reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2017

Ja na razie jem wszystko, ale nie podniecam się zbytnio bo poprzednim razem miałam dietę składająca się z 5 składników tak silna była alergia :(
 
reklama
Dawo- ja nie jem kalafiora, brokułów i fasolki szparagowej z rzeczy które jadą familia. Poza tym wszystko łącznie z truskawkami, czereśniami i brzoskwiniami. I smażone tyż jem :)
Mój pruka bardzo niezależnie co jem ale bóli brzucha nie widzę.


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Małą mi dzisiaj dała popis 3godziny ryku i spokój tylko przy cycku... Teraz idę spać i zobaczymy co będzie.
Szybko śpię bo nie wiem ile mogę [emoji19][emoji17][emoji45]

Napisane na Lenovo A6020a40 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Uff.. po nocy pięknego spania wyszedł dzień piękbego marudzenia. I uśmiechów jakoś tak mniej. W dodatku nie obudził się jak zwykle na karmienie po drugiej tylko coś tam sobie przez en mlaskał. Nie wiem czy powinnam się martwić, bo taki osłabiony, czy może w końcu wraca do normalnosci bo brzuch go nie boli. Jakbym chciała umieć czytać jego fale mózgowe.. ech..

MamaAWR-3 godziny aktywności u takiego szkraba to baaaardzo długo. U Karola wtedy jest takie przemęczenie ze nie może zasnąć. Mam notatki po dziewczynach i kazda miała tak jak on max. 1,5h aktywności i sen.
Jedzenie chyba 10-15 to krótko ale tak fajnie, wygodnie. Czasem dzieci jedzą 40-60minut. A odbija zawsze? Na mojego to musiałabym czekać z 30 minut czasem. A w nocy Ci pięknie śpi. Zazdroszczę. Marys to samo.
A w nocy jeszcze zamieniasz pieluchę jak nie ma kupy? Bo u nas na noc jedna, rano chce wyjść przez ubranie.
Ja bym bardzo chciała, żeby on po 3h zasypiał. Ale on po 16 potrafi nie spać do 22. Karmię, tulę i gucio. Jak go weźmie dyskomfort brzuszkowy to dopiero po kąpieli się uspokaja.
W nocy przebieram jak jest siku albo kupa. Ale nie zawsze jest. Zauważyłam, że jak ma sucho a ja go wezmę na przewijak zamiast od razu do cyca to jest wrzask. Jak ma mokro to półśpiący daje się przewinąć spokojnie. Więc teraz sprawdzam jeszcze w łóżeczku :)
Odbijać próbujemy zawsze, nie zawsze się udaje. Czekam kilka min i jak jest spokojny to odkładam. Jak się wierci to znak że jakiś bąbelek idzie i czekam na porządne beknięcie :)

mamaAWR- ja juz się nauczyłam że każdemu- nie tylko mężowi trzeba wytłumaczyć dokładnie bo potem ma się nieuzasadnione pretensje. Ską on biedny miał wiedzieć jaki Ci olej kupic - kupił najlepszy jaki uwazał za słuszny - jego oczami. Tak samo będzie z dziećmi. Jak powiesz ubierz się to za dużo - jak powiesz załóż spodnie i bluzkę to OK.
Dzieci np. ( przynajmniej moje) jak mówią, że chca kanapę z szynką to ona ma być z szynką a nie z masłem i szynką! :-))))))
Zasada nr 1 jak wiesz jak Ty wiesz to nie znaczy że ktoś wie albo się domyśli - Twoim sposobem myślenia.
Co racja to racja. Też już się nauczyłam. Chłop to jest prosta konstrukcja. Jak mu powiesz: wyłącz pralkę to wyłączy, ale prania już nie wywiesi :p
Z tym, że mój na siłę się czasem próbuje domyślać zamiast słuchać prostych instrulcji i wtedy dopiero jest ciekawie :) Staramy się śmiać z takich sytuacji.

iero mam luz :)
Dzisiaj wybraliśmy się na długi spacer i Wika w jedną stronę spała w chuście, później chwilę w wózku (5 minut?) i w powrotną drogę u taty na rączkach. Wyspała się cudnie, za to my wróciliśmy utyrani jak rzadko :) Nasz wózek parzy mam wrażenie...
A może jej za ciepło albo za zimno w nim? To dwa największe problemy u nas. Wtedy wkładam całą głowę do gondoli, żeby sama poczuć jak tam jest. Istny mikroklimat, zupełnie inaczej niż ja odczuwam na spacerze.

Olo- rozmiaru na mnie biustonosza nigdzie nie ma :( wezmę 70f choć mój freya i hotmilk są 65f ale chyba już rozciągnięte.

Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
65 mówisz? Ni ma takich, chyba że miękkie. Mnie dopiero w Bradonnie udało się dostać i czekałam ponad miesiąc na zamówienie - odebrałam jadąc do szpitala :p

Dziewczyny a macie może jakaś dietę dla matki karmiącej? Ja ostatnio to na chlebie raz z szynką raz ze serem jadę i kawa zbożowa...
Wczoraj do 22bylismy na imieninach u teściowej i nie wiem czy mi się wydaje ale mała jest jakaś niespokojna i tłumaczę to sobie tymi atrakcjami wczorajszymi, każdy chce na rece, nowe miejsce- mieliście taką sytuację...

