reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majóweczki 2008



Kathy moja Ami też śpi na spacerku i nie powiedziałabym, że jest jej nie wygodnie, ta nasza spacerówka jest wielka i pięknie się rozkłada (długo zastanawiałam się jak, aż w końcu doszłam do tego :tak:), pięknie zasypia w spacerówce i potrafi spać kilka godzin, wstaje potem wyspana i szczęśliwa :tak:

[/quot

Czy tu masz na mysli rozkładanie spacerówki prawie,że na płasko bo niewiele rozumiem:baffled::confused:.Moje ma jeszcze troszkę miejsca nawet jak ma koc ale to tylko jakieś 15 c-20 cm także niedługo bedzie na styk,ale póki co brdziemy jezdzic w gondolce spiwór mam ale narazie kocem przykrywam i pokrowcem -wystarcza jak narazie.
Dzięki wam za rady może spróbuje tak jak mówicie kłaśc ja wczesniej :tak:jk się uda.Dzis kąpałam o 7 00 jak zwykle darła w niebogłosy tak przerażliwie gazy odchodziły i w brzuchu bulgotało -no nie mogłam i nie miałam jak pomóc .trwało to pół godziny-ale dla mnie to była wieczzność!!!Spróbowałam ogrzac jej brzuszek ciepłem suszarki i przystawic do cyca i wiecie co?Usnęła i nie wiem co pomogło suszarka czy samo przeszło???Czyżby mi powracały bóle brzucha po tym jak pije mleko ?Musiałabym znów z miesiąc nie pic aby to sprawsdzić :tak:Tyle,że twarz ma czystą naprawde sama juz nie wiem ????

Dobrej nocy i przespanej życze:-)
 
reklama
Witajcie! Wlasnie wykapałam moje dziecko i załwazylam ze na brzuszki ma takie czerwone szorstkie plamki od czego to moze byc?? Miala ktoras cos podobnego?? Bo ja juz wpadam w panike :-(

Hej. Moj Bartek tez tak ma, ale na plecach. Na poczatku lekarz mowi, ze to skaza bialkowa, bo karmie piersia. Nie wiem jak Ty. Dal jakas masc i kazal kapac w oliwce. Ok. Masc nie pmogla, a po oliwce zrobilo sie jeszcze gorzej, ze dziecko doslownie chodzi na plecach, tak go swedzi. Podejrzewam wiec, ze jest uczulony na oliwke jak dwoch synow mojej siostry. Nie wykapalam go wczoraj w oliwce, tylko dodalam kalii i dzis jest o wiele lepiej. Wprawdzie nadal sie drapie, bo ma tez te plamki wlasnie na brzuszku, ale juz sa mniej czerwone. Poczekam do poniedzialku i pojde znow do lekarza. To po prostu alergia na cos, ale trzeba wykryc na co. Nie panikuj, tylko sprobuj zrovic cos inaczej niz do tej pory. Moze to uczulenie na proszek, albo pierza. Pozdrawiamy :)
 
Dotkass a gdzie ja ta ksiązeczkę dostanę ???Jaki ma tytuł?Ja kiedys czestą ją oglądałam w tv na TVP 2 ale juz nie leci bo ona umarła tak gdzieś czytałam:-(

Ja tę książkę wyczaiłam w necie, jest jej ponad 200 stron, wydrukowałam i teraz ją studiuję ;-):-)​


O tak właśnie to ta książka :tak::tak::tak:

Kathy
z tymi kolkami widzę że nieciekawie u was, a ja powiem ci że wczoraj jak moja mama ułożyła Hankę na brzuszku, masowła ją 15 min to z każdej strony gazy, odgazowała ją za wszytskie czasy, także może masaż po kąpieli???

