reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe zakupocholiczki-czyli co gdzie i za ile

reklama
uff... przejrzałam cały temat, 40 stron, dzieki dziewczyny za to forum, duzo ciekawych rzeczy mozna sie dowiedziec, szczegolnie dla kobiety ktora po raz pierwszy jest mamą ;-)

dziewczyny, mam pytanie do Was, szczegolnie do tych osob ktore juz rodzily i maja doswiadczenie, chodzi mi o wyprawke dla dzieciaczka, widzialam wczesniej liste rzeczy ktore napisalyscie ze są zbedne a czy jest mozliwosc stworzenia takiej listy niezbednej?
Tzn:
1. ile spiochow, pajacow, body, kaftanikow, koszulek, itp? na co zwracac uwage przy zakupach (z tego co wyczytalam to lepsze są te jak najbardziej rozpinane),
2. czy sprawdzaja sie kaftaniki zapinane i koszulki wiazane na boku ? kolezanka mowila ze są one dobre ze wzgledu na pepuszek bo doplyw powietrza jest i lepiej sie goi,
3. czy oplaca sie kupowac taki komplet wyprawki czy lepiej oddzielnie: Agugu.com.pl- Sklep internetowy:ubranka dla niemowląt i dzieci - - wyprawki rozm. 56 - Wyprawka niemowlęca Mały Lew, różowy - 6 części z łapkami r. 56 -
4. czy przyda sie nam - mamom majowym jakas kurteczka cienka dla maluszka czy lepiej jakis sweterek, dresik ?
5. jaki rozmiar brac czy ten najmniejszy 56 czy moze od razu 62 ? zakupy chce zrobic jak dowiem sie jaka plec, ale jeszcze na pewno nie bede wiedziec jak duzy bedzie dzieciaczek.

wiem ze pytania moga wydac sie bardzo proste ale dla kogos tak zielonego jak ja nie jest łatwo ;-)

a co do wozkow to ja pod uwage biore te dwa narazie:
1. Jedo FYN 4ds ..:: BOBO WÓZKI ::.. najlepsze WÓZKI DZIECIĘCE: FYN 4DS Freeline (3w1) głęboko-spacerowy z torbą + fotelik Maxi Cosi CabrioFIX
2. Implast Bolder sd ..:: BOBO WÓZKI ::.. najlepsze WÓZKI DZIECIĘCE: BOLDER SD zestaw (3w1) głęboko-spacerowy z torbą + Maxi Cosi CABRIO FIX
Są to zestawy z fotelikami Maxi Cosi.
To moze napisze co sklonilo mnie do wziecia pod uwage tych wozeczkow:
- kola pompowane duze - teren gdzie bede spacerowac pozostawia wiele do zyczenia, zeby wyjechac na "normalna" ulice musze pokonac droge z kamieni wiec kola piankowe albo jakies male odpadaja bo zaraz sie poniszcza. A zwrotne kola beda sie lepiej prowadzic.
- duza gondola - dzieciaczki bedziemy wozic w lato wiec niech maja troche luzu i przeplyw powietrza, no i na jesieni jak beda mialy ochote jeszcze w gondoli jezdzic to da rade,
- siedzisko spacerowe montowane tylem lub przodem do kierunku jazdy.

Napiszcie co sadzicie o tych wozkach i czy na dobre elementy zwracam uwage.
Kurcze ciezko tak pierworódce dobrac odpowiednie rzeczy, ale naucze sie, jeszcze do maja mam troche czasu ;-)
 
A dzisuiaj dostałam przesyłkę i trafiłam wreszcie na odpowiednie na aukcji nie wyglądały zbyt atrakcyjnie ale były tanie więc zaryzykowałam i SZOK, INTENSYWNA CZERŃ, 100% KRYCIA, CIEPLUTKIE I NIE WIDAĆ ŻE TO TE Z TYCH Z OCIEPLENIEM I CO NAJWAŻNIEJSZE NIE UCISKAJĄ I DOPASOWUJĄ SIE DO CIAŁA, REWELKA.
Dziewczyno z nieba mi spadłaś jak tylko przeczytałam o tych legginsach zaryzykowałam i są suuuuuuuuuper wygodne ciepłe nie ześlizgują się nie cisną poprostu rewelacja.
 
