reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe zakupocholiczki-czyli co gdzie i za ile

Kamcia Uda się sprzedać bo turystyczne są chodliwe:tak:

Ja chcę taką z bliźniakami:-)
My Tummy - ciążowe bluzki na prezent! 12 wzorów (1371481151) - Aukcje internetowe Allegro
super:-) ja dla jednego dzidzila kupiłabym sobie tą pszczółę śpiącą na liściu:-p taka słodka
fajne te pościele i łóżeczka.Sama jeszcze nic nie szukam, więc dzięki za inspiracje:)

mam pytanko odnośnie funkcjonalności(nie mam o tym pojęcie bom pierworódka:tak:)"
czy taki pomocnik(szafka obok z miejscem na przewijanie), jak jest na foto z kompletem żyrafkowym jest potrzebny czy zbędny? Będziemy urządzali pokój dla małego od podstaw, więc wszystko muszę kupić.Pokój będzie miał ok.15mkw.
jesli kupiłabyś łóżeczko turystyczne to masz przeważnie z przewijakiem montowanym do łózeczka:tak:i masz też kieszonki na ważne dla dziecka rzeczy ... duzo się w nich mieści
ja mam takie kolor 5 z kieszonkami po 2 stronach, z widocznej 3 większe z 2 są 4 mniejsze
i wszystko dla małej pomieściłam
*NOWE ŁÓŻECZKO TURYSTYCZNE ESPIRO MELODY SKLEP (1362946698) - Aukcje internetowe Allegro
jesli chodzi o drewniane, jak kupisz ten właśńie przsybornik co się zawiiesza do łózeczka myślę że Ci starczy żeby tam powmiescić takie jak kremy, pieluszki , oliwki i inne wazniejsze rzeczy
a przewijak moja znajoma ma zamontowany również do łózeczka drewnianego i nie potrzeba wtedy komody:tak: ona przynajmniej nie ma:-p i ja też uwazam że niepotrzebne miejsce zajęte , chyba że potrzebujesz więcej szafeczek na ciuszki to taka by się przydała
 
reklama
Po co są wogle turystyczne łóżeczka? chodzi o to ,że przenosi się je z pokoju do pokoju?
Bo nie wiedziałam nawet,że takowe są.
Mały będzie miał swój pokój, jednak słyszałam opinie ,że i tak będzie spał na początku w naszej sypialni, więc łóżeczko będzie trzeba w niej postawić.
 
Moje turystyczne łóżeczko służyło do podróży. Zabieraliśmy toto zawsze jak gdzieś wyjeżdżaliśmy a na miejscu nie gwarantowano nam drewnianego. Nasze łóżeczko składa się z rurek i materiału i materacyka i wszystko można złożyć do wielkości prostopadłościanu o wymiarach jakoś 30x30x80. A rozłożone jest duże dość (córka 4 latka mieściła się bez problemu). Przydatna rzecz. O innych turystycznych nie słyszałam ale też aktualne dostaliśmy więc nie musiałam się tym interesować. Jeżeli do naszego miałabym odkładać noworodka po porodzie to bym takie łóżeczko wyrzuciła bo nie ma regulacji dna więc dziecko leży na najniższym poziomie więc trzeba by się do niego schylać. Ale nie wiem jak mają nowe łóżeczka bo nasze ma już swoje latka.

A gdzie maluch będzie spał to Wasz wybór. Nasza córka nie spała u nas pokoju a to ja przez kilka tygodni spałam u niej. Żeby mąż miał spokoju więcej bo w końcu pracował, a ponadto wydawało mi się, że łatwiej będzie mi przełamać barierę psychologiczną "pozostawienia dziecka" jak ja wrócę do siebie niż ją wyprowadzać w inne miejsce. I obyło się bezstresowo.
 
Ostatnia edycja:
Po co są wogle turystyczne łóżeczka? chodzi o to ,że przenosi się je z pokoju do pokoju?
Bo nie wiedziałam nawet,że takowe są.
Mały będzie miał swój pokój, jednak słyszałam opinie ,że i tak będzie spał na początku w naszej sypialni, więc łóżeczko będzie trzeba w niej postawić.
turystyczne raczej bardziej mają taką nazwę dlatego że możesz je swobodnie złożyć w mały prostokąt i jak dużo jeździsz to w bagażnik i zawsze dziecko śpi w swwoim łózku;-) jak masz mało miejsca w domu możesz składac na dzień (choć na wyższym poziomie to dużo pracy bo trzeba górną część demontować ) i na noc możesz rozkładać..

