reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2025

reklama
Hej, w końcu zmobilizowałam się zrobić betę 💪 USG jeszcze tak daleko... Ja bardzo szybko dowiedziałam się o ciąży bo już w 9 dniu po owulacji więc dla mnie się bardzo dłuży. Jestem teraz w 4+6 więc jest sens robić przyrost ? Kiedy ona zwalnia ?
 
Hej, w końcu zmobilizowałam się zrobić betę 💪 USG jeszcze tak daleko... Ja bardzo szybko dowiedziałam się o ciąży bo już w 9 dniu po owulacji więc dla mnie się bardzo dłuży. Jestem teraz w 4+6 więc jest sens robić przyrost ? Kiedy ona zwalnia ?
oj zanim zwolni to jeszcze chwila. Powinno się sprawdzić po 48h czy wzrasta odpowiednio
 
Może na razie odpuśćcie sobie ten plac zabaw, bo faktycznie strach, najważniejsze by tych odchodów nie dotykać rękoma. Ja mam kota, ale przebywa tylko na dworze i śpi na tarasie, do domu go nie wpuszczamy więc nie mam styczności z jego kupkami.
Mam pytanie z innej beczki, pisałaś na początku, że masz hashimoto i niedoczynność tarczycy. Badałaś może teraz też przeciwciała? Ja wczoraj byłam na pobraniu, TSH w 2,5 tyg podskoczyło mi z 1,90 do 3.08😩 a przeciwciała ostatnio badałam w październiku 23, anty tpo było 7,6, a teraz jest 20, anty tg było 69, w teraz 345😵‍💫😳 myślisz, że ciąża może mieć wpływ na te przeciwciała?
W sobotę będę miała przeciwciała i kolejne TSH, ale samo TSH na pewno wzrasta w ciąży. Nie dość że inne hormony na to wpływają, to później też masa się zwiększa i najczęściej w ciąży trzeba chodzić regularnie i zwiększać dawkę... Podejrzewam, że skoro TSH wyższe to przeciwciała również...
Hej, w końcu zmobilizowałam się zrobić betę 💪 USG jeszcze tak daleko... Ja bardzo szybko dowiedziałam się o ciąży bo już w 9 dniu po owulacji więc dla mnie się bardzo dłuży. Jestem teraz w 4+6 więc jest sens robić przyrost ? Kiedy ona zwalnia ?
Przez cały pierwszy trymestr jest sens robić przyrost, szczególnie jeśli Ci się dłuży, przynajmniej będziesz spokojniejsza, że ciąża prawidłowo się rozwija 😊
 
Może na razie odpuśćcie sobie ten plac zabaw, bo faktycznie strach, najważniejsze by tych odchodów nie dotykać rękoma. Ja mam kota, ale przebywa tylko na dworze i śpi na tarasie, do domu go nie wpuszczamy więc nie mam styczności z jego kupkami.
Mam pytanie z innej beczki, pisałaś na początku, że masz hashimoto i niedoczynność tarczycy. Badałaś może teraz też przeciwciała? Ja wczoraj byłam na pobraniu, TSH w 2,5 tyg podskoczyło mi z 1,90 do 3.08😩 a przeciwciała ostatnio badałam w październiku 23, anty tpo było 7,6, a teraz jest 20, anty tg było 69, w teraz 345😵‍💫😳 myślisz, że ciąża może mieć wpływ na te przeciwciała?
Jeszcze coś mi się przypomniało. W poprzedniej ciąży zaraz po pozytywnym teście weszłam na czat z endo i od razu pisał, żeby zwiększyć z 75/100 na codziennie 100 i dał receptę na jodid. A kiedy masz wizytę u endokrynologa? Pewnie też będziesz miała wyższą dawkę
 
Moja beta
1000003278.png
 
reklama
Do góry