reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe zakupocholiczki-czyli co gdzie i za ile

uff, nadrobiłam wątek, ale tyle się naczytałam, że teraz już nie wiem o czym pisać:sorry2:

rożek mam jeden, bez dodatkowego usztywnienia (można dokupić, ale nie widze potrzeby) i tak na prawdę kupiłam ze względu na mnie i na M, żebyśmy pewniej sie czuli trzymając maleństwo na rękach.

Co do podkładów, też kupiłam te z belli i się zastanawiałam, czy będą dobre. U nas w szpitalu jest ligniny pod dostatkiem, położna zachęcała do tego, żeby ją używać, bo rzekomo sa lepsze od podpasek i podkładów, bo nie mają żadnych dodatkowych folii i jest lepszy dostęp powietrza... ale jakoś sobie tego nie wyobrażam, zwłaszcza w salach 4-5 osobowych...chyba, że skończy mi sie mój zapas podkładów i podpasek i M nie zdąży donieść..

Bucików - używek - też sobie nie wyobrażam:no:

Co do zabawek dla dziecka (karuzelka, mata itp.) mam tylko taką przytulankę, którą sama będę przytulać, żeby małą uspokajał zapach mamusi ;-), a resztę zabawek można dokupić, jeśli rodzinka wcześniej nie kupi w prezencie - nie można jej we wszystkim wyręczać ;-). Właśnie, co do prezentów, nie pochwaliłam sie jeszcze, że Mała dostała od jednego z moich braci łóżeczko - stwierdzili z bratowa, że nie będą później wymyślać prezentu, skoro teraz nie mamy jeszcze łóżeczka:-)

Wózek zamówiłam - jeszcze jakieś 3 tyg. oczekiwania... dobrze, że kupiłam w sklepie, a nie przez neta!! bo w necie wybraliśmy ze zdjęć zupełnie inny kolor, a w sklepie zobaczyłam próbki materiałów i ten kolor był okropny, wybrałam zupełnie inny...

z zakupów zostały mi tylko emolienty. Czekam na przesyłkę z pościelą i wypełnieniem.

Aaa czekam też na półki na książki, bo dopóki ich nie będzie, nie mogę opróżnić szafki dla małej... i tym samym złożyć łóżeczka i wszystkiego przygotować...

Czeka mnie jeszcze pranie pieluch, ręczniczków, pościeli (jak dotrze), kocyków itp. ale nie mam teraz i tak miejsca, gdzie je schować:baffled:

aha, a staniki ładne. Ja zamówiłam na razie takie zwykłe, tanie (jeszcze nie dotarły), bo nie wiem jaki rozmiar w sumie będe potrzebowała. Jak już ilość pokarmu się ustabilizuje, to kupie jakiś ładniejszy:tak:. Powiedzcie, czy rzeczywiście trzeba spać w staniku?? bo tez pod tym kątem brałam zwykłe, miękkie, ale w sumie nie mam doświadczenia...
 
reklama
co masz na mysli "mój nie musi już zabudowanych"??


No wiesz chodziło mi o usztywnianą piętkę czy zabudowane paluszki itp, biorę takie sportówki z paseczkiem z tyłu. Mogą być trochę za duże tak jak pisałaś najwyżej 1 rozmiar, bo sie je z tyłu wyreguluje paskiem, więc się nie martw.
salsera, ja też tak mam, tylko wiele rzeczy jak łóżeczko, fotelik, pościelki po Mateuszu. Ale zrobiłam listę co mąż ma kupić jak ja już urodzę i będę w szpitalu, bo Oni z synem tak się napalają, że prosto ze szpitala pojadą na zakupy do Auchan, to nie będę im odbierała przyjemności i mają nawet wanienkę na liście wpisaną.
daria, ania, ja kupię mniejszą, chociaż dla Matiego miałam większą ale szybko kąpał się już w dużej wannie.
Hope, Kamcia, ja też nigdy nie kupiłam używanych, ale wiem, że kupują i jak się jeszcze licytują (!) a nie wiem kto i po co je kupuje, ale ja sprzedaję i mam kasę na następne :-p. Czasem matka woli kupić używki byle z metką niż nówki nieznanej firmy - są takie wariatki.
lepi, sama zobaczysz czy trzeba spać w staniku, jak Cię pierwszą noc zaleje. No chyba że nie będziesz miała nawałów pokarmu jak ja miałam.
 
Dziewczyny te biustonosze Alles trzymaja dobrze rozmiar. Mam dwa rodzaje 75F (wczesniej nosiłam 70 E). Są bardzo dobre gatunkowo, po praniu nie blakną, nie rozciągają się..POLECAM!
mandrzejczuk ten kocyk puchaty Bobas z microfibry jest super!mięciutki i śliczny:) nie jest z tych grubych ani cienkich, powiedziałabym średni:))

Hope boska sukienusia..
 
Matusia to ja już też zabudowanych aż tak na konieczność nie szukam;-)
mała już ma dobrze nózkę wyrobioną więc może miec normalne buciki..

a jesli chodzi o Twoje buty używane.. hehe
ja też bym nie kupiła a przedać to co innego;-)

sama wystawiałam laktator na sprzsedaz uzywany przeze mnie ... i były osoby co o niego pytały i chciały kupić
ale osobiście nie kupiłabym używanego...
a co inni robią to nie moja sprawa , ;-)
 
Ja kupiłam laktator używany (ale faktycznie niewiele) ale wszystkie elementy które będą dotykać mnie lub mleka mam własne na wymianę z ręcznego. A ten jest elektryczny :) Tak sobie wykombinowałam. No i na gwarancji jeszcze.
 
Najdroższy jest mechanizm elektryczny a on jest higieniczny bo nie ma kontaktu z pokarmem ani ciałem. Butelki pojemniki mam a gumowa nakładka masująca też pasuje ze starego. Jedynie w starym taka gumowa rzecz jest inna ale do tego kupionego teraz dostałam dwie starą i nieużywaną więc ... Poza tym Avent ma części wymienne z tego co czytałam i można sobie dokupić :)

Tak z innej beczki to byłam dzisiaj w rossmanie i oglądałam ich pieluchy - babydream... Używałyście któraś? Widziałam że są malutkie paczuszki pakowane po 2 szt za 0.99 zł. i zamierzam sobie kupić taką paczuszkę i obejrzeć. Znalazłam dzisiaj stare pieluchy pampersy po Paulinie i kupię taki sam rozmiar tych rossmanowych i jedną paczkę newborn i potestuję chłonność i grubość i wykończenie. Może są warte uwagi? Bo cena jest warta uwagi na bank! Za pampersy 43 sztuki tych newborn trzeba dać jakoś 25-26 zł (jeśli dobrze pamiętam) a za rossmanowe ... 15-16 zł.
 
Nie bywam w Rossmanie, więc się nie znam, ale znajomi używają tylko pieluch z Rossmana, ale nie wiem czy akurat tych i czy są tam inne. Zachwalali je bynajmniej.
 
reklama
Marzenko ja miałam pieluchy z Rosssmana ale to jak moja Madzia była starsza, tych malutkich nie miałam. Z tych większych byłam nie zadowolona, jak dla mnie za sztywne i szerokie.Ale też nie lubię Hagisów a te malutkie są ok, bo tych używałam jak Madzia była maleńka. Terazteż mam Hagisy te najmniejsze. Myślę że tak często się zmnienia te pieluchy temu maluszkowi że można kupić te tańsza.A jak ci nie spasują to zawsze Paula może dla lalek wykorzystać:-)
 
Do góry