reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2017

Z tymi skurczami to trzeba uwazac bo moze byc skracanie sie szyjki macicy na bb jest taki dzial twardnienie brzucha i skracanie sie szyjki malo u kogo to sie dzieje ale trzeba wtedy szyjke badac.
 
reklama
W środę mam USG połówkowe więc wszystkiego się dowiem, na razie nie martwię się tym zbytnio bo rzeczywiście skurcze trwają tylko chwilę i nie są bolesne. Mamy, które już rodziły wcześniej: Ile macie dzieci i który poród był dla Was najłatwiejszy?
 
Hej, mi też twardnieje brzuch nie mam uczucia ciągnięcia tylko brzuch się robi twardy i jest mi niewygodnie,pytalam o to lekarza to mówi ze jak będę miała takie objawy ponad 10 razy w ciągu godziny to wtedy coś z tym zrobimy a narazie mogę być spokojna. W pierwszej ciąży nie miałam czegoś takiego,ani przepowiadajacych nawet nie czułam kiedy mi część wód plodowych upłynęło więc uczę się ciazy na nowo ;)
 
Ja czuję ruchy mocno ale jak narazie żadnych skurczy nie miałam. Koleżanka jest ze mną równo w ciąży i miała też skurcze lekkie, lekarz zatwierdza, że nic się nie dzieje i to normalne. Chodzi do ginekologa w Berlinie. Moja siostra miała też takie skurcze i okazało się, że mała już się pchała na świat i musieli jej założyć krążek bo ciąża była zagrożona. Także u każdej to inaczej ale na pewno nie bagatelizowałabym żadnych skurczy i poszła sprawdzić. :) A brzuch też mnie ciągnie (wrażenie rozciągania skóry) i robi się twardy ale to chyba już jak najbardziej normalne.
 
Mnie też czasami brzuch robi się twardy, dziewczyny kupujecie już coś dla dzieciaków, dzisiaj był mój pierwszy zakup łóżeczko turystyczne, zabawki i oprócz tego dostaliśmy cały worek ubranek:)
 
Ja odkupilam od ciotki kolyske pewnie bym poczekala z zakupem ale jej zależało na czasie bo tylko miejsce jej zabierala więc odkupilismy. Ciuchy poprzebieralam po córce i zostawiłam neutralne kolory. Korci mnie za każdym razem jak jestem na zakupach żeby kupić coś dla małego ale narazie pozapisywalam na kartce rzeczy potrzebne dla mnie i dziecka i postanowiliśmy z mężem ze kupimy wszystko w marcu żebym w połowie kwietnia miała już wszystko gotowe,może trochę późno ale z córką kupowalismy wszystko wcześniej i takim sposobem np kupiliśmy niebieski wózek bo miał być syn więc teraz wolę poczekać z zakupami ;)
 
ja mam kupione raptem 1 body i to tylko dlatego,że potrzebowałam wzoru jak robiłam płaszczyk :)
zamierzam zacząć nabywać w lutym :) póki co przeglądam i wybieram ( jeżeli chodzi o te "większe" zakupy).
 
reklama
Ja jestem z Głogowa to chyba jestem Ci najbliższa[emoji6]60 km
I będę rodzić w Nowej Soli. Tam rodzilam też pierwsze dziecko i byłam bardzo zadowolona. Ale w Zielonej wiem że mają lepszy sprzęt, więc Ty za pewne u siebie?
O jak miło to całkiem niedaleko :) Właśnie zastanawiałam się nad Nową Solą bo kiedyś Laber tam pracował a ja do niego chodzę. Może kojarzysz lekarza? Jak do niego poszłam okazało się że przeniósł się i pracuje w szpitalu w Zielonej Górze i dlatego tutaj chyba zostanę. Dobre opinie słyszałam na temat Nowej Soli ale co do sprzętu to faktycznie Zielona Góra jest lepsza.
 
Do góry