reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe zakupocholiczki-czyli co gdzie i za ile

Dziewczyny!
Co myślicie na temat kupna używanego laktatora i sterylizatora ?
Czy jest to bezpieczne ??
Mam mieszane uczucia i jako niedoświadczona osoba pytam :-)

*****pozdrawiam świątecznie******
ja osobiście bym nie kupiła...:-p
ale wiem że dużo dziewczyn pewnie powie że wyparzysz i wygotujesz i będzie ok..

ale ja to nawet ciuchów użyuwanych nie kupuję...
więc nie wiem czy weźmiesz to zdanie pod uwagę...
radzę się jednak zastanowić czy sama chcesz.. ;-)
 
reklama
Vi w kupowaniu używanych ubranek dla dziecka nie widzę nic złego, zwłaszcza tego małego kiedy je założy tylko parę razy a ubrania wyglądają rzeczywiście jak nowe.


Natomiast w kwestii lataktora (!!!) chyba się nie odważę na zakup tego używanego choć widziałam że do niektórych modelach można wymieniać te zużywane elementy.

Sterylizator używany to w sumie też nic złego, w końcu podczas jego używania wytwarza się wysoka temperatura która niszczy zarazki i bakterie.

A pozostałe dziewczyny co o tym sądzą ????
 
zanka dlatego ja mówię ze ja bym nawet ubranek nie kupiła , więc laktatora tym bardziej i musisz spytać innych dziewczyn;-)
co do sterylizatora ja nie miałam , celowo :tak:
karmiłam piersią do 7 miesięcy a nawet w sumie 8
a późńiej to parzyłam wodą butelki , no a teraz już nie wyparzam więc w sumie jakbym kupiła to zbędnie,
ale myslę że sterylizator to możesz mieć używany
 
Im więcej opinii od Was, doświadczone majóweczki, na te tematy tym lepiej, nietylko dla mnie ale i pozostałych dziewczyn :-)

Ja będę musiała korzystać z tych wszystkich sprzętów bo muszę wrócić do pracy po macierzyńskim a karmić zamierzam jak najdłużej ;-)
 
Vi, yra - dzięki dziewczynki za odpowiedzi.

Ja taka niedoświadczona i stremowana przed wszystkim, jestem bardzo wdzięczna za praktyczne porady, hihi !!

Jedynie czego się nie boję to zakupów dla maluszka :-D:-D:-D
 
A ja zrobiłam listę rzeczy, które musimy zakupić dla maluszka i chorobka zgubiłam podczas przeprowadzki.... Nie za bardzo mam ochotę na tworzenie nowej bo tamta była naprawdę dobrze wykonana i było na niej wszystko co potrzeba.... :no:
A dziś M kupił mi dwie pary ciążowych spodenków bo już ciężko mi się zmieścić w moje rzeczy sprzed ciąży....:-D

 
karolka ja jak byłam u pl gina to dostałam taką listę właśnie (do szpitala i do domu co dla dziecka najpotzebniejsze )z różnymi ksiązeczkami..
jak uśpię małą to Ci wyspisze co tam miałam podane... ;-)
bo ja to i tak miałam więcej niz na liście z racji tego że jestem zakupoholiczką:-D
 
reklama
Do góry