reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2017

Miałam dziecko w upały jedno i nie dopajalam nigdy- teraz tez wole dać więcej razy cyca.

Wydaje mi się ze lekarz który mówi ze mleko mamy nie jest wystarczająco kaloryczne jest lekko... staroświecki...
DaWo- a czemu czopek po szczepieniu bo nie kumam?

My po zakończeniu roku i po wizycie po... elektryczny laktator- medela- zbawienie i cudowna odmian w porównaniu do mojego ręcznego Aventu. 30ml w 7 minut ściągnęłam!

Olo-Moja pierś nie była już w pyszczku od 3 dni i jest prawie zdrowa!!!
Byłam konsultować jej wygląd u położnej laktacyjnej i mówi ze do 2 tygodni może się goić taka wyrwa i bez odstawienia nie byłoby szansy się wygoić. Mogłam to zrobić 2 tyg temu ale nie byłam psych gotowa na Ew konieczność podania mm a musiałam jednak bo nie nadążałam ze ściąganiem. A staram się ściągać i karmimy butelka moim.
Tą forma zachwycone córki i mąż ze mogą nakarmić Karola.

Dałam kilka razy mm przy tym ściąganiu teraz i nie ma u nas znaczenia to do długości spania. Po sztucznym spał 2,5h a po moim tej samej nocy 3,5h. Wiec norm nie ma żadnych!

Jeszcze wieczorem wizyta u ginekolog mnie czeka. Mamo za 2 dni miesiąc!!

Dziś na zakonczeniu był 2 tygodniowy chłopiec. Boże, mój przy nim to kolos. Ale smutno trochę ze mój nie jest już najmłodszym :)

Kupa- uciekamy [emoji56]


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
reklama
Franek po szczepieniu był niespokojny i na wypadek gorączki dostawał ibum w dupkę...

Napisane na Lenovo A6020a40 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Hej jakos malutko tego mleka sciagasz. Ja kupilam reczny laktator bo jak juz pisalam Gabrys mial za krotkie wiezadelko zeby ssac piers i tak juz 8 tyg sciagam i karmie tylko swoim i po 7 min mam okolo 110ml z laktatora sanity zwykla firma a mam tez z innej i w tym samym czasie nim ledwo 40ml sciagalam wiec duzo zalezy od laktatora.

Milego dnia dziewczynki.
 
Moje dziecko trzecią dobę z rzędu pokłóciło się ze spaniem.
Cycka doi po 4-5min, czasem z rozpędem około 10. Ale to ciągłe ssanie.
Mądrzy lekarze mówią, że w takie 10min dziecko powinno opróżnić pierś.
Ale w te 4 to niekoniecznie. ;)

Z tym, że je po 20 razy na dobę..

We wtorek przekonam się, jak przybiera.

W każdym razie: świat jest złym miejscem i nie ma niczego, co by mogło ten dramat złagodzić, w związku z czym wymiękam z totalnego niewyspania, noszenia na wciąż (mimo, iż i tak się wtedy popełnia sceny) i od niezmierzonych pokładów marudzenia.

Moja panna jest bardzo absorbującą księżniczką z wielkim fochem.


I tak.
Nie czytałam Was od dwóch dni.
Smuteczek mode on.

Edit: no dobra, teraz cycowała przez 14min.
Chyba ją zestresowałam tym postem. :p
 
@waraai- wyrazy współczucia. U nas z brzuszkiem jakby lepiej. (Tfu tfu, żeby nie zapeszyć). Poza prężeniem i lekkim marudzeniem, jest ok. Może to espumisam (bierzemy od ponad tygodnia po 6 kropelek) a może Młody dorasta. W każdym razie jest nadzieja dla nas, czego i Tobie życzę!
 
Dziewczyny mam pytanie jak u Was z kupkami bo u Gabrysia zolciutkie jak sloneczko ale strasznie rzadkie ze czesto az z pieluchy wyciekaja ale nie jest to biegunka bo nie robi w kazda pieluche i nie wiem czy to normalne
 
@waraai- wyrazy współczucia. U nas z brzuszkiem jakby lepiej. (Tfu tfu, żeby nie zapeszyć). Poza prężeniem i lekkim marudzeniem, jest ok. Może to espumisam (bierzemy od ponad tygodnia po 6 kropelek) a może Młody dorasta. W każdym razie jest nadzieja dla nas, czego i Tobie życzę!

U nas brzuszek spoko.
Tfu tfu - brzuszkowo nie popełnia scen.
Raczej przedwczesny okres dojrzewania. :p

Ale, ale.
Nie wiem natomiast, czy nie ma pleśniawek.
Na języku, od od połowy - biały nalot.
Buzia bez zmian w środku.
Pędzluję ten jęzorek ze cztery razy dziennie Witaminą C (co jest trudne i niedoskonałe i nie wiem, na ile udaje mi się to wykonać).
I jak czytałam o pleśniawkach, to się ścierają i pod nimi jest zaogniona lub krwawiąca tkanka - tutaj nic się nie wydarza.
Nalot, jak nalot.

Ale wkręcam się, że dlatego je tak często i krótko. Choć ssie jak odkurzacz i w ogóke nie bawi się piersią.
Cyc służy tylko do zasilania baterii w brzuszku.


Dopiero we wtorek pediatra.. :(




A jak pannie stuknie miesiąc, to ruszamy w pierwszą podróż! :D
 
@waraai - uff.. to chwała, że to nie brzuszek. Widocznie Gabryś chce Ci coś przekazać i sie wkurza, że nie rozumiesz :)
Dominik też ma taki biały nalot na jezyku. Raz wiekszy, raz mniejszy. Oglądał to pediatra i stwierdził że to nic niepokojacego. Myślę, że pleśniawki trudno byłoby przegapić. Mam racje @Martussa82 ? Twoja córa chyba miała, prawda?

Co do kup, u nas najczęściej żółte luźne, z białymi grudkami. Czasem się przelewają jak Młody sie bardziej napnie i puści pod ciśnieniem :) zdarzają sie też zielonkawe. Chyba po tym jak zjem coś kwaśnego ale pewności nie mam.
Jak syn miał biegunke to była to sama woda i do tego spieniona i leciało ciurkiem z niego. Po kilka pieluszek na jedno przewijanie. Też cieżkie do przeoczenia.
 
Wiki też je krótko, nabyłam wagę i to chyba był błąd... Teraz się zadręczam, że nie przybiera tych 30gr na dobę. Wyszło mi dzisiaj, że średnia z 13 dni to 23 gr. Odstawiam wagę bo zeswiruje.
Mała od rana do 16 śpi 2 razy po 40 minut. Za to o 16 pada i śpi ciurkiem do nocy. Pobudki tylko na jedzenie i śpimy do 3-4. Jak ją przestawić??? Dziś na siłę chciałam ją przetrzymać wieczorem, ale bez szans. Jak ona w ogóle nie płacze, tak jak chce spać a ja jej nie pozwalam to jest ryk na pół osiedla. Oczywiście najwygodniej śpi się na rękach, wózek w ciągu dnia parzy ;)
 
reklama
Dziewczyny mam pytanie jak u Was z kupkami bo u Gabrysia zolciutkie jak sloneczko ale strasznie rzadkie ze czesto az z pieluchy wyciekaja ale nie jest to biegunka bo nie robi w kazda pieluche i nie wiem czy to normalne
U nas tak samo [emoji2]. Wszystko z nimi ok.

Napisane na HTC One M9 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry