reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2025

Ja w 1 ciąży przy plamieniach (miałam krwiaki) brałam duphaston i nospę przez jakiś czas. Jak byłam w szpitalu to tylko nospę podawali przeciwbólowo/przeciwskurczowo, nie dostawałam paracetamolu. Jeśli nie plamisz to się nie przejmuj, cała macica się rozciąga, ja na początku w tej ciazy tez mialam takie bole, na tym etapie juz odpuscily i czuje tylko takie uklucia lub ciagniecia po obydwu stronach. ✊🏼
ja w pierwszej ciąży też brałam duphaston i wszystko spoko ale to co mi na twarzy wyskoczyły jakieś gule bolące to masakra. Ogólnie nie mam problemu z trądzikiem a po tym był jakiś hardcore
 
reklama
Ale cudownie!!!🥰 Już się martwiłam, że coś jest nie tak i dlatego się nie odzywasz...
Lekarz mi kiedyś tłumaczył, że jeżeli różnica między terminem z OM a USG jest mniejsza niż tydzień to liczy się OM i we wszystkich dokumentach wpisuje się z OM, dopiero przy większych rozbieżnościach liczy się z USG. Mi z OM wychodzi 15.04🤪 więc raczej będę miała z USG.
A na wizytę właśnie jadę, mam na 10🙂 trzymajcie kciuki, żeby już było widać bijące serduszko😉
Trzymam kciuki, na pewno wszystko będzie ok. Daj znać po wizycie✊🏼 ja się już wczoraj nie odzywałam, bo zanim wróciłam do domu to było późno i byłam padnięta😴
Hejka, u mnie dopiero początek, ale jakby się dobrze ułożyło termin gdzieś na 19.05.2025 r.

Póki co beta 12 dpt po transferze 421. 🌿

Bóle jak na okres co jakiś czas, ale znośne, oczywiście nie obywa od sprawdzania czy jednak się coś nie wydarzyło i okres. Piersi obrzmiałe, strach się nie boku położyć 🤣
I od samego początku okropny ból krzyża, tak sobie myślałam że to bd moja bolączka najwieksza w ciąży.

A jak u Was ?
Witamy i gratulacje! 🍀 to Twoja pierwsza ciąża? Kiedy wybierasz się na wizytę? Objawy jak najbardziej normalne😇
ja w pierwszej ciąży też brałam duphaston i wszystko spoko ale to co mi na twarzy wyskoczyły jakieś gule bolące to masakra. Ogólnie nie mam problemu z trądzikiem a po tym był jakiś hardcore
Ja na szczęście nie doświadczyłam takich wyprysków, ale przed ciążą leczyłam holistycznie trądzik i wiem, że jeśli stosunek estradiolu do progesteronu jest nieprawidłowy to może to powodować trądzik i takie bolesne wykwity. Być może u Ciebie ten duphaston spowodował nadwyżkę progesteronu i hormony zrobiły robotę na buzi😊
 
Jestem po wizycie. Ciąża jednak jest młodsza, wg wymiarów pęcherzyka 4+5. Pęcherzyk ładny, okrąglutki, więc dobrze rokuje, no ale nic w nim jeszcze nie było widać. Ale.... Zarodek jest umiejscowiony nisko, blisko blizny😕 lekarz za dużo mi nie powiedział, ale widziałam, że to raczej niepokojące... Na razie mam przyjść za 2 tyg, zobaczymy jak się sytuacja rozwinie.
Z tego co zdążyłam przeczytać przy takim umiejscowieniu łożysko może mi wrastać w blizne. Ale raczej w artykułach skupiano się na komplikacjach przy porodzie, mam nadzieję, że uda się do tego porodu ciąże donosić... I że nie będę musiała przez najbliższe miesiące leżeć plackiem
 