Nasza odgazowuje się często, po kąpieli zawsze ją masuję a i tak budzi się w nocy...a dziś to poprostu masakra, nie wiem co jej się stało, zasnęła dopiero przed chwilą i musiałam ją nosić, za wcześnie ją pochwaliłam, że tak ładnie sama zasypia :sorry2:

Madamagda, Dotkass - zazdroszczę takiej systematyczności. U mnie może nie jest tak źle ale jak Zuzia wstanie o 7 to ma oczy jak 5 zł i nie ma mowy o spaniu. Chociaż może jakbym jej dała smoka toby usnęła. No ale nie chcę nadużywać go więc wstaję razem z nią. Zuzia na spacerze raczej drzemie. Nie zasypia mocno. Jak przyjdę do domu to zaraz się budzi i to najczęściej z płaczem.

Moja też oczy jak 5 zł ma z rana, ale gadamy chwilkę i jak nakarmimy się to mówię jej, że Mamusia musi jeszcze iść spać, bo nie będzie się miał kto nią zajmować w ciągu dnia, bo siły nie będę miała i chwilę pomarudzi jak ją usypiam, ale zasypiamy dalej :tak:, a co do drzemki na spacerku, Ami też tak miała, że jak tylko otwierałam drzwi domofonem to oczy jej się otwierały, ale teraz już zasypia mocniej...teraz drzwi otwoeram kluczem a nie domofonem ;-):-)

Witajcie! Wlasnie wykapałam moje dziecko i załwazylam ze na brzuszki ma takie czerwone szorstkie plamki od czego to moze byc?? Miala ktoras cos podobnego?? Bo ja juz wpadam w panike :-(

Może to odparzenie od pieluszki, albo obtarcie :confused:

Moje dziecko to już robi sie córeczka tatusia Taka mała a tak rozpoznaje że to on wtedy nawet jedzenie mało ważne tylko śmiechawa do niego W końcu ile można sie do jednej mamy śmiać:-D

Moja to samo, do mnie tak nie gada jak do R, zakochana w Tatusiu, zresztą z wzajemnością :tak::-)

Czy tu masz na mysli rozkładanie spacerówki prawie,że na płasko bo niewiele rozumiem:baffled::confused:.Moje ma jeszcze troszkę miejsca nawet jak ma koc ale to tylko jakieś 15 c-20 cm także niedługo bedzie na styk,ale póki co brdziemy jezdzic w gondolce spiwór mam ale narazie kocem przykrywam i pokrowcem -wystarcza jak narazie.

Tak, rozkładam na płasko jak już zaśnie, jak jeszcze ma otwarte oczęta to siedzi na półsiedząco, a potem myk i rozkładanko i Niunia ślicznie śpi...tak jak pisałam wcześniej, my też mamy jeszcze miejsce w gondoli, ale nasz nerwusek nie dał rady w niej wyleżeć :tak:
 
Marlene wyglada to na alergie i tak jak pisala Bartula przyczyn moze byc wiele a raczej alergenow....musisz prze analizowac czy nie zmienilas kosmetykow,proszku do prania,moze jakas nowosc w towjej diecie ,czy juz kiedys to zauwazylas wczesniej u dziecka.

Zmykam spac.Dobranoc.
 
Hej

Ja wczoraj miała z moją małą koszmar. Darła się wniebogłosy już o 18.30 była śpiąca. Chciałam ją trochę przetrzymać żeby poszła później spać al skapitulowałam. Szybciutko ją umyłam. Przy kąpieli się uspokoiła bo bardzo ją lubi. a potem cyca i spać. I niestety nadal wstaje jeden raz częściej w nocy. Nie wiem czy to przez chorobę czy przez suche powietrze w mieszkaniu. Wietrzyłabym mieszkanie ale mała jest chora więc boję się że się bardziej rozchoruje. Jak wyzdrowieje to zobaczę czy świerze powietrze lepiej zadziała na jej sen:tak:

Kathy - mogła to być pomocna suszarka. Mi mała też zasypia czasami przy suszarce. jak nie mogę dać sobie z nią rady bo płacze i nic już nie jest w stanie jej uspokoić to włączam suszarkę i albo natychmiast się uspokaja albo nawet zasypia:tak:


