reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2017

Ale fajnie Was czytać. Zaglądałam tu wieczorem i w nocy i cisza. A jakoś mi tak raźniej z Wami :)
O fizjo zapytałam gościa, który mnie rehabilitował w związku z przepukliną kręgosłupa. Polecił tę laskę: Link do: O mnie
Ja pewnie do niej przedzwonię i pogadam, bo ta, która była we wtorek to zajęła się jednak w 90% mną ;)

Mary była wczoraj ważona w Medicoverze i ważyła 56g więcej niż u konsultantki laktacyjnej. Ciekawe, czy aż tyle przybrała, czy kupa ważyła swoje np ;) Teraz staram się ją karmić każdorazowo z obu piersi i nie trzymać jej jakoś długo na jednej. Jak już przestaje aktywnie ssać, to robię pyk, odbijam i do drugiej piersi :) I chyba nam z tym dobrze :)
 
reklama
Hej dziewczyny dawno mnie tu nie bylo ☺
Fajnie ze jeszcze tu sa aktywne mamy.
Napisze co u mnie i u Gabrysia. Gabrys urodzil sie z za krotkim wiezadelkiem pod jezykiem wiec nie dal rady ssac piersi wiec tak juz 8 tydz sciagam mleko ale nie jest zle bo srednio na sciaganiu wychodzi 210ml co 4-5 godz tyle ze sciaganie zajmuje mi prawie godz bo przerwy robie. Maly spi sporo ale w nocy pierwszy sen ok 4 godz ale pozniej juz roznie czasem co godz pobudka a czasem spi i 3 godz. Ogolnie tylko by jadl straszny zarlok wczoraj mu podcieli to wiezadelko wiec zobaczymy jak teraz bedzie. Maly wychodzac ze szpitala warzyl 3040 a wczoraj 4770 w 7 i pol tyg wiec niezle przybiera.
Ja po cc bardzo dobrze sie czuje w niedziele juz malucha ochrzcilismy wiec z glowy juz.

Troche mecza nas kolki a po koperku strasznie rzadkie kupy wodniste po prostu wiec mu noe daje za bardzo ale za koperek to moglby zabic tak mu smakuje.

Byl czas ze mu sie mocno ulewalo lekarka kazala nam dosypywac do mleka maczke taka do zageszczenia mleka i przeszlo jak reka odjal.

Pozdrawiamy wszystkie ciocie forumowe i bobaski ☺ i kilka zdjec ☺
 

Załączniki

  • 20170608_110223.jpg
    20170608_110223.jpg
    234,5 KB · Wyświetleń: 117
  • 20170608_110100.jpg
    20170608_110100.jpg
    207,9 KB · Wyświetleń: 112
  • 20170525_124611.jpg
    20170525_124611.jpg
    288,7 KB · Wyświetleń: 113
  • 20170517_193307.jpg
    20170517_193307.jpg
    401,6 KB · Wyświetleń: 127
  • 20170615_183226.jpg
    20170615_183226.jpg
    255,7 KB · Wyświetleń: 114
Hej[emoji16]czy to możliwe zebym 4tygodnie po porodzie dostała okres?

Napisane na Lenovo A6020a40 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Mam dwa pytania
1. Czy chronicie skore dziecka przed słońcem? Czym?
2. Czy chronicie przed komarami? Karola już ugryzł w nocy :( bo okno bez moskitiery otwarte [emoji30]


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Cześć @asia333podlasie ! Witaj po przerwie :)
Super zdjęcia! Przystojniak z Gabrysia. Zakładam, że to na chrzest taki wystrojony był? No i waży już ładnie. On zaraz będzie miał 2 miesiące! jak ten czas leci :)

@Olo32 - dzięki za link! to jest bardzo blisko mnie więc nawet w ramach spaceru moglibyśmy z Młodym podejść na jakąś konsultację :)

@DaWo - wydaje mi się, że na okres jeszcze za wcześnie. Tak, jak asia pisze, to może być jeszcze czyszczenie.

Mam dwa pytania
1. Czy chronicie skore dziecka przed słońcem? Czym?
2. Czy chronicie przed komarami? Karola już ugryzł w nocy :( bo okno bez moskitiery otwarte
1.
Ja używam na codzień krem Nivea Baby na każdą pogodę, a jak jest mocno palące słońce to krem z filtrem, o taki:
Link do: BEZPIECZNY KREM OCHRONNY do twarzy dla dzieci od chwili narodzin, *100% filtrów mineralnych* - Pharmaceris.pl
Ale on się trudno rozsmarowuje, a jeszcze gorzej zmywa.

2.
Jak dotąd tylko moskitierę na wózek zakładałam. W mieszkaniu na szczęście nie mam tego problemu - na 5 piętro nie wlatują. Natomiast dzisiaj w Rossmanie kupiłam opaskę przeciw komarom Nobzee. Zamierzam toto przyczepić do wózka i zobaczymy, czy zadziała.

Młody ładnie śpi po spacerze.. to ja chyba też się zdrzemnę. Zaczyna się robić gorąco.. uff...
 
Mysle ze nie szybciej oczyszcza sie jeszcze ja tez mialam przerwe i znowu po wysilku po spacerze dluzszym sie zaczelo.
Dzięki[emoji16] już miałam 3dni bez niczego,a dzisiaj krew i tak jak przy okresie i się wystraszyłam czy coś się ze mną dzieje nie tak... A długo to ma trwać,czy poleci jeden dzień i ok?

Napisane na Lenovo A6020a40 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja tylko po kąpieli na wilgotną skórę oliwką smaruję bo się mi dziecko sypało i tak co 2-3dni a tak to niczym nie smaruję. Tyłek sudokremem. Już teraz to funkcjonuje imię Gabrysia, bo na początku to dziadkowie wołali Amelka (siostrzenica),a my z mężem to nawet Franek używaliśmy [emoji16] tylko starszy brat nie miał problemu ze siostra to Gabrysia. A dzisiaj ma zakonczenie roku w przedszkolu i od września się zacznie pierwsza klasa- już się boję...

Napisane na Lenovo A6020a40 w aplikacji Forum BabyBoom
 
A mnie to odciąganie psuje ta lewa pierś :( po pierwsze samo odciąganie to koszmar- trwa ze 40 minut i ściągnę 60ml to nie na mój temperament.
Ciekawe czy elektrycznym byłoby lepiej?
Po drugie mam nawały których i tak się nie da ściągać łatwo...
No ale może już niedługo bo jest naprawdę lepsza ta brodawka jak nikt jej od 48h nie miał w buzi :)


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
reklama
Dodam ze moja pozycja do ściągania to pies z głowa w dół [emoji23]
Obok mam włączone żelazko i przykładam do piersi ciagle ciepla pieluchę.
I i tak do bani leci tzn. Po 30 minutach jakoś zaczyna lecieć.


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Do góry