reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2018

Dlatego że zwykły miesiąc ma 30-31dni a jakby nie patrzeć to w lutym odpadły te 3 dni. Powinno być stała pensja a nie zależna od dni miesiąca.
Dziewczyny które pracują i są na zwolnieniu myślałyście już jakie macierzyńskie wybierzecie rok czy pół roku?

Napisane na WAS-LX1 w aplikacji Forum BabyBoom
Ja wezmę na pewno na rok. Najważniejsza dzidzia. Poza tym jestem przerażona jak będzie trzeba po roku wrócić do pracy bo nie będzie z kim młodego zostawić,A obcym nie chce.

p19udqk324xkqow6.png
 
reklama
Oj tak, chociaz juz widze jak ten rok Nam przeleci - ciach i już bedzie po :) a potem cale zycie tak przelatuje hehe

A jak z rodzicami u Was ? W sensie jest możliwość aby potem pomagali, posiedzieli z bobaskiem itp ?

W ogóle mysle czy jak sie urodzi dzidzia to czy juz warto zapisacdo złobka bo podobno takie kolejki sa ...
 
Ja też właśnie rok i nie wiem czy jeszcze na bezpłatny wychowaczy nie pójdę. Chociaż na rok dwa, bo u nas jest przedszkole do 15, a najbliższy żłobek 11 km od nas. A ja nie pracuje 8h tylko raz 6 raz 13h weekendy i święta też.[emoji31]albo będzie trzeba poszukać pracy na 8h

Napisane na WAS-LX1 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dokladnie potem to najlepiej w systemie 8 h dziennie pracować, mozna sobie jakos dzien ulozyc i wszystko zaplanować, chociaz ktos mi juz mowil ze przy dziecku ukladanie planow to wyzwanie hahaha

uuu do 15.00 to faktycznie krótko bardzo... :( powinno byc smialo do 18.00 przynajmniej
 
Tak to jest na wsiach, z tymi przedszkolami. Wiecznie zmęczone przedszkolanki robić się im nie chce nic patrzą tylko aby bajkę włączyć albo zabawki dać i tyle. Niby u nas do 15 ale większość zabiera po obiedzie to wiesz jakiego maja nerwa jak muszą siedzieć od tej13, 30 do 15.00[emoji58]no trzeba będzie coś myśleć o jakiejs innej pracy

Napisane na WAS-LX1 w aplikacji Forum BabyBoom
 
hehehe wyobrazam sobie :p pewnie siedza juz tam jak na szpilkach i wygladaja przez okno czy rodzic nie idzie juz po swoja pocieche :p

Narazie to musimy myslec o pozytywnym rozwiazaniu a co bedzie dalej to czas pokaze :)

Mi to sie juz po nocy sni dzidzia i jak pomysle ze za pare dni bede mamą to aż serce mocniej wali :)
 
@aniolek678 a na kiedy masz termin? To Twoje pierwsze dzieciątko? Ja już też się nie mogę doczekać ale jeszcze 8tyg mi zostało, więc jeszcze trochę i będę tulic swoją córeczke [emoji7][emoji7]

Napisane na WAS-LX1 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Też wezmę napewno rok mimo że mam z kim małą zostawić bo moja mama jest na emeryturze i mieszka pode mną. Ten czas tak przeleci że aż żal jak sobie pomyślę o powrocie do pracy. Jak Kornelkę po roku zostawiłam to była dla mnie trauma, że mama spędza x nią ten czas który ja powinnam poświęcić. Czas zrobił swoje i się przyzwyczaiłam, współczuję dziewczyną które muszą oddawać dzieci do żłobka lub opiekunkom.

Napisane na Redmi 4A w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja jak mieszkalam z mama to ona mi siedziała 8h z malym, czasami12h a czasami 15h zalezy.. A jak nie dala rade to moj D z nim zostawal bo ja bez pracy bym oszalala a tak to staralismy sie pracowac na zmiane ja np od6tej do 14tej a on od 14tej do 22/23. Ma swoj warsztat więc godziny ma jak mu odpowiada taki plus:) a z mala nie wiem jak bedzie moze mamie bede zawozic na 8h.. Jej cos wpadnie bo wiadomo cos zawsze wole dac. Do ogarnicia jest:) bo do zlobka nie chce dawać:\
 
reklama
Witam
Troszkę nie bardzo się dziś czuję, rano byłam odebrać leki z apteki i zobaczyć do lidla ale kupiłam tylko jedna bluzeczke i rajstopki i jak wróciłam to strasznie głowa mnie rozbolala jakaś obolała byłam i wogole nie do życia:(

Fajnie że pisalyscie co kupujcie z apteki bo jeszcze trochę muszę rzeczy dokupic i z aptecznych napewno wodę morską w spreyu dla niemowlakow, płatki kosmetyczne te większe i coś do odciagania glutkow a reszte to chyba po porodzie chyba ze coś mi się jeszcze przypomni. Przy pierwszej córce używałam butelek avent natural i były super ( kiedyś wypadła mi butelka z ręki i spadła po schodach i powiem szczerze że była cala więc butelki na pewno wytrzymałe hehe) więc teraz tak myślę ze narazie jedną taką kupię a później zobaczymy co życie przyniesie. Z mm narazie się wstrzymam zawsze można dokupić, przy córce pamiętam moj M dokupywal jak bylam w szpitalu bo położna tak doradzila żeby coś w domu mieć.
@Brzuszkowa nie martw się na pewno każda z nas tutaj ma jakieś problemy i zmartwienia a jak sama piszesz nikt nie jest idealny a życie różnie sie toczy, ja tak mam że albo sie z kimś pokloce albo mi ktoś ciśnienie podniesie albo coś jeszcze innego i też czesto mówię że wyprowadziłabym się gdzieś daleko ale z drugiej strony ciężko żyć bez najbliższej rodziny. A po za tym powiem ci dla pocieszenia ze moja mama też jest trudna jest despotyczna zawsze ma racje i wszystko wie najlepiej także rozumiem twoją sytuacje ale najlepiej podchodzić do wszystkiego na spokojnie i się nieprzejmowac różnymi dziwnymi sytuacjami ja tak robie choć czasem jest ciężko.
@Jetkaa super że wizyta ok, i życzę powodzenia w nie jedzeniu słodkiego na pewno dasz radę;)
@MB91 spokojnie nie denerwuj się dzidzia w brzuszku czuje twoje emocje. A co do zusu to już nie jedną osobę w tym kraju wku... traktuja każdego jak oszusta a jak sprawa się wyjasnia to nawet nie przeprosza, ja od dawna twierdzę że ci co troszkę lepiej zarabiają dobrze na tym nie wychodza:( życzę żeby się wszystko pomyślnie wyjaśniło.
@sredec1982 wydaje mi się ze twoje piersi przygotowuja sie do porodu ja juz trochę biorę luteina i nic mi się nie dzieję.
@Jetkaa ciuszki prześliczne, w tych z panterka moja córka by się zakochała ona uwielbia motywy zwierzęce na ubraniach i dodatkach.
@Katerina1985 super że wszystko ok, twoja jest wieksza od mojej o cały kilogram hehe.

Uff doczytane:-) :)
 
Do góry