reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Majowe zakupocholiczki-czyli co gdzie i za ile

o tak mandrzejczuk..
jak kupisz sandałki za duże to już zimą nie założysz:sorry2:
chyba e jedynie po domu..
a za 2 stówki żeby dziecko po domu chodziło to nie bardzo:dry:

ja chyba z godzine mierzyłam wkładki buty i nożkę małej:-p mam nadziejęże trafiłam w rozmiar:-D
 
reklama
o tak mandrzejczuk..
jak kupisz sandałki za duże to już zimą nie założysz:sorry2:
chyba e jedynie po domu..
a za 2 stówki żeby dziecko po domu chodziło to nie bardzo:dry:

ja chyba z godzine mierzyłam wkładki buty i nożkę małej:-p mam nadziejęże trafiłam w rozmiar:-D

Kamcia raczej nikt z nas w tropikach nie mieszka aby sandałki zimą dziecku ubierać więc wydaje mi się że najlepiej kupować buty tak pół rozmiary do rozmiaru większe bo inaczej można dziecku zaszkodzić ponieważ stopa się będzie źle w takim buciku układać i może się nabawić np. płakostopia albo stópki źle wyginać.
 
Kamcia buciki prześliczne :tak:

Chociaż ja dziecku butów bez mierzenia bym nie kupiła. A już na pewno nie za dwie stówy;-) Taka sknera ze mnie, szkoda kasy na buty z których malec wyrośnie w 2 miesiące.
Buty są bardzo ważne, u maluszków usztywniane w piętce i kostce, żeby uniknąć wad (o to zabudowanie pewnie chodziło), ale oprócz długości stopy ważny jest rozstaw paluszków i wysokość podbicia, które są różne. Dlatego zawsze mierzę na dziecku zanim kupię ;-) I nigdy nie nabyłabym butów używanych.
 
O butach jeszcze ja swoje dorzucę z rehabilitacji. Pierwsze buciki do chodzenia dla dziecka (bo te ozdobne co tylko w nich siedzie to nie mają takiego znaczenia) mają być NOWE. I poza tymi zapiętkami i usztywnieniem należy zwrócić uwagę jeszcze na dwie rzeczy: elastyczność podeszwy - jeśli zginają się w połowie (jak większość butów dla dzieci) albo wcale to są do niczego. But ma zginać się dość elastycznie w 1/3 podeszwy, w jej najszerszym miejscu. Stopa dziecka nie ma walczyć z butem. A druga rzecz to ważne jest żeby wkładka buta nie była płaska. Ważne jest żeby przy wewnętrznej krawędzi miała takie pogrubienie żeby pasowało do stopy dziecka. Nie wiem jak to określić dokładnie bo nie znam terminologii ortopedycznej ale płaskostopie wiemy na czym polega a stopa zdrowa w pewnym miejscu nie dotyka podłoża. I właśnie to miejsce w dobrych butach dla malucha ma być podniesione. To tyle na co nam zwracała uwagę rehabilitantka. Kazała nawet przynieść wszystkie buty i oceniała czy w tych może chodzić czy tylko ładnie wyglądać.

Ciężko jest trafić dobre buty i jeszcze ładne. My kupowaliśmy w Bartku. I o dziwo całkiem niezłe były bodaj w CCC jednej firmy i tanie.
 
ja juz wrocilam :) dawno mnie nie bylo .. i wlasnie robie zakupy na allegro :)

Powiedzcie mi jaka kupilyscie wanienke? 84cm czy 100cm?? Niby wieksza lepsza, bo na dluzej starczy ale tez nie za bardzo mam miejsca na nia, a nie wiem od jakiego wieku mozna kapac juz w zwyklej wannie? Wiec jaka macie?
 
Jak ktoś ma wątpliwość jak poznać dobry but, niech wybiera ten ze znaczkiem
zdrowa.jpg

Wanienkę mam w planach 100. Dziecko szybko rośnie a 16 cm wielkiej różnicy nie robi i tak będzie zawalać łazienkę.
 
Ostatnia edycja:
Zgadzam się z Hope. My kupiliśmy wanienkę 100 cm, bo ta mniejsza jakaś taka dziwna mi się wydawała, wszyscy wokół też w setkach swoje dzieci kąpią, a w łazience tak czy siak dodatkowe graty:)
 
A ja zamierzam kupic wanienke 84 cm, szwagierka ma ta 100 cm i bardzo krotko kapala malego w niej, jak dla niej byla wlasnie za duza a ze ma taka duza miske w ksztalcie wanienki, ktoraa ma niecale 80 cm to kapie malego w niej i jest wystarczajaca a maly ma juz 10 m-cy.
 
reklama

łooo to się naczytałam:-Dmoja córa już pierwsze buty w których chodziła już ma dawno za sobą...
no a te kupiłam bez mierzenia.. zawsze można wymienić ..a z Ecco sa dobre buty więc mam nadzieję że nie palnęłam gafy:tak:

styna co do sandałków zimą to ja sie śmiałam właśnie że jak za duże to chodzić zimą przecieś nie będzie chyba że po domu jako kapciuszki:tak:

marzena moja właśnie ma takie fajne elastyczne adidasy co się łatwo zginaja i wcześniej też kupowałam miękkie buciki:tak:

hope używanych tez bym nie kupiła.. :tak: każda stopa inna i każde dziecko musi dostosować but do siebie..

co do wanienki dla Vi miałam 100cm z pl ale niestety się połamała i dla małej będziemy mieć taką:
BABY BATH – Top Toy Store in UK & Ireland, Games & Toys Online from Smyths Superstores
ale jak wsadziąlm do niej Vi to sie mieści i jeszcze ma luz przy nózkach więc jak dla mnie styka... ;-)
 
Do góry