reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2017

Meldujemy się po szzczepieniu....narazie śpi i je i gorączki brak i niech tak zostanie...Mała rośnie jakbym dokładala jej drożdzy :p 4780 gram a waga ze szpitala przy wyjsciu 3 kilo...Mała zapasniczka ;) Ona przytyla a ja schudłam o 470 zl na szczepienia :)
 
reklama
Ja smaruje po kąpieli olejem kokosowym bo ma nadal suche nogi. Pupy nie smaruje niczym.

Na komary te "naturalne" nigdy mi nie działały tylko do kontaktu ustrojstwo ale boje się tej chemii przy takim okruszku.
Na słońce tez nie smaruje jeszcze. Przydałby się jakiś bloker ale oni jeszcze za mali a nie da się zupełnie unikać słońca [emoji30]

A w szpitalu ostrzegali szyby absolutnie nie przykrywać wózka/ fotelika Pielucha tetrowa (tak żeby nie świeciło słońce). Dzieci się w ten sposób zaparzają , dusza i męczą z braku tlenu.


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Ja na razie staram się unikać filtrów, po prostu tak ustawiam gondolę żeby nie świeciło. Starsze sztuki dopiero jak na wakacje jadą to używają. Ale u mnie w lesie dużo cienia więc da się. Pupę zasypujemy mąką ziemniaczaną lub używam bepanthen. Sudocrem nie jest ok na codzien. Warto zmienić jeśli nie ma odparzeń ( choć i na odparzenia są lepsze środki)
U mnie był dziś fizjo bo znów mnie poblokowalo, przy okazji posprawdzal maluchy.
Laktatorem odciągam teraz codziennie, przy okazji i starszak dostaje trochę do kolacji. Jestem pewna Karlik, że elektryczny mocniej podziała- ja mam Medela Swing i on ssie tak, że oczy z orbit mi wychodzą! Oczywiście można regulować siłę ;) skąd wy macie upał w Warszawie? Ja mam zaledwie kilka km do Wawy, a u mnie niewiele ponad 20 st dzisiaj...
 
Zaszczepiona została 6w1 i pneumokoki ale nie tą na free bo tamta nie jest kompletna. My na codzień też niczym nie smarujemy pupy. Na dwór nie smaruje niczym ustawiamy gondole aby nie swiecilo słońce.
 
A u nas się dzieje. Dziś było ważenie u poloznej i łał 4750 ! A to dopiero 4 tydzień.

Karmię butelka i swoim mlekiem bo niestety mam za duże ciśnienie wyplywu i mały się krztusi za każdym razem. Próbowałam już wszystkiego.

I dopadł nas skok rozwojowy [emoji33]
Marudzenie, nie spanie, tulanie i pierwsze łzy. Z anioła zrobił się trochę diabełek. Ale uczę się i ograniczyłam malutkiemu nadmiar bodźców i dźwięków bo spokojniejszy jest wtedy.

I jeszcze kolki mamy i jedziemy na kropelkach.
1498152359-aaaaaa.jpeg


Napisane na HTC One M9 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Cześć @asia333podlasie ! Witaj po przerwie :)
Super zdjęcia! Przystojniak z Gabrysia. Zakładam, że to na chrzest taki wystrojony był? No i waży już ładnie. On zaraz będzie miał 2 miesiące! jak ten czas leci :)

@Olo32 - dzięki za link! to jest bardzo blisko mnie więc nawet w ramach spaceru moglibyśmy z Młodym podejść na jakąś konsultację :)

@DaWo - wydaje mi się, że na okres jeszcze za wcześnie. Tak, jak asia pisze, to może być jeszcze czyszczenie.


1.
Ja używam na codzień krem Nivea Baby na każdą pogodę, a jak jest mocno palące słońce to krem z filtrem, o taki:
Link do: BEZPIECZNY KREM OCHRONNY do twarzy dla dzieci od chwili narodzin, *100% filtrów mineralnych* - Pharmaceris.pl
Ale on się trudno rozsmarowuje, a jeszcze gorzej zmywa.

2.
Jak dotąd tylko moskitierę na wózek zakładałam. W mieszkaniu na szczęście nie mam tego problemu - na 5 piętro nie wlatują. Natomiast dzisiaj w Rossmanie kupiłam opaskę przeciw komarom Nobzee. Zamierzam toto przyczepić do wózka i zobaczymy, czy zadziała.

Młody ładnie śpi po spacerze.. to ja chyba też się zdrzemnę. Zaczyna się robić gorąco.. uff...
Działa u Ciebie ta opaska ? Ja kupiłam ostatnio dwie dla starszego bo plac zabaw mamy przy wodzie. Postanowiłam że zanim dam Olkowi i zawierzę że działa to sprawdziłam z mężu... i masakra. On zaczął kichać jak przy najgorszej alergii, a komary to odlatywaly tylko wtedy kiedy rękoma machalismy jak opętani ...
Na nasze targówkowe komary nie działają [emoji37]

Napisane na HTC One M9 w aplikacji Forum BabyBoom
 
A mnie to odciąganie psuje ta lewa pierś :( po pierwsze samo odciąganie to koszmar- trwa ze 40 minut i ściągnę 60ml to nie na mój temperament.
Ciekawe czy elektrycznym byłoby lepiej?
Po drugie mam nawały których i tak się nie da ściągać łatwo...
No ale może już niedługo bo jest naprawdę lepsza ta brodawka jak nikt jej od 48h nie miał w buzi :)


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
Ja jak patrzę na laktator to mam wrażenie że nic nie przybywa ale wczoraj miałam koleżanki i nie kontrolowałam ilości mleka i w 45minut miałam 230 gdzie normalnie 180w dobra godzine.

Napisane na Lenovo A6020a40 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Lalamido, świetni Ci Twoi panowie! A z butli karmisz swoim mlekiem, tak?
Tak, swoim [emoji4]. Rozmawiałam dziś o tym z położna i sama stwierdziła że tak będzie lepiej. Najwazniejsze żeby dziecko rosło [emoji12]. A i jeszcze ważna sprawa ! Powiedziała mi że mimo że dzieci są karmione piersią lub mlekiem piersiowym to i tak przy takich temperaturach lepiej dopajać dzieci wodą lub koperkiem (tylko zwykłym) bo dzieci się bardzo odwadniają. Ostatnio dwójka piersiowych z naszej przychodni trafiła do szpitala bo były odwodnione.

Mały w nocy raz dostaje mieszankę na lepszy sen [emoji12] taki 3h.

Pediatra dr Bill kazał też zwrócić mi uwagę jak często karmione jest dziecko. Bo może się okazać że mleko mamy mimo że dużo to nie jest tak kaloryczne jak powinno. Dzieci wtedy szybko glodnieją. I domagają się jedzenia co np. godzinę. Powiedział że warto wtedy dokarmic trochę mm. Bo ważniejsze jest to żeby dziecku niczego nie brakowało niż na siłę trzymanie się samej piersi.



Napisane na HTC One M9 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry