reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majóweczki 2008

:szok:
Ja teraz mam cyce jak kamienie bo moja jak zasnęła na spacerze o 8 00 to śpi jak kamień do teraz jescze nie wstała-zaraz bedzie 5h:szok:A w nocy by tak mogła:angry:Ona z rana mi spi najdłu żej .Ale i ja skorzystałam i na godzinkę kimnęłam się sama:happy:.
Kathy
wygląda na to że ona ma poprzestawiane godziny, może spróbuj ją zmęczyć przez cały dzień i zaśnie wieczorem jak kamień.
 
reklama
Cześć Kochane,

Kathy
moja Ami też śpi na spacerku i nie powiedziałabym, że jest jej nie wygodnie, ta nasza spacerówka jest wielka i pięknie się rozkłada (długo zastanawiałam się jak, aż w końcu doszłam do tego :tak:), pięknie zasypia w spacerówce i potrafi spać kilka godzin, wstaje potem wyspana i szczęśliwa :tak:

Madamagda my też mamy usystematyzowany czas w ciągu dnia, ale Ami nadal budzi się w nocy na jedzonko, to chyba zależy od dziecka, z tym, że Ami dość dużo przesypia w ciągu dnia, może w tym tkwi problem ;-), co prawda ta jedna pobudka w nocy nie jest straszna, bo tylko je i odbijamy i dalej śpimy

Nasz dzień wygląda następująco:
Między 6:00-7:00 pobudka
koło 7:00 jedzonko i śpimy dalej mniej więcej do 10:00
po pobudce zupka i idziemy na spacerek
Ami zasypia między 11:30 a 12:00 i śpi do 14:00- 15:00,
po przebudzeniu jemy kaszkę i bawimy się na macie, spacerujemy po domku itp,
Koło 17:00 je deserek i mamy drzemkę około 30 min do 1,5 godziny
19:00 kąpiel, następnie mleczko, chwila zabawy około 20 minut, Ami daje znać, że śpiąca, więc tulę ją do siebie i odkładam do łóżeczka i zasypia sama :tak:
No i pobudka między 2:00- 3:00 na jedzonko
Wszystkie drzemki w ciągu dnia zależne są od dnia, jednego dnia śpi dłużej innego po kilka minut

Dziewczyny, każde dziecko jest inne i każde potrzebuje czegoś innego, poczytajcie sobie książkę "Język niemowląt" Tracy Hogg (pisałam Wam o niej), ja dopiero po przeczytaniu jej - jeszcze nie całej zrozumiałam jakim typem jest moje dziecko i jak mam do niej podejść, by obu nam było dobrze :tak:, myślałam, że coś jest nie tak, że ja robię coś nie tak i w pewnym sensie tak właśnie było, a okazało się, że moje dziecko to poprostu z natury nie "aniołek", a "wrażliwiec" połączony ze "średniaczkiem" :tak:
 
Dotkass a gdzie ja ta ksiązeczkę dostanę ???Jaki ma tytuł?Ja kiedys czestą ją oglądałam w tv na TVP 2 ale juz nie leci bo ona umarła tak gdzieś czytałam:-(
Dobra jest lepsza jak nasza super niania bo to był ZAKLINACZKJA DZIECI:-)...

madamagda moja to od noworodka potrafiła cały dzień nie spac i potem jeszcze w nocy 3-4 razy się budzic tak tez do tej pory:tak::wściekła/y:Ja nie wiem jak jej dzień ułózyc ona sama musi się dostosować .Niby już 4 mce a jescze nic oprócz kąpieli i wtawania nie robi systematycznie czyli na godziny....No tak mniej więcej :wściekła/y:wiem kiedy wstanie itp.ale ona w domu jak pisałam wczesniej potrafi po 10 min spać -ja jej wyczuć nie moge :no::no::no:a kłade ją po kąpieli jak nie ma kolki usypia we własnym łóżeczku bez problemu a kapiemy o 19 00 .Tylko jak wypada kolka to się przełuża nawe t do 22 oo i bądz tu systematyczny:baffled::confused:Nie wiem jak tu dzień ułóżyć -moja narazie tylko cyc dostaje także trudno ja wyczuć...
A poztym ona tak już po 18 00 robi się strasznie marudna jakby już spać chciałą i nie wiem czy jej godzin nie poprzestawiać -tyle,że potem w nocy mi wczesniej wstanie:confused:Już sama nie wiem-SUPERNIANIA POMOCY!!!!Macie jakieś rady ?
 