uff... przejrzałam cały temat, 40 stron, dzieki dziewczyny za to forum, duzo ciekawych rzeczy mozna sie dowiedziec, szczegolnie dla kobiety ktora po raz pierwszy jest mamą ;-)

dziewczyny, mam pytanie do Was, szczegolnie do tych osob ktore juz rodzily i maja doswiadczenie, chodzi mi o wyprawke dla dzieciaczka, widzialam wczesniej liste rzeczy ktore napisalyscie ze są zbedne a czy jest mozliwosc stworzenia takiej listy niezbednej?
Tzn:
1. ile spiochow, pajacow, body, kaftanikow, koszulek, itp? na co zwracac uwage przy zakupach (z tego co wyczytalam to lepsze są te jak najbardziej rozpinane),
2. czy sprawdzaja sie kaftaniki zapinane i koszulki wiazane na boku ? kolezanka mowila ze są one dobre ze wzgledu na pepuszek bo doplyw powietrza jest i lepiej sie goi,
3. czy oplaca sie kupowac taki komplet wyprawki czy lepiej oddzielnie: Agugu.com.pl- Sklep internetowy:ubranka dla niemowląt i dzieci - - wyprawki rozm. 56 - Wyprawka niemowlęca Mały Lew, różowy - 6 części z łapkami r. 56 -
4. czy przyda sie nam - mamom majowym jakas kurteczka cienka dla maluszka czy lepiej jakis sweterek, dresik ?
5. jaki rozmiar brac czy ten najmniejszy 56 czy moze od razu 62 ? zakupy chce zrobic jak dowiem sie jaka plec, ale jeszcze na pewno nie bede wiedziec jak duzy bedzie dzieciaczek.

wiem ze pytania moga wydac sie bardzo proste ale dla kogos tak zielonego jak ja nie jest łatwo ;-)

a co do wozkow to ja pod uwage biore te dwa narazie:
1. Jedo FYN 4ds ..:: BOBO WÓZKI ::.. najlepsze WÓZKI DZIECIĘCE: FYN 4DS Freeline (3w1) głęboko-spacerowy z torbą + fotelik Maxi Cosi CabrioFIX
2. Implast Bolder sd ..:: BOBO WÓZKI ::.. najlepsze WÓZKI DZIECIĘCE: BOLDER SD zestaw (3w1) głęboko-spacerowy z torbą + Maxi Cosi CABRIO FIX
Są to zestawy z fotelikami Maxi Cosi.
To moze napisze co sklonilo mnie do wziecia pod uwage tych wozeczkow:
- kola pompowane duze - teren gdzie bede spacerowac pozostawia wiele do zyczenia, zeby wyjechac na "normalna" ulice musze pokonac droge z kamieni wiec kola piankowe albo jakies male odpadaja bo zaraz sie poniszcza. A zwrotne kola beda sie lepiej prowadzic.
- duza gondola - dzieciaczki bedziemy wozic w lato wiec niech maja troche luzu i przeplyw powietrza, no i na jesieni jak beda mialy ochote jeszcze w gondoli jezdzic to da rade,
- siedzisko spacerowe montowane tylem lub przodem do kierunku jazdy.

Napiszcie co sadzicie o tych wozkach i czy na dobre elementy zwracam uwage.
Kurcze ciezko tak pierworódce dobrac odpowiednie rzeczy, ale naucze sie, jeszcze do maja mam troche czasu ;-)

Co do ilości to nie pomogę ale jak pogrzebać w sieci to są takie spisy ile czego. Może ktoś inny się wypowie.
Ubranka fatycznie najlepsze takie których nie zakłada się przez główkę lub żeby miały rozpinanie przy szyjce bo maluszki bardzo się denerwują jak im się przeciska coś przez głowę a poza tym to niewygodne u noworodków, bo są bardzo wiotkie i kulają się z boku na bok :) Kaftaniki i koszulki - jak kto lubi. Mnie denerwowało jak się podwijały na plecach. Bodziaki i pajace lepsze bo do przewijania rozpina się tylko dół w kroczku a w pajacu trzeba zwrócić uwagę na rozpinanie na nóżce jednej lub obu. Dla mnie pomyłką były spodenki bez stóp bo skarpetki gubiły się maluchowi bo spadały z chudych stópek.
Wyprawki są fajne bo wszystko do kompletu. Ale ja miałam chyba ze dwa zestawy takie i to aż nadto (jeden lewkowy identyczny jak ten z linku) . Ze szpitala zabierałam córkę w dresiku żółtym który był wg mnie cudny i takie ma zdjęcia słodziaste w nim.
Ja kurteczki bym nie kupowała i nie kupuję - na jesień to prędzej ale na to to czasu dużo. W wózku ubierałam córkę na cebulkę ale w bluzy, dresiki do tego polarkowy cieniutki kocyk albo pieluszka flanelowa do przykrywania.
Rozmiary? Moja córka urodziła się jako 50 cm drobiazg i wszystko było na nią za wielkie. Od rozmiaru 56 do 62 to dla noworodka niedaleka droga a chyba niewiele dzieci rodzi się ponad 56 cm więc kupowałabym i takie ciuszki i takie. Przed nami ze 4 ciepłe miesiące więc lżejsze ciuszki w różnych rozmiarach będą ok. Zresztą rozmiarówka jest względna bo moja córka teraz ma wzrostu 106 cm a nosi ciuchy od rozm 86 (!) do 110 a rajstopki na 126 bodajże. Co firma to różne rozmiary czasem.

