reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maluszkowe i nasze zakupy.

reklama
Wama masz racje.Ale jak mieszkasz w Polsce to wydaje sie ze tu jest lepiej.Moja kuzynka znowu w Polsce stwierdzila ze nie ma fajnego wozka i moze ja jej cos kupie tu,ale wybilam jej to z glowy bo po tym co juz sie tu nachodzilam to nie ma co tu wybrac.Wszystko na jedno kopyto.Sama nie wiem jaki wozek wybrac bo trzykolowe mi nie pasuja,a czterokolowe to same plastiki z malymi kolkami.Ale jak pisalam na ogolnym tesciowa chce mi kupic a nie chce tez ja naciagac na taki za 400-500$ bo glupio mi a dokladac tez za bardzo nie chce bo i tak wiele wydatkow mnie czeka.A dwoja starszych tez potrzebuje roznych rzeczy.Mysle ze kupi graco:

Amazon.com: Graco Quattro Tour Sport Travel System, Boone: Baby

co o nim myslisz?
 
OwIrene ja mam graco po Pacie i bardzo sobie go chwale. Moj to jest dokladnie ten Buzzillions.com
Ja nie narzekam. Prowadzi sie latwo, ma duzy koszyk na dole, co dla mnie bylo raczej bardzo wazne, i ma cupholder :) na kawe
 
o ok dziekuje, bo chcialam porownac ceny, u nas naprzyklad sa pieluszki huggies jumbo pack, ale to sa 36sztuki dla noworodkow i sa po jakies $8.50 i chcialam porownac polskie ceny.

Kupilam firanke do pokoju maluchow w Kubusie, moj tata wraca w czwartek z PL to mi przywiezie. Zaluje ze tutaj nie ma takich slicznych rzeczy jak w Polsce
KUBUŚ PUCHATEK firanka marszczona Pokój dziecięcy, tapety ścienne, naklejki ścienne, tapety na ścianę, naklejki na ścianę, dekoracje ścienne

Ale numer! a ja zawsze sadziłam ze to w USA są 100 razy ładniejsze rzecy dla dzieci. Moja znajoma właśnie urzadzała pokój w nowym domu dla swoich synków i większośc rzeczy to własnie rzeczy przysłane przez babcie ze stanów. Śliczniusie pościelki, narzuty w komplecie, zasłonki, łóżka a la Zigzak McQueen itp.

SDtąd moje niepomierne zdziwienie z tytułu zachwytu nad firankami z kubusiem puchatkiem;-). Widzisz-jednak to prawda że zawsze wydaje nam się ze inni maja lepiej. A tu okazuje się ze niekoniecznie:tak:

Wama masz racje.Ale jak mieszkasz w Polsce to wydaje sie ze tu jest lepiej.Moja kuzynka znowu w Polsce stwierdzila ze nie ma fajnego wozka i moze ja jej cos kupie tu,ale wybilam jej to z glowy bo po tym co juz sie tu nachodzilam to nie ma co tu wybrac.Wszystko na jedno kopyto.Sama nie wiem jaki wozek wybrac bo trzykolowe mi nie pasuja,a czterokolowe to same plastiki z malymi kolkami.Ale jak pisalam na ogolnym tesciowa chce mi kupic a nie chce tez ja naciagac na taki za 400-500$ bo glupio mi a dokladac tez za bardzo nie chce bo i tak wiele wydatkow mnie czeka.A dwoja starszych tez potrzebuje roznych rzeczy.Mysle ze kupi graco:

Amazon.com: Graco Quattro Tour Sport Travel System, Boone: Baby

co o nim myslisz?