Kathy
z tymi kolkami widzę że nieciekawie u was, a ja powiem ci że wczoraj jak moja mama ułożyła Hankę na brzuszku, masowła ją 15 min to z każdej strony gazy, odgazowała ją za wszytskie czasy, także może masaż po kąpieli???
 
Hej,
moja usnęła. Dzisiaj nie byłysmy na spacerze bo kuruję małą. Daję jej leki które pediatra przepisała ale nie wiem czy jest lepiej. Zobaczymy wieczorem. W ogóle cos jej się pomerdało przez te chorobę. Budzi się w nocy częściej. Nie wiem czy chce cyca czy co innego. Musiałam ją dzisiaj 3 razy smoczkiem zapychać bo wątpię żeby tak często chciała jeść.

Madamagda, Dotkass - zazdroszczę takiej systematyczności. U mnie może nie jest tak źle ale jak Zuzia wstanie o 7 to ma oczy jak 5 zł i nie ma mowy o spaniu. Chociaż może jakbym jej dała smoka toby usnęła. No ale nie chcę nadużywać go więc wstaję razem z nią. Zuzia na spacerze raczej drzemie. Nie zasypia mocno. Jak przyjdę do domu to zaraz się budzi i to najczęściej z płaczem.

Kathy - a próbowałaś ją kąpać i kłaść spać o 18?? Może być tak że wcale nie będzie budziła się wczesniej mimo że wcześniej pójdzie spać. U mnie tak było. Czy wykąpałam ją o 19 czy 20 czy 22 to i tak budziła się o 3lub4 rano.

A ja chyba Wam nie pisałam. Chrzcimy małą w tę niedzielę. Mam pietra. Zuzia lubi byc na rękach ale woli jak sie z nią chodzi. przecież nie będę z nia spacerować po Kościele. Jak ona wytrzyma 45 min to ja nie mam pojęcia. Ubranka już mam. Chrzestna zakupiła sukieneczkę i białe bolerko futerkowe. Jeszcze jej nie zakładałam.Będzie surprise w niedzielę:tak:
 
Hej mamuski. Iwonko podalam dzis Bartkowi jabluszko z nektarynka. Wprawdzie sie krzywil, ale chyba mu smakowalo, bo jak tylko widzial lyzeczke to sie trzasl i otwieral buzke :laugh2: Dalam mu 4 lyzeczki. Jak zrobi jutro ladna kupke to podam mu znowu.

U mnie dzis pogoda byla super, wiec spedzilismy troszke czasu na dworzu w ogrodzie. Oczywiscie na rekach, bo wozek to chyba jakies nawiedzone miejsce... Moj maz ma ochote na wlasna firme i oczekuje ode mnie wsparcia. Kurde, chlopak ma 24 lata i slomiany zapal do wszystkiego DOSLOWNIE!!! Jak go zniechecic??? Niby w niemczech latwiej z tym wszystkim, ale jak czlowiek, ktory nie czyta instrukcji obslugi nowej mikroweli chce sie zajac biurokracja?! Masakra!
 
Witajcie! Wlasnie wykapałam moje dziecko i załwazylam ze na brzuszki ma takie czerwone szorstkie plamki od czego to moze byc?? Miala ktoras cos podobnego?? Bo ja juz wpadam w panike :-(
 
U nas planu dnia brak:zawstydzona/y: Może oprócz kąpieli i czasem wstawania o równej porze Nie wiem może jakbyśmy sami mieszkali to jakoś by to sie ułożyło Tak już zauważyłam że jak nikt nam nie przeszkadza jest spokój w domu to i Zuza potrafi być spokojna i spać w dzień i ja dużo zrobie No ale takie chwile to można na palcach policzyć:-(

Moje dziecko to już robi sie córeczka tatusia Taka mała a tak rozpoznaje że to on wtedy nawet jedzenie mało ważne tylko śmiechawa do niego W końcu ile można sie do jednej mamy śmiać:-D
 
reklama
Marlene, mojej wyszły takie szorstkie plamki, wygląda jak sucha skóra. Mam pewne podejrzenia, że to coś w rodzaju liszaju i że mogłam ją zarazić, bo mi od czasu do czasu coś podobnego wychodzi na twarzy i rękach, już od lat, a potem na jakiś czas znika. We wtorek idziemy do lekarza, to pokażę jej to, może da mi skierowanie do dermatologa.
 
Do góry