reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2017

hej, takie pytanie, pracowałam na umowę o pracę na czas nieokreślony na stałą stawkę, nie na godziny, nie na dni. Dlaczego dostałam mniej kasy z zusu za luty? Czy to ich błąd?
 
reklama
hej, takie pytanie, pracowałam na umowę o pracę na czas nieokreślony na stałą stawkę, nie na godziny, nie na dni. Dlaczego dostałam mniej kasy z zusu za luty? Czy to ich błąd?
Dziwne najlepiej zadzwoń do zusu i się dowiedz ja też mam płacone i zazwyczaj dostaje więcej niż normalna wypłata
Olo dzięki wielkie
Ja ciuszki ostatnio kupiłam w Auchan na wyprzedaży i muszę powiedzieć że dość ładne
Dziewczyny kupiłam wozek unico commi i jestem mega zadowolona
 
Mi ZUS nalicza co za każde trzy tygodnie zwolnienia i wychodzi to za każdym razem inaczej finansowo. Nie wiem z czego to wynika.

A to, że płaci kiedy chce, bo firma poniżej 20os, to już inna historia.
Nigdy nie wiem ani kiedy, ani ile dostanę kasy (mimo, iż zerkam na PUE, ale tam robią też co chcą i z potężnymi lagami). [emoji12]


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja ciuszki kupuję w lumpku, smyku, 5-10-15, czasami jakieś sieciówki jeszcze.

Czy Wy też macie ochotę na drzemkę w ciągu dnia?

Dzisiaj sporo udało mi się zrobić... posprzątałam, poprasowałam część rzeczy... Ale niestety mój brzuch strasznie stwardniał więc musiałam odpocząć trochę... zaraz biorę się za resztę.

Marzec mamy pracowity. Od jutro goście na tydzień - wybaczcie jeżeli nie będę zbyt aktywna. Później inni goście na tydzień... nie mam ochoty trochę ale co mam powiedzieć? Sorry - nie przyjeżdzajcie... ech... zresztą ja nigdy bym do kogoś w 8 miesiącu ciąży nie zwalała sie na tydzień... no ale cóż...

U mnie lipa z wpłata - przelewa mi pracodawca bo to duża firma ok 300 pracowników - i do tej pory nie mam wpłaty za styczeń. Będę dzwonić w poniedziałek... to jakieś jaja... jak się wkurzę to zgłoszę to do Inspekcji Pracy.

Napisane na HUAWEI VNS-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Mi wypłatę przelewa ZUS i też zawsze kiedy im tam wygodnie i nigdy nie wiem kiedy mogę się jej spodziewać...
Byliśmy wczoraj na pierwszych zajęciach w szkole rodzenia i wrażenia są bardzo pozytywne :) Położna omówiła co powinno nas zaniepokoic i kiedy udać się do lekarza, czy szpitala, które dolegliwości są czymś normalnym i nie należy się tym martwić. Była też integracja grupy i ogolne omówienie tego co będziemy robić na tych zajęciach, czyli obowienie porodu i objawów się jego zbliżania, wizyta na porodowce, rozmowy z lekarzami, metody łagodzenia bólu, opieka nad noworodkiem, karmienie piersią, ćwiczenia oddechowe i chyba tyle ;)
Byłam też dziś u koleżanki fizjoterapeutki, żeby coś zaradziła na tą moją bolącą rwę i przykleiła mi plastry dynamiczne i powiem wam, że na tą chwilę jest poprawa :tak: zobaczymy co będzie dalej ;)
 
Ale się rozpisalyscie dziewczyny. Ja dziś znowu jak wyszłam z domu to wróciłam o 20. Trzeba było zrobić przegląd auta,zapłacić ubezpieczenie,później obiad i buszowanie w centrum handlowym. Kupiłam dziś w Reserved kilka ciuchów dla małego. Ja na wyjście ze szpitala chce kupić kombinezon wiosenny np welurowy ;) jest to wygodne tak samo narazie idziemy w body kopertowe i polspiochy chociaż nie mogłam się opanować i kilka sweterkow i dresow też kupiłam na roz 62 ;)
 
A co do ubranek to przeważnie szukam w smyku,reserved,h&m. Dziś też byłam w pepco i c&a ale powiem wam,ze nic ciekawego nie było. Czasem też zaglądam na allegro na jakieś licytacje albo na olx tylko nie zawsze się opłaca bo często koszt wysyłki jest większy niż ubranko.
Mąż na piłce halowej a ja do wanny zrelaksować się i ogrzać kręgosłup ;)
 
DSC_0137.JPG taki komplet z weluru dla Klaudii :)
 

Załączniki

  • DSC_0137.JPG
    DSC_0137.JPG
    907,9 KB · Wyświetleń: 88
Nachodziłam się dzisiaj i znowu nogami świgam i miejsce ciężko znaleźć [emoji22]
Ślicznie to ubranko, myślę że nic grubszego nie będzie potrzebne.... Są jeszcze kocyki- nie ma co przesadzać.

Napisane na Lenovo A6020a40 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Milkaklaudia ładny komplecik. Mam takie same czapeczki :)
ja mam termin na 5.05 o ile wcześniej się nie rozpakuje, więc dodatkowo mam spiworek na wyjście ze szpitala.
z wypłatą mam podobny problem. Po pierwszym miesiącu na zwolnieniu dostałam mniejszą wypłatę. Zobaczę jak będzie z drugą i będę się dowiadywać.
mam taką przypadłość ze brzuch nad pepkiem mi się stawia i pulsuje. Nie boli. Myślicie że to pupa dziecka czy skurcze?
 
Do góry