reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maluszkowe i nasze zakupy.

Dzięki za odpowiedź.Zastanawiam się jeszcze tylko czy na pierwsze 2 tygodnie nie kupować pieluch 1...bo maluszek chyba za mały jest na te od 3kg?Do szpitala kupiłam 26pieluch od 2kg,są malutkie:tak:Z tym,że drogo wychodzą te najmniejsze firmowe.Ja kupiłam z rossmana i jeden minus to zapięcia na perforowaną taśmę.Z tym,że jak nie ubrudzę to się mocno trzyma.Doszłam do wniosku,że bez sensu inwestować w drogie pieluchy na początku gdy maluch na rzadko robi,bo może się okazać,że pieluchy będą na tyle często zmieniane,że nie sprawdzę wielogodzinnej chłonności...:dry:
 
reklama
Jeśli dobrze pamietam, to w jakiejś dzieciowej gazecie czytałam, że włoski u maluszka, to na początku myje się normalnie mydełkiem lub żelem, a szamponem dopiero po 1 miesiącu. Zreszta, te pierwsze włoski i tak się o prześcieradełko wytrą;-):tak:

Co do Oilatum, to ja nie kupuję. Też o nim myślałam, bo w końcu takie polecane, ale koleżanka, która ma 8 miesięczne bliźniaczki mi odradziła. Powiedziała, że dopóki dziecko nie ma problemów skórnych, to nie ma sensu, ponieważ tam w skladzie jest parafina, która tak jakby uzależnia skórkę od natluszczania i potem, to już trzeba coraz częściej i coraz droższe kosmetyki stosować, a dziecko po takiej kąpieli, to jak wysmarowane masłem wygląda. Jeżeli już emolient, to podobno Emolium, o którym któraś z Was pisała, podobno lepszy, z tym że to dopiero po 1 miesiącu. My narazie kupiliśmy zwykły żel do cialka i włosków Hippa, zobaczymy co wyjdzie w praniu.;-)
 
Ależ nakupowałyście jak mnie nie było :-)

z 5-10-15 to ja chodzę za takim cieniutkim kombinezono-śpiworkiem już dawno. Podoba mi się i chciałabym go kupić ale nie wiem czy jest sens? Mam kombinezon taki na wyjście i na pierwsze spacery a potem już cieplutko będzie...
5u1701_326.jpg
 
a to nie jest tak z ciemieniuchą że jak się nie dba o główkę dziecka to wtedy się pojawia???:confused::confused:

Ciemieniucha nie jest wynikiem zaniedbania skóry tylko jej niedojrzałości...

Jeśli dobrze pamietam, to w jakiejś dzieciowej gazecie czytałam, że włoski u maluszka, to na początku myje się normalnie mydełkiem lub żelem, a szamponem dopiero po 1 miesiącu. Zreszta, te pierwsze włoski i tak się o prześcieradełko wytrą;-):tak:
Moim chłopcom włoski się nie wytarły.
 
a to nie jest tak z ciemieniuchą że jak się nie dba o główkę dziecka to wtedy się pojawia???:confused::confused:
Ciemieniucha
Grube, żółte łuski na głowie dziecka pojawiają się najczęściej w kilka dni po urodzeniu. Mogą być pojedyncze, ale bywa, że pokrywają niemal całą powierzchnię skóry głowy.

Nadgorliwe gruczoły

Jest to efekt nadmiernego działania gruczołów łojowych, znajdujących się na skórze dziecka. Hormony mamy, które przez pewien czas po porodzie krążą jeszcze w organizmie malca, sprawiają, że gruczoły pracują zbyt intensywnie. Łój, wydzielany przez nie w nadmiarze, zasycha na główce dziecka i łącząc się ze złuszczonymi komórkami naskórka, tworzy na niej ciemnożółte plamy o różnym stopniu nasilenia.

Ciemieniuche dziecko ma od mamusi, od jej hormonów.
 
Te pierwsze włoski nie tyle się wycierają, co wypadają pod wpływem hormonów, bo to jest pozostałość owłosienia płodowego. Mój Karol jak się urodził, to miał włoski nawet na uszach ;-). Na główce miał ciemne włoski, które potem wypadły i w okolicach 4 miesiąca był prawie łysy, a potem mu wyrosły prawdziwe włoski, dużo jaśniejsze :tak:.
 
Mój Dawidek miał całą główkę włosów, ale się mu wytarły, wypadły, po bokach i z tyłu, tam gdzie główka obcierała się o pościel :)
75557bc6ce.jpg
e158e30003.jpg


Na zdjęciach widać różnicę, gdzie ma całą główkę włosów, a później tylko na czubku :-D
 
Moj Jas tez mial ciemieniuche (raz czy dwa) ale smarowanie jej Olejuszka (nie pameitam juz jakiej to firmy) zalatwilo sprawe :tak:

ja tam ciesze sie z tego kupionego wczoraj kombinezonu - jak bedzie zimno to sie przyda, jak bedzie cieplej to mam innny wiec jestem jzu zabezpeiczona :tak: Moze nie tyle ja co Adas :-D

Do szpitala kupilam mala paczke pieluch Huggies (tych najmniejszych) - 28 sztuk bodajze - zobaczymy jak sie sprawdza, ale tak czy siak juz w domu przejde na Pampersy 2 z Niemiec :tak:
 
Do dziewczyn, które kupowały te kopertowe koszule Muzzy, jaka jest różnica w rozmiarach? Chciałabym sobie ją zamówić, ale nie wiem czy szukać rozmiaru w dół,czy patrzeć na te wymiary, które podaje sprzedawca na stronie:confused:

ramari: Ty kupowałaś tą kopertową muzzy?

mi właśnie przyszła ta koszula KOMFORTOWA koszula dla karmiacej *KOLORY* L(42) (875617676) - Aukcje internetowe Allegro

i muszę powiedzieć, że całkiem fajna, ale też troszkę duża

Hej :-)
Ja kupiłam dokładnie tą koszulę:
MUZZY * 100 % Bawełna * koszula * do karmienia_M (888578025) - Aukcje internetowe Allegro
Generalnie ja noszę rozmiar między S, a M- wzięłam rozmiar M (bo to chyba najmniejszy z tego wzoru) i mogłaby być troszkę mniejsza, ale dramatu nie ma.
 
reklama
Do góry