reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Majowe mamy 2025

Ja dziś dzwoniłam żeby umówić się do swojego ginekologa, który mi prowadził poprzednią ciążę, a tu szok Pani mówi, że dobrze, że byłam pacjentką doktora, bo ma tyle pacjentek, że nowych już raczej nie przyjmuje i mam pisać e-mail z opisem jaka ma to być wizyta i on dopiero mi ustali termin… wiedziałam, że to świetny lekarz, ale nie spodziewałam się że tak trudno się do niego teraz dostać…
Ja się kiedyś z żoną kuzyna (mieszkają w innym mieście) kłóciłam, która miała lepszego ginekologa prowadzącego ciąże, na końcu okazało się, że chodziłyśmy do tego samego 🤣🤣🤣 teraz nawet nie próbuje się do niego umówić tyle ma pacjentek...
Dzień dobry dziewczyny, witam się nieśmiało, jeszcze nie mam ciąży potwierdzonej usg, bo za wcześnie, ale beta z przyrostem prawidłowym, termin z kalkulatora na 29 maja. Dziś 3+6.

Uderzam od razu z pytaniem: obudziłam się dziś przeziębiona, głównie gardło mam zainfekowane. Macie jakieś sposoby na stan zapalny w pierwszym trymestrze, żeby nie zaszkodzić dzidzi? Zazwyczaj brałam ibuprom po prostu.
Tak jak dziewczyny pisały herbatki z miodem albo syropem z malin, inhalacje z soli fizjologicznej, dodałabym syrop z cebuli, cytryny i miodu, syrop/sok z bzu, ewentualnie lekarz mi kiedyś polecił Tantum verde, ale może rekomendacje się zmieniły
 
reklama
Ja w ciąży z synkiem mocno się stresowałam początkami, bo pierwsza ciąża skończyła się pustym jajem i mocno nam na tej ciąży zależało. Teraz mam takie " co ma być to będzie" i każdą opcję przyjmę z godnością 😁
 
I widzę, że u Ciebie też małe dziecko i długie, nieregularne cykle🙂
Taak, dlatego nawet nie wiem, na jakim etapie jestem, mam nadzieje, ze poniedzialkowa beta rozwieje watpliwosci 😅 Na razie czuje sie zawieszona i ciezko mi myslec o czyms innym.
A Twoj maluch w jakim wieku?
 
Ja w ciąży z synkiem mocno się stresowałam początkami, bo pierwsza ciąża skończyła się pustym jajem i mocno nam na tej ciąży zależało. Teraz mam takie " co ma być to będzie" i każdą opcję przyjmę z godnością 😁
To tak jak u mnie. Pierwsza ciąża i też strata. Później wyczekana ciąża z synkiem - teraz ma 3 lata, i teraz nieplanowana.
 
To tak jak u mnie. Pierwsza ciąża i też strata. Później wyczekana ciąża z synkiem - teraz ma 3 lata, i teraz nieplanowana.
To faktycznie bardzo podobnie🙂 Ja dalej rozmyślam, czy faktycznie mam siłę na to drugie dziecko, bo po odstawieniu Młodego zaczęłam przesypiać noce i trochę odżyłam.
 
reklama
Do góry