A Twoje pytanie z pozoru jest proste ale tak naprawdę to z ciuszkami jest tak, że sama za jakiś czas określisz w co lubisz ubierać dzieciaczka. Ja nakupiłam i bodziaków i kaftaników i nadostawałam różnych śpioszków a potem używałam samych bodziaków, rampersów i pajacy bo super się rozpinają i nic się nie kulkuje na plecach. W zimie bodziki jako bielizna, no to dopiero reszta. Bodziaki są jeszcze dobre bo pieluchę "trzymają". Wszelkiej maści troczki mnie denerwowały jak trzeba było szybko coś zdjąć np. jak akurat maluch był po spacerze i już krzyczał głodny (bo dzieci niektóre z sekundy na sekundę robią się głodne i JUŻ muszą jeść bo inaczej pół bloku na nogach) a tu jeszcze kupę trzeba oporządzić i taki wrzeszczący maluszek który podryguje nerwowo na przewijaku plus troczki które AKURAT musiały się zasupłać... Zatrzaski są najmniej problemowe tylko trzeba szukać zapinanych z różnych stron. Na plecach chyba najmniej polecam bo potem gniotą i niewygodnie się je zapina. A guziki nie są polecane dla większych maluchów i takich kilkutygodniowych bo mogą urwać guzik i się udusić. Czapeczki - u mnie wystarczyłoby dwie na krzyż tylko do wózka. Zresztą nie pamiętam nawet czy całe lato zakładałam córce czapkę - musiałabym poszukać na zdjęciach bo jak się urodziła w czerwcu były już takie upały że można było oszaleć a nasza pediatra propaguje tzw "zimny wychów" i czapki każe ściągać tylko nie pamiętam od kiedy. W domu czapki nie używałam wcale - po kąpieli zawijałam córkę w pieluszkę tetrową a ona to lubiła, taki kokonik, do jedzenia też używałam pieluszki tetrowej bo było naprawdę gorąco i ja się pociłam i ona od ssania i potem obie byłyśmy mokre a tetra była super. A jak już przy zawijaniu jesteśmy to są maluchy, które są nieszczęśliwe jak tak zaraz po urodzeniu kładzie je się w łóżeczku przykryte jedynie czymś bo pamiętają czasy płodowe kiedy były ściśnięte i właśnie rożki czy inne kokoniki sprawiają, że są spokojniejsze. Moja córcia właśnie tak lubiła być zawinięta i ma zdjęcia jak wygląda jak poczwarka na łózku i śpi. Oczywiście zawinięcie było delikatne, chodziło tylko o "czucie" że coś ją otacza.
O rany ale nabazgralam. Oby się przydało.
 
Zanka kaptury są świetne na spacery zamiast czapek. Z reguły są luźne więc można je maluchowi założyć i spuścić budę, albo przydają się kiedy trzeba dziecko wyjąć z wózka z jakiegoś powodu. Zresztą każda z nas naprawdę sama uzna z czasem jakie ubrania lubi i co dla niej praktyczne a co się nie sprawdza. Jedne mamy wolą czapki zawiązywane a inne mamy te bez troczków. Tak będzie ze wszystkim a to co napisałam u góry to oczywiście z pewną dozą subiektywizmu.
 
marzena9 dzięki za pocieszenie, mam nadzieje że kaptur sprawdzi się na spacerach ale założony.
Wydaje mi się że dla noworodka najbardziej wygodne będą pajacyki, body i spioszki !

A co z bucikami? Też jedne kupiłam ale pewnie to kolejny mój błąd, prawda ?
 
bra00721 wierz mi nie pożałujesz
Co do ciuszków dla maleństwa ja kupiłam kilka par śpioszków i body pajacyki i śliczną jeasową sukieneczke na szeleczkach oraz spodenki jeansy, ale te 2 ostatnie to raczej mi się wydaje, że nie wygodne będą w ubieraniu i ściąganiu o ile sukieneczke tylko można podnieść i pieluszke zmienić to ze spodniami będzie ciężko, no ale takie słodkie były że się nie mogłam oprzeć. Kurteczki też nie kupuję raczej pomyślę o polarkach i sweterkach.
 
reklama
Nie oszukujmy się koleżanki, niepraktyczne rzeczy kupi każda z nas bo są śliczniutkie i okazje się trafią typu impreza rodzinna gdzie wygoda wygodą ale każda chce malucha wystroić. Albo jakieś zdjęcia. Dla mnie jak Paula była malutka to liczyło się zdążyć założyć każdą rzecz chociaż raz i nie zawsze się udało tak szybko maluszki rosną w pierwszym roku więc nawet te mniej praktyczne ciuszki szybko odejdą w zapomnienie.
 
Do góry