Jestem po wizycie. Ciąża jednak jest młodsza, wg wymiarów pęcherzyka 4+5. Pęcherzyk ładny, okrąglutki, więc dobrze rokuje, no ale nic w nim jeszcze nie było widać. Ale.... Zarodek jest umiejscowiony nisko, blisko blizny😕 lekarz za dużo mi nie powiedział, ale widziałam, że to raczej niepokojące... Na razie mam przyjść za 2 tyg, zobaczymy jak się sytuacja rozwinie.
Z tego co zdążyłam przeczytać przy takim umiejscowieniu łożysko może mi wrastać w blizne. Ale raczej w artykułach skupiano się na komplikacjach przy porodzie, mam nadzieję, że uda się do tego porodu ciąże donosić... I że nie będę musiała przez najbliższe miesiące leżeć plackiem
Spokojnie, być może to nie będzie mialo faktycznie żadnego wpływu na przebieg ciąży. Oby tak było, trzymam kciuki✊🏼🍀 na pewno więcej dowiesz się na kolejnej wizycie, póki co nie ma co panikować i się martwić na zapas😊 o ile ciąża młodsza w porównaniu z OM?
 
Jestem po wizycie. Ciąża jednak jest młodsza, wg wymiarów pęcherzyka 4+5. Pęcherzyk ładny, okrąglutki, więc dobrze rokuje, no ale nic w nim jeszcze nie było widać. Ale.... Zarodek jest umiejscowiony nisko, blisko blizny😕 lekarz za dużo mi nie powiedział, ale widziałam, że to raczej niepokojące... Na razie mam przyjść za 2 tyg, zobaczymy jak się sytuacja rozwinie.
Z tego co zdążyłam przeczytać przy takim umiejscowieniu łożysko może mi wrastać w blizne. Ale raczej w artykułach skupiano się na komplikacjach przy porodzie, mam nadzieję, że uda się do tego porodu ciąże donosić... I że nie będę musiała przez najbliższe miesiące leżeć plackiem
Nie martw się na zapas. Może pójdzie w górę łożysko, na tym etapie jest jeszcze wszystko nieprzesadzone. A kiedy miałaś ostatnia OM?
 
Spokojnie, być może to nie będzie mialo faktycznie żadnego wpływu na przebieg ciąży. Oby tak było, trzymam kciuki✊🏼🍀 na pewno więcej dowiesz się na kolejnej wizycie, póki co nie ma co panikować i się martwić na zapas😊 o ile ciąża młodsza w porównaniu z OM?
Oj z OM to całe wieki🤣 wg om powinnam być teraz w 9 tyg ciąży, więc rozjazd o miesiąc. Z moich obliczeń wychodziło 6+4, ale widać coś źle policzyłam...
Ehh to będą chyba najdłuższe 2 tygodnie w moim życiu...
 
Hej ja już po drugim pobraniu bety. Wczoraj w pracy miałam cień na sluzie różowy. Przestraszyłam się mocno ale później założyłam wkładkę i już nic nie było. Mam jakieś złe przeczucia... Ciekawe jak dzisiejsza beta. I ogólnie to piersi mi nie bolą ale podbrzusze i plecy jak najbardziej i to też mnie stresuje. Już pojawiają się mdłości ale takie delikatne. A co u was ?
 
Nie martw się na zapas. Może pójdzie w górę łożysko, na tym etapie jest jeszcze wszystko nieprzesadzone. A kiedy miałaś ostatnia OM?
No właśnie widzę, że czasami zarodek się przemieszcza, na to liczę 🙂 póki co ważne, że nie zagnieździł się w bliźnie, bo to by była ciąża pozamaciczna i trzeba by było ją zakończyć.
A ostatnią miesiączkę miałam 08.07, ale moje cykle były bardzo długie, ponad 40 dni, więc to nie jest niestety żaden wyznacznik
 
reklama
Hej ja już po drugim pobraniu bety. Wczoraj w pracy miałam cień na sluzie różowy. Przestraszyłam się mocno ale później założyłam wkładkę i już nic nie było. Mam jakieś złe przeczucia... Ciekawe jak dzisiejsza beta. I ogólnie to piersi mi nie bolą ale podbrzusze i plecy jak najbardziej i to też mnie stresuje. Już pojawiają się mdłości ale takie delikatne. A co u was ?
A progesteron też zbadałaś?
 
Do góry