Graco to chyba jednych z popularnieszych wózków w USA, czy sie mylę? Powiem szczerze ze mi zawsze sie one podobały ale koleżanka narzekała na ten wózek a miała wersję kupowana w USA ( nie wiem czy są jakieś różnice w "wersjach" na rynki amerykański i europejski). Ale było to z dobrych 6 lat temu więc pewnie jakość tych wózków znacząco się zmieniła, jak zreszta wszytskich od tego czasu.
Mi wydaje sie on przytulny i całkiem zgrabny. Nie podnosiłam go i nie wiem jak wagowo by się sprawdzał ale na pierwszy rzut oka wydaje się fajny.

a ja mam pytanie trochę z innej beczki: dziewczyny co sadzicie o sterylizatorach?
Przy Julce nie miałam, wygotowaywałam butelki we wrzątku ale wkurzało mnie ze juz po pierwszym wygotowaniu butelka robiła się matowa i nieestetycznie wyglądała-jak uzywana z 3 lata. Teraz myślę nad sterylizatorem ale ani nie wiem czy tak naprawde warto ani nie znam się na tych wszytskich modelach:elektroniczny, parowy, mikrofalowy i jeszcze jakiś-nie mam głowy do myśleniua nad trafnością wyboru.

Może któas z Was używała jakiegoś modelu i może polecić lub tez kategorycznie odradzić?
 
ewcia chodzi o to ze oni tutaj rzadko uzywaja firanki tylko glownie zaslony i zaluzje, posciele sa naprawde piekne zgadzam sie :) ale brakuje im duzo rzeczy ktore nadaja ten slodki urok pokoikowi. Ja strasznie chcialam zrobic tematyke Krola Lwa w poloju malych, ale nic nigdzie nie jest dostepne. Duzo przedmiotow jest do siebie podobnych i ciezko zrobic cos oryginalnego.

Co do wozkow Graco, sa stosunkowo ciezkie, nie polecalabym dla kogos kto nie ma windy i mieszka na 4 pietrze, ale po za tym nie moge na nie narzekac. Dodam ze ja mieszkam na obrzerzach miasta i nie mam chodnikow, wiec jazda byla po ulicy i porwadzil sie swietnie.
 
Ja chcialabym go sprawdzic jak sie prowadzi,ten twoj jest plastikiowy czy aluminiowy? Bo ten co ja ogladalam jest aluminiowy z tego co czytalam tylko nie wiem czy caly .A z tym wycofaniem to podobno budka grozila obcieciem palcow dziecka,ale ja tego nie slyszalam i podobno juz ta partie wycofali ze sprzedazy.
Mnie podobaja sie Polskie wozki te z pompowanymi kolami.Ale z braku laku lepszy kit
 
a co do sterylizatora, to sie nad nim zastanawialam, ale dopoki nei znajde takiego ktory, po za tym ze wysterylizuje butelki to jeszcze je umyje... to nei kupuje. Szkoda czasu i pradu. Po za tym nie wiem czy sa w PL ale w USA sa takie worki plastikowe z zamknieciem do ktorych wlewa sie troche wody i wklada do mikroafli na iles tam minut i one sie sterylizuja i na nie wlasnie chyba sie zdecyduje.
 
Ja chcialabym go sprawdzic jak sie prowadzi,ten twoj jest plastikiowy czy aluminiowy? Bo ten co ja ogladalam jest aluminiowy z tego co czytalam tylko nie wiem czy caly .A z tym wycofaniem to podobno budka grozila obcieciem palcow dziecka,ale ja tego nie slyszalam i podobno juz ta partie wycofali ze sprzedazy.
Mnie podobaja sie Polskie wozki te z pompowanymi kolami.Ale z braku laku lepszy kit

Stelaz wozka jest aluminium, ale inne czesci jak podnozek to jest plastik, kola tez sa cale plastikowe. Wozek jest stosunkowo trwaly, bo ja swoj uzywalam z 8 miesiecy i dalej wyglada jak nowy, nic w nim nie lata ani sie nic nie chwieje.
 
reklama
No chyba nie mam wyjscia i zostane przy tym wozku co pokazywalam.
Co do sterylizatorow to chyba kupie ten zestaw:
Walmart.com: Avent - Essentials Bottle Gift Set with Sterilizer, BPA Free: Feeding
Mnie wkurzalo zawsze gotowanie butelek a ze i tak butelki aventu kupic mialam to mysle ze to sie sprawdzi tylko nie wiem jak sprawdzaja sie sterylizatory do mikrofali.Ja jednak jestem za tym zeby kilka miesiecy sterylizowac w jakikolwiek sposob butelki(3-6 miesiecy).
 
Do góry