Moja też oczy jak 5 zł ma z rana, ale gadamy chwilkę i jak nakarmimy się to mówię jej, że Mamusia musi jeszcze iść spać, bo nie będzie się miał kto nią zajmować w ciągu dnia, bo siły nie będę miała i chwilę pomarudzi jak ją usypiam, ale zasypiamy dalej :tak:, a co do drzemki na spacerku, Ami też tak miała, że jak tylko otwierałam drzwi domofonem to oczy jej się otwierały, ale teraz już zasypia mocniej...teraz drzwi otwoeram kluczem a nie domofonem ;-):-)
To może i ja tak spróbuję z tym porannym spaniem:tak: A na jak długie spacerki chodzicie ??
 
Witajcie!
Kolejna przespana noc, mam nadzieję że już jej tak zostanie.
Zaraz mam zamiar wziąść się za wysprzątanie mieszkania, ale troszkę boję się włanczać odkurzacza, bo Hania wczoraj bardzo się go wystraszyła :sorry2:

Co do długości spacerków to chodzimy zazwyczaj 1,5-2 h bez względu na pogodę codziennie musi być.
 
Właśnie czytałam że dzieci lubia odkurzacz no to wczoraj odkurzsam przy niej a tu taki ryk że prawie mi sie zaniosła :szok: moja wiec tez sie boi
My sie wysypiamy od kilku dni tzn z jedzeniem 2-3 razy spimy do 9 ale na przykład u mnie jest tak ze jak ja połoze wczesniej tzn tak koło 8 to wstaje tez wczesnie po 6 a jak pózniej to wstaje póżniej i to mi lepiej pasuje
A z wysypkami to ja sie jeszcze u siebie na szczescie nie spotkałam wiec nie pomoge
 
Witam się na pół przytomna na pół "naenergetyzowana",

Jestem po ogromniastykm kubasie kawy bez mleka, a to z prostej przyczyny, Ami dziś dała nam do wiwatu, najpierw ciężko jej było zasnąć o czym pisałam wczoraj wieczorem, a w nocy o 3:00 obudziła się na jedzonko i odechciało jej się spać :dry: do 5:00 nie spała, a my razem z nią, przy okazji pokłóciłam się z R, pewnie z tej zarwanej nocki...podejrzewam, że nie chciała spać dalej, bo R stwierdził, że cche się poprzytulać z Ami i wziął ją do łóżka, a ja biorę ją dopiero z rana i się dziecku poprzestawiało, ja oczywiście pretensje miałam o to do R, i oboje nabuzowani, koszmar :wściekła/y:

Dziubek, my chodzimy na spacerki tak jak Madamagda około 1,5 do 2 godzin, jak było cieplej to nawet 4 godzinki za jednym wyjściem :tak:

Witajcie!
Kolejna przespana noc, mam nadzieję że już jej tak zostanie.
.

Ale Ci zazdroszczę, Hanutek to istny Aniołek pod względem spania :tak:
 
reklama
Hej Mamusie :) U mne noc tez byla dzis udana. Babel obudzil sie 2 razy na cycusia i spal slodko. Zasnal przed 22 i po tych pobudkach obudzilismy sie o 8.30. Ale on lubi jeszcze o tej porze spac, wiec o 9.30 poszedl spac i nadal spi. U mnie dzis zimno na dworze i nie wiem czy mam z nim wychodzic, bo ma katarek i kaszle troche. Boje sie, ze bedzie gorzej, a chce w pon do lekarza isc. Moze na chwilke wyjde z nim do ogrodu. Maz pracuje dzis 15h, wiec nudny dzien bedzie :( Dobrze, ze mam Bartka. Gdybym byla w Polsce to problemu by nie bylo, cala rodzinka tam to byloby co robic, a tak sama z malym :(
Milego dzionka :happy:
 
Do góry