ja mam turystyczne z 2 poziomami wysokości:tak: ale zawsze stało rozłożone
a kupiłam takie ze względu na częste przeprowadzki (jak to bywa w ie ) no i na to że łatwo poszło przesyłką z pl...
bo taki duży prostokat drewniany to nie dość że by zaważył, to jeszcze trzeba by płacić za gabaryty paczki , a tu łóżka beznadziejne żeby kupić i się nim nacieszyć;-)
stąd mój wybór z pl

no i też w turystycznym się dziecko o szczebelki nie uderzy bo jest z materiału :p i ma siatkę ;) więc 2 plus
aha i moje jak było na wyzszym poziomie , to w sumie jak odkładałam dziecko to lekko bujałam całością(jest taka możliwość) i dzieck jak w kołysce zasypiało..
oczywiście nie bujałam przesadnie , kilka sekund po odłożeniu żeby się nie przebudziło
tu na tym łóżeczku widac akurat poziom dla noworodka i tą całością możesz bujnąć przez materiał..
http://www.google.pl/imgres?imgurl=http://www.dwunastka.net.pl/galerie/l/lozeczko-turystyczne-kol_2860.jpg&imgrefurl=http://www.dwunastka.net.pl/k78,dla-dzieci-lozeczka,,69,moolino.html&usg=__wMPgCpudEaJGWYp7Xf-aVfV0-Oc=&h=554&w=600&sz=42&hl=pl&start=0&sig2=YxVL4P0jhskmZH918XGFWQ&zoom=1&tbnid=1nUjz5tRo4bMbM:&tbnh=165&tbnw=178&ei=msoPTfTOMs6IhQfP9f23Dg&prev=/images%3Fq%3D%25C5%2582%25C3%25B3%25C5%25BCeczko%2Bturystyczne%2B2%2Bpoziomy%26um%3D1%26hl%3Dpl%26sa%3DN%26biw%3D1280%26bih%3D564%26tbs%3Disch:1&um=1&itbs=1&iact=hc&vpx=1013&vpy=194&dur=445&hovh=169&hovw=184&tx=110&ty=99&oei=YMoPTY_JJsGwhQfuwYG4Dg&esq=14&page=1&ndsp=11&ved=1t:429,r:5,s:0
takie łózeczka nie mają wyjmowanych szczebelków ale mają odpinany cały bok ten mały i tam dziecko moze wychodzić i wchodzić ile zechce

aha i sa łóżeczka typowo turystyczne proste , ogólnie na same podróże, a są też takie właśnie bardziej skomplikowane(maja duperele muzyczki lampeczki dodatki) które służą zamiast zwykłych drewnianych na codzień
 
Ostatnia edycja:
Jaipur turystyczne są ładne łatwo się czyszczą są przenośne i można na wakacje je wrzucic do bagażnika. Na prawde warto pomyśleć ale jeżeli chcesz takowego używać na stałe kup koniecznie normalny dobrej jakości materacyk bo ten oryginalny nie nadaje się na więcej niż 2 noce
 
mi wlasnie maz juz wyjal maszyne, bo bede dzisiaj doszywac pasy do nowych spodni, szkoda tylko ze w sklepach ciazowych nie maja czegos takiego, bo musialam pozbawic kolejna letnia spodnice pasa :-D jak znajde moje wytwory po starych jeansach to cykne fotke i Wa pokaze, bom dumna z nich jak paw ze swych pior ;-)
 
ok, to jeszcze jedno pytanko- bo mnie naszły wątpliwości, czy jak będzie jedno łóżeczko,np do wyjazdów itp. to maluch nie przyzwyczaja się do niego, jak np spi w nim tydzień, a potem ma wrócić do swojego "stacjonarnego"?
 
nie wiem nie praktykowałam , jak lecieliśmy do pl to nie bralismy łózeczka naszego
mała spała w łóżku przez 2 tyg ,.. i spała normalnie , a późńiej w łózeczku też bez problemów:tak:
 
reklama
odnośnie łóżeczek turystycznych słyszałam juz róźne opinnie - jedni uzywaja na stałe (bo lekkie i może tez słuzyc jako kojec), a inni absolutnie odradzaja ze względu na materac (no ale jak juz wyżej dziewczyny wspomniały - można dokupić oddzielnie materacyk).

My bedziemy dużo podrózować (jedni i drudzy dziadkowie mieszkają daleko od nas), więc przydałoby się nam takie łóżeczko turystyczne. wiem, że też sa takie łóżeczka przenośne, które kładziesz na łózko normalne i ono zabezpiecza dziecko przed spadnieciem....nie wiem jak to sie fachowo nazywa, ale widziałam kiedys zdjęcie w gazecie i bardzo mi się spodobało - kosztowało ok. 200 zł

Kamcia... wzięłam purpurową :-)
to łóżeczko turystyczne z przewijakiem - super!

86ania.... bardzo ładne, też bedę potrzebować ciemnego łóżeczka

U nas dzidziuś narazie będzie z nami w sypialni....dokupimy łóżeczko (może dostaniemy) i chciałabym do naszej komody dorobić nakładkę do przewijania (mam zdolnego męża, więc moze nie będzie z tym problemu)
 
Ostatnia edycja:
Do góry