz z NFZ dał skierowanie na USG genetyczne +bHCG + PAPA.
A to USG to mnie wysyła bo u niego w przychodni on nie ma jakiegoś super extra sprzętu a do kliniki do której mnie wysłał mają najnowszy sprzęt i bardzo wyspecjalizowny personel jeśli chodzi o te USG.
Ja mam 31 lat rocznikowo, to moje pierwsze dziecko, raz poroniłam, a zachodziłam wtedy w ciążę półtora roku - i chyba dlatego chcę te nieinwazyjne prenatalne.

Ja się boję toxo, bo ja nigdy nie przeszłam i nie mam przeciwciał, więc dmucham na siebie żeby nic nie dostać....

vivi ja jeszcze nic nie utyłam, ale ja mam nadwagę i mam nadzieję, że małe wyjada mój tłusczyk i waga długo nie ruszy :D

Dziewczyny - poród w domu??? podziwiam, ja bym się jednak nie odważyła..... ale to chyba dlatego, że pierwzy porób mojej siostry trwał 14 godzin i ledwo z życiem uszła... i gdyby nie szpital, dobra reakcja, sala operacyjna to by nie wyszła. Ja bym chyba się nie odważyła.
Nie mówiąc, że ja się tak boję porodu że aż się trzęsę na samą myśl.....
 
Dziewczyny jestem po badaniach. Jak nigdy wyniki idealne. Dzidziuś urósł niesamowicie przez miesiąc. Zrezygnowałam z możliwości badań prenatalnych. Jednak badania mojego Słoneczka są super, min. przeźierność karkowa.
Tak więc wszystko super, nie licząc senności i bólu głowy...
Pozdrawiam
 
reklama
Witam grudniowe mamy:)
Dopisuję się do grupy. Mam 29 lat, to moja druga ciąża. Dziś mam usg, mam nadzieję że dziecko zdrowe, może uda się podejrzeć kto tam siedzi ;) Czuję że to chłopak, choć przy pierwszej ciąży czułam że będzie dziewczynka i się nie sprawdziło.
Pozdrawiam!
 
Do góry