Napisane na Lenovo A6020a40 w aplikacji Forum BabyBoom
To raczej nie kwestia tego co zjadłaś. Córka może tak reagować nanadmiar bodźców. Dominik też zawsze odreagowuje pozbawanie nowych ludzi.
Jem prawie wszystko. Na początku odstawiłam jaja, mleko i truskawki. Teraz wróciłam do mleka, jest ok. Dzisiaj zjadłam truskawki - zobaczymy.[/QUOTE]
 
Ostatnia edycja:
MamaAWR- są 65 staniki :) te "prawdziwe" firmy biustonoszowe robią i usztywniane i półusztywniane. nie te firmy co produkują tylko 75b :)
Normalnie nosze 70d teraz biorę 70f. Znalazłam Royce ( nie blossom ale coś jest).
A Tobie w bradonnie haka firmę dobrali? I jaki masz tego rozmiar? Pewnie inny niż z h&m co? ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Widzę że koleżanki znów nocą aktywne ;) ja karmię przez zamknięte oczy w nocy...probuje sie nie rozbudzac...Młoda też nawet oczu nie otworzy do karmienia bo świece Jej czasami po buzce aby cycusia włożyć...
Dzis zaczynamy półkolonie, dziecko tak zadowolone ze juz po 6 wstalo to jeszcze najmłodsze śpi i ja też jeszcze dosypiam.

Ja ostatnio na szybko kupilam usztywniany z H&m i narazie ujdzie, może być. Moze na szybko aby Ci Karlik doszlo to H&m bo niestety różnie bywa z przesyłkami.

Milego dnia...
 
Dawo- ja nie jem kalafiora, brokułów i fasolki szparagowej z rzeczy które jadą familia. Poza tym wszystko łącznie z truskawkami, czereśniami i brzoskwiniami. I smażone tyż jem :)
Mój pruka bardzo niezależnie co jem ale bóli brzucha nie widzę.


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
Pierwsza zupa po cc w szpitalu to była brokułowa :D
jem WSZYSTKO! Był kalafior, fasolka szparagowa i fasolka po bretońsku. sos czosnkowy i chrupki orzechowe i czekolada! Jedynie od kawy mnie odrzuca :)
@Karlik - w kwestii męża i dorzucania mu nocnych obowiązków - jakbym czytała o swoim podejściu.. Ale czasem jak mała już bardzo chce, a ja bardzo chcę siku - to proszę, by zaczął przewijać, bo mi szkoda Ali, by czekała :)
Ala rytmu dnia nie ma jakiegoś uregulowanego - za to bardzo uzależniony od pogody, tak myślę.
W nocy za to pierwszy sen od 4 do 5,5 h, potem budzi się co 2-2,5...
Co do stanika - zrobię sobie urodzinowy prezent i kupię ten:
Link do: DALIA Lingerie - internetowy sklep z bielizną

Mam z tego rodzaju zwykły,75F, nieźle trzyma wielki biust, jeno wyjmowanie do karmienia trudne...
 
MamaAWR- są 65 staniki :) te "prawdziwe" firmy biustonoszowe robią i usztywniane i półusztywniane. nie te firmy co produkują tylko 75b :)
Normalnie nosze 70d teraz biorę 70f. Znalazłam Royce ( nie blossom ale coś jest).
A Tobie w bradonnie haka firmę dobrali? I jaki masz tego rozmiar? Pewnie inny niż z h&m co? ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
Z Bradonny mam firmy Alles 65D. Z H&M po prostu S. Więc trudno porównać. kupione w dwupaku. Dobrze się noszą i wygodne są, choć może nie wyględne.
Biustonoszy do karmienia szukałam naprawdę w wieeeelu sklepach w warszawie. Markowych i nie markowych i z obwodem 65 jest poważny problem.

W temacie nocnego budzenia męża jeszcze. Ja w nocy jestem przeważnie tak padnięta, że padam na pysk. Już mi się zdarzyło stracić równowagę z dzieckiem na rękach. Na szczęście klapnęłam pośladkami na swoje łóżko i nic się nie stało. Wolę jednak wybudzić męża, żeby to on wstał i przewinął syna niż samej w takim stanie dziecko nosić.
No i są to ich nieliczne chwile wspólnego kontaktu w tygodniu bo mąż też wraca z pracy ok 18 - 19 i tylko chwilę się widzą zanim młody pójdzie spać. Niech kojarzy ojca też z nocnych przygód :)
 
reklama
MamaAWR- są 65 staniki :) te "prawdziwe" firmy biustonoszowe robią i usztywniane i półusztywniane. nie te firmy co produkują tylko 75b :)
Normalnie nosze 70d teraz biorę 70f. Znalazłam Royce ( nie blossom ale coś jest).
A Tobie w bradonnie haka firmę dobrali? I jaki masz tego rozmiar? Pewnie inny niż z h&m co? ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
Haha :) w hm z tego co bralam byly rozmiary s, m, l ;) wzielam m ;)
W bradonnie przed ciaza mialam 75DD, teraz jeden dobrali mi F a blossom wlasnie ten co pisalam.

Dzien dobry! My zaspalismy w nocy i obudzilismy Mary na jedzenie dopiero przed 5.. Po 7h snu.

Napisane na ONE E1003 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ostatnia edycja:
Do góry